biuro podróży

 Salon sprzedaży w Opolu
ul. Ozimska 26/2, 45-058 Opole
tel. 0 77 42 32 833
O nas Praca Linki Kontakt
SUPER PROMOCJE
ZOBACZ KONIECZNIE
    • Republika Południowej Afryki, Suazi, Mozambik, Zambia, Zimbabwe » Johannesburg, Suazi, Maputo, Plaże Mozambiku, Park Narodowy Krugera, Wodospady Wiktorii, Park Narodowy Chobe, Livingstone

      Powrót do wyników wyszukiwania  RPA, Suazi, Mozambik, Zambia, Zimbabwe, Botswana - Sześć krajów Afryki


Johannesburg - Suazi - Maputo - Plaże Mozambiku - Park Narodowy Krugera - Wodospady Wiktorii - Park Narodowy Chobe - Livingstone

- Słynny Park Narodowy Krugera
- Tropikalne plaże Mozambiku
- Piękne Wodospady Wiktorii
- Dzika zwierzyna Parku Narodowego Chobe
- Królestwo Suazi
- Panorama Route - najpiękniejsza droga RPA

Program:
1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem. Wylot z przesiadką do Johannesburga.

2 dzień:
Przylot do Johannesburga, największej metropolii kraju. Przejazd przez południowo afrykańską stolicę. Wizyta w słynnym miasteczku Gold Reef City, które dało początek metropolii. Poznamy tu historię wydobycia złota w RPA, a zarazem historię eGoli, czyli miasta złota jak nazywają Johannesburg mieszkańcy. W programie m.in. zwiedzanie zabytkowej kopalni. Przejazd do hotelu i nocleg.

3 dzień:
Rano wyjazd z hotelu i podróż do Suazi, małego, częściowo górzystego państwa zamieszkanego przez plemię o tej samej nazwie. Zatrzymujemy się w stolicy tego królestwa, którego władca wybiera swoje żony spośród tysięcy dziewic. Będziemy również mieli okazję obejrzeć barwny pokaz tradycyjnego tańca mieszkańców Suazi. Powitalna kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Suazi.

4 dzień:
Wyjeżdżamy z małego królestwa, by po dłuższym postoju na granicy wjechać do Mozambiku, byłej portugalskiej kolonii. Dojazd do stolicy kraju, Maputo. Krótkie zwiedzanie Maputo: centrum z kolonialnym dworcem kolejowym i ratuszem. Widzimy liczne ślady wielosetletniej obecności Portugalczyków, ale miasto ma typowo barwny, afrykański charakter. Okazja do wieczornych rozrywek i wyjścia do jednej ze znakomitych restauracji z kuchnią kreolską. Nocleg w Maputo.

5 dzień:
Wyjazd nad oceaniczne plaże. Po kilku dniach wędrówki będziemy mogli nieco odpocząć. Czeka nas lenistwo, opalanie na plaży, kąpiele, wsłuchiwanie się w odgłosy oceanu, jedzenie i picie. Nocleg w hotelu lub domkach nad oceanem.

6 dzień:
Kolejny dzień spędzony nad oceanem. Możemy spacerować do woli wzdłuż pięknych plaż, obserwować rybaków powracających z połowu i zwiedzać przyjazne, choć biedne wioski. Jeśli pozwolą warunki, chętni mogą wypłynąć na morską wyprawę na połów ryb (dodatkowo płatne, cena zależy od liczby chętnych). Nocleg w hotelu lub domkach nad oceanem.

7 dzień:
Wyjazd z powrotem w głąb Czarnego Lądu. Podróż do granicy z RPA i po jej przekroczeniu kontynuacja drogi w rejon Parku Narodowego Krugera, największego parku narodowego RPA. Długą podróż urozmaicają postoje w południowoafrykańskiej scenerii. Nocleg w rejonie parku.

8 dzień:
Safari w Parku Narodowym Krugera, jednym z najsłynniejszych na świecie obszarów chroniących dziką zwierzynę. W parku fotografujemy zamieszkujące tu ssaki: m.in. słonie, lwy, bawoły, liczne gatunki antylop i wiele innych zwierząt. Park oczywiście nie jest ogrodem zoologicznym i nigdy nie wiadomo, które z gatunków zwierząt zobaczymy. Nocleg w rejonie parku.

9 dzień:
Przejazd fragmentem Panorama Route, uważanej za najpiękniejszą drogę RPA. Zatrzymujemy się w najładniejszych punktach widokowych. Z górnej krawędzi podziwiamy fenomenalny Blyde River Canyon, jeden z najładniejszych kanionów świata. Wieczorem dojazd do Johannesburga i nocleg.

10 dzień:
Przejazd na lotnisko i wylot do Livingstone w Zambii. Jeszcze przed zachodem słońca podziwianie Wodospadów Wiktorii, które tworzy spadająca w przepaść rzeka Zambezi. Widok wodospadów każdy z nas zapamięta do końca życia, jest to jedno z najpiękniejszych miejsc świata. Nocleg.

11 dzień:
Rano wyjazd do Botswany. Po przejechaniu granicy podróż do miasta Kasane i Parku Narodowego Chobe. Chobe to jedno z najlepszych miejsc w Afryce do oglądania i fotografowania dzikiej zwierzyny. Do zachodu słońca rejs małą łodzią motorową rzeką Chobe - jedyne w swoim rodzaju wodne safari. Obserwacja wyjątkowo licznych hipopotamów, szansa na ujrzenie różnych gatunków antylop i schodzących do wodopoju słoni. Nocleg w Chobe.

12 dzień:
Rano dalszy pobyt w Chobe, a następnie przejazd do Zimbabwe. Oglądanie Wodospadów Wiktorii od strony Zimbabwe. Wodospady stąd wyglądają inaczej i wydają się być jeszcze bardziej imponujące. Czas wolny na rozległym targu rękodzieła, gdzie sprzedaje się tysiące rzeźb, masek i innych wyrobów z wielu regionów Afryki. Nocleg w okolicy Victoria Falls.

13 dzień:
Fakultatywnie czas na jedno z najbardziej emocjonujących przeżyć - rafting na rzece Zambezi, poprzedzony szkoleniem i krótkim treningiem. Uczestnicy raftingu mają zagwarantowany wysoki poziom adrenaliny i kompletne przemoczenie. Pod okiem doświadczonych instruktorów - ratowników spływamy przez kaskady Zambezi w pięknej scenerii kanionu. Osoby, które nie biorą udział w raftingu mają czas wolny, ewentualnie, fakultatywnie, w miarę możliwości i wolnych miejsc mogą spróbować innych aktywności, do których należy spacer po buszu z młodymi lwami lub safari na słoniach. Pożegnalna kolacja i nocleg w okolicy Victoria Falls.

14 dzień:
Przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy z przesiadkami.

15 dzień:
Przylot do Warszawy.

Świadczenia:
Zakwaterowanie:
Według programu hotele o standardzie**/*** oraz „lodge”, bungalowy, pensjonaty - pokoje 2-osobowe z łazienkami. Noclegi w Mozambiku w bungalowach - pokoje 2-osobowe, łazienka wspólna dla dwóch pokoi.
Wyżywienie:
Śniadania w hotelach lub w lokalnych barach; kolacja powitalna i pożegnalna.
Transport:
Przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, mikrobusy, samochody 4x4, łódź motorowa.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.

Informacje praktyczne:
III ratę uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki).
Cena złotówkowa wraz z III ratą nie obejmują:
- wiz płatnych na granicach wg aktualnych cen (ok. 200 USD),
- pozostałych posiłków nieujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 7-19 USD/posiłek),
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od liczby chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników),
- zwyczajowych napiwków.
Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 19.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną w liście około dwa tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy.
Wyżywienie poza wymienionym w programie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot.

Informacje wizowo-paszportowe:
Wymagane min. 6 wolnych stron w paszporcie, ważnym min. 9 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Przy wpłacie I raty należy przesłać do biura skan pierwszej strony paszportu (ze zdjęciem). Do części ze zwiedzanych krajów wymagane są wizy, które otrzymujemy na granicach.

Informacje zdrowotne:
Okresowo jest wprowadzane obowiązkowe, aktualne, wpisane do żółtej książeczki szczepienie przeciw żółtej febrze. Warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Prosimy zasięgnąć opinii u swojego lekarza lub w lokalnym Sanepidzie. Zalecana jest profilaktyka antymalaryczna - nie ma jednoznacznych opinii lekarzy, czy i jakie środki powinno się przyjmować, a ich skuteczność nie jest gwarantowana. Decyzję w tym przypadku każdy musi rozstrzygnąć sam, w porozumieniu ze swoim lekarzem. Należy zawsze pamiętać o podstawowych zasadach higieny. Należy szczególną uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.

O wyprawie:
Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur. Staramy się w miarę możliwości docierać również w miejsca położone poza obszarami masowej turystyki, ale nie unikamy miejsc atrakcyjnych i popularnych. Na wyjazd zapraszamy osoby nastawione pozytywnie do świata i do innych uczestników wycieczki, koniecznością jest sympatyczne i wyrozumiałe traktowanie otoczenia i innych ludzi. W Afryce czas płynie inaczej, spotkamy się z różnicą mentalności i podejścia do życia. Bez wykazywania cierpliwości i zrozumienia, europejski turysta łatwo może zacząć się denerwować wzbudzając niechęć w oczach tubylców. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot, który służy Państwu pomocą w każdej sytuacji. Proponujemy przede wszystkim aktywne i relatywnie tanie zwiedzanie znajdujących się w naszym programie miejsc. Decydując się na udział w wyprawie należy mieć na uwadze fakt, iż nie przewidujemy luksusowych warunków zakwaterowania, jeśli takie noclegi się zdarzają, to należy je traktować, jako wyjątek od reguły. Pobyt nad oceanem przewidziany jest w prostych, ale wygodnych domkach nad oceanem (bez klimatyzacji). Wyprawa należy do intensywnych, zaplanowanych jest kilka dłuższych przejazdów. Przekraczamy drogą lądową kilka afrykańskich granic, co może (ale nie musi) zabrać dużo czasu. W większości przypadków znajdą się chętni, by za niewielki napiwek przenieść nam walizkę lub plecak, jednak lepiej być samodzielnym i nie mieć zbyt ciężkiego bagażu.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Płatności:
I rata: 25% ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji,
II rata: 100% ceny złotówkowej (minus I rata) - na 45 dni przed wyprawą,
III rata: 780 USD - uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.

Warunki uczestnictwa   |   Kontakt i pomoc w wyborze oferty

Terminy i ceny:

Kod obiektu: SZESC KRAJOW AFRYKI PAX WG PROGRAMU
RPA, Suazi, Mozambik, Zambia, Zimbabwe, Botswana - Sześć krajów Afryki
Numer grupy
Data od
Data do
Cena
Transport
Rezerwuj
KEE R1102
02.11.2017
16.11.2017
13499,00 zł   11487,00 zł   Promocja
KEE R0201
01.02.2018
15.02.2018
13499,00 zł   11487,00 zł   Promocja

Powrót do wyników wyszukiwania  Powrót do wyszukiwarki

drukuj
Opublikowane na stronach internetowych www.almatur.opole.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Copyright © 2007 - 2017 Almatur-Opole Sp. z o.o.Ta witryna używa plików cookie, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji o plikach cookie. Zrozumiałem