biuro podróży

 Salon sprzedaży w Opolu
ul. Ozimska 26/2, 45-058 Opole
tel. 0 77 42 32 833
O nas Praca Linki Kontakt
SUPER PROMOCJE
ZOBACZ KONIECZNIE
    • Birma (Myanmar) » Rangun, Jezioro Inle, Mandalay, rejs po Irrawaddy, Pagan, Plaże Ngwe Saung

      Powrót do wyników wyszukiwania  Birma - Klejnot Dalekiego Wschodu


Yangon (Rangun) - Jezioro Inle - Mandalay - rejs po Irrawaddy - Pagan - Plaże Ngwe Saung

- Bajkowe świątynie Paganu
- Szwedagon - świątynia pełna złota
- Zabytkowe Mandalay
- Barwne okolice Jeziora Inle
- Życie nad rzeką Irrawaddy
- Złote plaże Ngwe Saung

Program:
1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem. Wylot z przesiadką do Rangunu.

2 dzień:
Przylot Yangonu (Rangunu), największego miasta Birmy (Myanmaru). Po odpoczynku udajemy się do słynnej buddyjskiej Pagody Szwedagon, która wraz z dziesiątkami stup i świątyń tworzy zapierający dech w piersiach kompleks. Spacery po niezwykłym terenie świątynnym, podziwianie pokrytych szczerym złotem zabytków, podpatrywanie religijnych Birmańczyków i ich zwyczajów. Wizyta w Szwedagon to niezwykły wstęp do zwiedzania niezwykłego kraju. Czeka nas też spacer po centrum Rangunu: serce miasta - Pagoda Sule i Park Niepodległości. Nocleg w hotelu. Nocleg w Rangunie.

3 dzień:
Przejazd na lotnisko. Wylot nad Jezioro Inle w środkowej Birmie. To zaskakujące i ciekawe miejsce. Wokół jeziora zachowało się wiele tradycji, okolica jest pełna uroku i ciekawych świątyń. Kolacja. Nocleg w okolicy Inle.

4 dzień:
Rejs po Jeziorze Inle. Zobaczymy pływające ogrody, domy nad wodą i uśmiechniętych, pięknych ludzi. Widzimy pagody Shwe Indein, a także świątyni Phaung Daw Oo z pięcioma posągami Buddy. Posągi te są czasem obwożone w specyficznych wodnych procesjach. Przy odrobinie szczęścia podpatrzymy rybaków, którzy wiosłują stopami, chyba jako jedyni na świecie. Dzień zakończy chwila relaksu i podziwianie zachodzącego słońca przy szklaneczce z chłodnym napojem. Kolacja. Nocleg w okolicy Inle.

5 dzień:
Podróż na północ, przez tereny wiejskie. Możemy przekonać się jak funkcjonuje rolnictwo i jak daleko znajduje się kraj, na swojej drodze rozwoju. Na postojach będziemy mieli możliwość przyjrzenia się z bliska życiu mieszkańców, w kraju, gdzie się czas zatrzymał. Późnym popołudniem dojazd do Mandalay, zabytkowego miasta w środkowej Birmie opisywanego przez wielu pisarzy. Nocleg w Mandalay.

6 dzień:
Zwiedzanie Mandalay, dawnej stolicy kraju. Jest to zachwycająca mieszanka owianych legendą wspaniałych zabytków, ciekawych ludzi i specyficznego uroku. Wspinaczka na wzgórze Mandalay. W drodze na górę mijamy kolejne świątynie i posągi Buddy. Po dojściu do szczytowej pagody ujrzymy fenomenalny widok na miasto i okolice. Wyjazd do pagody Maha Muni ze słynnym posągiem Buddy, który jak głosi podanie jest jednym z pięciu posągów wyrzeźbionych podczas życia Mistrza na jego podobieństwo. Miejsce to jest celem pielgrzymek buddystów z całego świata. Pagoda Kuthodaw z tzw. największą księgą świata. Wyjazd w okolice Mandalay do mostu U Bein, który jest ponoć najdłuższym drewnianym mostem świata. Przejście przez most i podziwianie o zachodzie słońca widoku rozlewisk rzeki i położonych w oddali świątyń. Nocleg w Mandalay.

7 dzień:
Przed świtem wyjazd do przystani rzecznej. Czeka nas podróż rzeką - rejs statkiem w dół Irrawaddy. Po drodze można zobaczyć jak wygląda życie wzdłuż tej najważniejszej rzeki kraju. Wieczorem przybicie do przystani koło Pagan i przejazd do hotelu. Nocleg w hotelu w Pagan.

8 dzień:
Całodzienne zwiedzanie Pagan, miejsca nie mającego sobie równych na świecie. W okresie świetności zbudowano tu tysiące świątyń. Wiele z nich zachowało się do dzisiaj. Bez pośpiechu odwiedzamy najważniejsze z nich. Widząc ciągnące się po horyzont nierealne budowle stojące na dzisiaj niemal bezludnych terenach, trudno uniknąć wzruszenia. Ze szczytu jednej ze świątyń zobaczymy kopuły tysięcy pagód ciągnących się aż po horyzont. Kolacja. Nocleg w hotelu w Pagan.

9 dzień:
Przejazd na lotnisko i wylot do Rangunu. Z lotniska czeka nas dłuższa droga nad wybrzeże - do Ngwe Saung. Znajdziemy tu piękne plaże ocienione palmami ciągnące się wzdłuż oceanu. Przychodzi czas na wypoczynek po trudach zwiedzania. Nocleg w bungalowach w pobliżu plaży.

10 – 13 dzień:
Wypoczynek nad ciepłym oceanem. Wspaniałe warunki do kąpieli, nurkowania, nadmorskich spacerów, wspaniałej lokalnej kuchni i korzystania z uroków rozwijającego się kurortu. Noclegi w bungalowach.

14 dzień:
Podróż powrotna do Rangunu. Postoje w ciekawszych miejscach urozmaicą podróż po tym barwnym kraju. Kolacja pożegnalna. W nocy wylot z przesiadką do Warszawy.

15 dzień:
Przylot do Warszawy.

Świadczenia:
Zakwaterowanie:
Według programu hotele lub bungalowy o standardzie*** (pokoje 2-osobowe z łazienkami i klimatyzacją).
Wyżywienie:
Śniadania w hotelach lub w lokalnych barach; 4 kolacje zgodnie z programem.
Transport:
Przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, wynajęte mikrobusy, lokalny statek rzeczny.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.

Informacje praktyczne:
III ratę uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki).
Cena złotówkowa wraz z III ratą nie obejmują:
- wiz i pośrednictwa wizowego - 210 zł
- zwyczajowych napiwków, ok. 50 USD,
- pozostałych posiłków nie ujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 7- 16 USD/posiłek),
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od liczby chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników).
Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 18.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną w liście około dwa tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy.
Wyżywienie poza wymienionym w programie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot. Posiłki planujemy w regionalnych barach i restauracjach, a w niektórych przypadkach smaczne i tanie „jedzenie uliczne”.

Informacje wizowo-paszportowe:
Obywatele polscy objęci są obowiązkiem wizowym. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać przynajmniej 2 wolne strony. W innym przypadku przekroczenie granicy oraz wyrobienie wizy nie będzie możliwe. O wizy można ubiegać się w przedstawicielstwach dyplomatycznych Republiki Związku Mjanmy (najbliższa Ambasada znajduje się w Berlinie) lub on-line http://www.evisa. moip.gov.mm/. Biuro pośredniczy w uzyskaniu wiz. Przy wpłacie I raty należy przesłać do biura skan pierwszej strony paszportu (ze zdjęciem).

Informacje zdrowotne:
Nie ma obowiązku szczepień. Jednak jak wszędzie na świecie, również w Polsce, warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. W Birmie istnieje zagrożenie malarią. Nie ma jednoznacznych opinii lekarzy, czy i jakie środki powinno się ewentualnie przyjmować, a ich skuteczność nie jest gwarantowana. Decyzję w tym przypadku każdy musi rozstrzygnąć sam, w porozumieniu ze swoim lekarzem. Niezależnie od tego najlepszą ochroną jest profilaktyka przez zabezpieczanie się przed ugryzieniami nocnych komarów, które przenoszą malarię, czyli przez stosowanie środka odstraszającego, długich rękawów itd. Należy szczególną uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.

O wyprawie:
Birma (Myanmar) zachwyca ciekawą historią i egzotycznymi zabytkami. Pomimo zmian to wciąż jeden z najmniej rozwiniętych oraz tajemniczych obszarów Azji. Podróżując po tym kraju wielokrotnie będziemy mieli wrażenie, ze czas się tam zatrzymał. Birma jest głęboko zakorzeniona w tradycji buddyjskiej, a każdy aspekt życia przesiąknięty jest religijnością opartą na licznych obrzędach, wyrozumiałości i życzliwości. Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur. Proponujemy przede wszystkim aktywne i relatywnie tanie zwiedzanie znajdujących się w naszym programie miejsc. Staramy się w miarę możliwości docierać również w miejsca położone poza obszarami masowej turystyki, ale nie unikamy miejsc atrakcyjnych i popularnych. Pod koniec wyprawy przewidzieliśmy kilka dni wypoczynku na pięknych plażach, przez co wyjazd nie należy do bardzo trudnych. Zakwaterowanie planujemy w świetnie położonych hotelach o dobrym standardzie. Wycieczka nie jest wskazana dla osób źle znoszących wysokie temperatury. Prosimy zabrać ze sobą nowe banknoty, z tzw. dużymi głowami prezydentów wydane po 2006 roku, które nie są zniszczone lub popisane. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Płatności:
I rata: 25% ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji,
II rata: 100% ceny złotówkowej (minus I rata) - na 45 dni przed wyprawą,
III rata: 600 USD - uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.

Warunki uczestnictwa   |   Kontakt i pomoc w wyborze oferty

Terminy i ceny:

Kod obiektu: KLEJNOT DALEKIEGO WSCHODU PAX WG PROGRAMU
Birma - Klejnot Dalekiego Wschodu
Numer grupy
Data od
Data do
Cena
Transport
Rezerwuj
KEE L1116
16.11.2017
30.11.2017
11499,00 zł   9997,00 zł   Promocja
KEE L0215
15.02.2018
01.03.2018
11499,00 zł   9997,00 zł   Promocja

Powrót do wyników wyszukiwania  Powrót do wyszukiwarki

drukuj
Opublikowane na stronach internetowych www.almatur.opole.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Copyright © 2007 - 2017 Almatur-Opole Sp. z o.o.Ta witryna używa plików cookie, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji o plikach cookie. Zrozumiałem