biuro podróży

 Salon sprzedaży w Opolu
ul. Ozimska 26/2, 45-058 Opole
tel. 0 77 42 32 833
O nas Praca Linki Kontakt
SUPER PROMOCJE
ZOBACZ KONIECZNIE
    • Boliwia, Peru » La Paz, Dolina Yungas, Copacabana, Titicaca, Cuzco, Pisac, Machu Picchu, Nazca, Lima

      Powrót do wyników wyszukiwania  Boliwia, Peru - Dwa skrzydła kondora


La Paz - Dolina Yungas - Copacabana - Titicaca - Cuzco - Pisac - Machu Picchu - Nazca - Lima

- Kolonialne La Paz
- Tropikalna Dolina Yungas
- Wyspa Słońca
- Machu Picchu - cud świata
- Titicaca i pływające Wyspy Uros
- Tajemnicze linie Nazca

Program:
1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem. Wylot z przesiadkami do La Paz w Boliwii. Możliwy nocleg tranzytowy.

2 dzień:
Przylot do La Paz, najwyżej położonej stolicy świata (choć właściwie konstytucyjną stolicą Boliwii pozostaje wciąż Sucre). Spacer po centrum miasta, położonym na wysokości 3600-3700 m n.p.m. i degustacje mate de coca (herbaty z liści koki), która pozwoli szybciej przyzwyczaić się do mniejszej zawartości tlenu w powietrzu. Zwiedzanie La Paz: urokliwe, kolonialne budynki, barwne, indiańskie targowiska. Wyjazd do pobliskiej Doliny Księżycowej pełnej dziwnych form skalnych. Nocleg w hotelu w La Paz.

3 dzień:
Wycieczka do Doliny Yungas: wyjazd w kierunku Cordiliera Real. Przejazd przez wysoką przełęcz La Cumbre, z zapierającymi dech w piersiach widokami, na pokryte wiecznym śniegiem i lodowcami wierzchołki. Zjazd prawie 1800 m w dół, obserwując zmieniającą się przyrodę, do tropikalnej i ciepłej doliny. Okazja do dotlenienia się, czerpania przyjemności z obecności tropikalnej roślinności i kąpieli w basenie. Kolacja powitalna. Nocleg w miejscowości Coroico.

4 dzień:
Spacer po spokojnym miasteczku. W okolicy uprawia się kawę, banany i cytrusy. Po zobaczeniu jednego z wodospadów wyjazd w drogę powrotną do La Paz z kolejnymi licznymi postojami na fotografowanie. Ta kultowa już droga górska przynosi niesamowite widoki i wiele emocji. Nocleg w hotelu w La Paz.

5 dzień:
Przejazd nad jezioro Titicaca. Zwiedzanie Copacabana, malowniczo położonej miejscowości nad jeziorem Titicaca. W centrum miasteczka znajduje się sanktuarium Matki Bożej, gdzie czczona jest XVI-wieczna figura, zwana Dziewicą z Copacabany. Często można zobaczyć tu pielgrzymujących Indian. Po południu rejs na Isla del Sol, Wyspę Słońca. To właśnie stąd pochodził legendarny założyciel Imperium Inków, Manco Capac. Wycieczka piesza po wyspie, gdzie można zobaczyć pozostałości po inkaskich budowlach. Okazja do pięknych zdjęć lazurowego jeziora i widniejącego w oddali ośnieżonego pasma Cordillera Real. Nocleg w hotelu w Copacabana.

6 dzień:
Wyjazd z Copacabany do bliskiej granicy peruwiańskiej i jej przekroczenie. W tym samym dniu czeka nas wycieczka na pływające wyspy Uros. Wyspy są zamieszkane przez potomków Indian Uros, którzy chroniąc się przed Inkami, wybudowali z trzciny świat unoszący się na wodzie. Mieszkańcy do dzisiaj budują z trzciny swoje domy, a także łodzie. Nocleg w hotelu w Puno nad Jeziorem Titicaca.

7 dzień:
Całodzienny przejazd komfortowym autokarem do Cuzco. Droga wiedzie przez piękne, andyjskie obszary i przekracza przełęcz o wysokości ponad 4100 m n.p.m. Widać pokryte śniegiem szczyty i często można zobaczyć pasące się lamy lub dzikie guanako. Lunch podczas postoju. Wieczorem dojazd do Cuzco. Dawna stolica imperium Inków, Cuzco, położona jest na wysokości 3320 m n.p.m. Miasto jest przesiąknięte historią, kościoły katolickie postawione są na fundamentach świątyń Inków. Odbywają się tu zarówno uroczystości związane ze świętami kościelnymi jak i pogańskim świętem słońca. Nocleg w hotelu w Cuzco.

8 dzień:
Wycieczka do Doliny Urubamby, niegdyś kwitnącego regionu państwa Inków, które było spichlerzem imperium. Podróż Doliną Urubamby do Pisac. Zwiedzanie imponujących ruin inkaskiego miasta, które wznosi się wysoko na zboczach nad doliną. Tutejsze widoki dosłownie zapierają dech w piersiach. Udajemy się też do współczesnego Pisac, ze słynnym targiem. Powrót do Cuzco, czas na odwiedziny sklepów z pamiątkami i barów. Nocleg w hotelu.

9 dzień:
Wcześnie rano całodzienna wycieczka do Machu Picchu - celu podróżników z całego świata. Przejazd pociągiem turystycznym, który podąża wąwozami i kanionami aż do miejscowości Aguas Calientes. Stamtąd wyjeżdżamy do Machu Picchu, jednego z cudów świata. Spacerujemy spokojnie podziwiając najważniejsze budowle. Dłużej zatrzymujemy się przy Świątyni Trzech Okien i tak zwanej Wieży Słońca. Ruiny miasta leżą na górującej nad doliną rozległej przełęczy, w bajkowym otoczeniu gór. Nad miastem góruje szczyt Wayna Picchu, na szczycie którego Inkowie również pozostawili swoje budowle. Czas na samodzielne spacery i fotografowanie. Powrót pociągiem i autokarem do Cuzco. Nocleg w hotelu w Cuzco.

10 dzień:
Od rana zwiedzanie Cuzco. Oglądanie najważniejszych zabytków, zbudowanych z materiałów inkaskich i na fundamentach budowli Inków. Poruszamy się po głównym placu Plaza de Armas. Widzimy Świątynię Słońca, podziwiamy przepiękne kolonialne kościoły, takie jak El Triunfo i katedra z bogatym i ciekawym wnętrzem. Wizyta w górującej nad miastem inkaskiej twierdzy Sacsaywaman. Po południu wyjazd w kierunku Nazca i nocleg po drodze w jednej z górskich miejscowości.

11 dzień:
Przyjazd do Nazca. Przelot małymi samolotami nad słynnymi liniami Nazca (dodatkowo płatne, konieczność zgłoszenia udziału w locie przed wycieczką - cena ok. 120 USD/os., informacje i aktualne ceny w liście przedwyjazdowym). Linie te, oglądane z góry, przypominają kształtem zwierzęta, rośliny lub figury geometryczne. Na temat pochodzenia linii z Nazca powstały już dziesiątki teorii. Mimo wielu lat badań, do dziś nie udało się wypracować jednolitego stanowiska, które objawiłoby potomnym prawdę skrywaną przez grafiki sprzed tysięcy lat. Nocleg w Nazca.

12 dzień:
Przejazd autobusem kursowym do Limy. Pożegnalna kolacja. Nocleg w hotelu w Limie.

13 dzień:
Zwiedzanie Limy. Ze względu na często unoszącą się mgłę i ogrom miasta, Lima zwykle nie robi dobrego wrażenia na turystach. Niemniej nie można ominąć stolicy kraju i warto zajrzeć w najbardziej interesujące miejsca. Spacer po kolonialnej części z głównym Plaza de Armas i katedrą, a także zwiedzanie pięknego klasztoru Franciszkanów z niesamowitymi katakumbami i biblioteką. Dla osób zainteresowanych archeologią i tylko w miarę wolnego czasu wyjście do jednego z ciekawych muzeów stolicy (koszty dojazdu i wstępu nie są ujęte w cenie wycieczki). Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Polski.

14 dzień:
Przylot do Warszawy.

Świadczenia:
Zakwaterowanie:
Według programu hotele i pensjonaty o standardzie**/***, pokoje 2 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
Śniadania w hotelach, 3 inne posiłki.
Transport:
Przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, mikrobusy, autokary kursowe, pociągi, łodzie.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne. Opieka polskiego pilota na całej trasie.

Informacje praktyczne:
III ratę uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki).
Cena złotówkowa wraz z III ratą nie obejmują:
- pozostałych posiłków nie ujętych w programie (orientacyjny koszt ok. 8-15 USD/posiłek),
- ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych na trasie oraz granicznych w Boliwii (łącznie ok. 35 USD/os.),
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od liczby chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników),
- zwyczajowych napiwków ok. 75 USD.
Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 19.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Informacje praktyczne:
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną w liście, około dwa tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Wyżywienie, poza wymienionym w programie, dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot.

Informacje wizowo-paszportowe:
Wymagane min. 2 wolne strony w paszporcie, ważnym min. 9 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Przy wpłacie I raty należy przesłać do biura skan pierwszej strony paszportu (ze zdjęciem). Skan powinien być czytelny i wykonany w kolorze. Wizy nie są wymagane.

Informacje zdrowotne:
W związku z pobytem na dość dużych wysokościach w Peru i Boliwii możliwe jest odczuwanie symptomów choroby wysokościowej. Wycieczka zalecana jest dla osób o dobrym stanie zdrowia. W razie wątpliwości radzimy skonsultować się ze swoim lekarzem. Nie ma obowiązku szczepień. Jednak jak wszędzie na świecie, również w Polsce, warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Niespodzianek może dostarczyć żołądek, ze względu na odmienną, choć bardzo zdrową i smaczną kuchnię. Oczywiście należy zawsze pamiętać o podstawowych zasadach higieny. Trzeba chronić się przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.

Pogoda i klimat:
W Peru i Boliwii warunki klimatyczne są bardzo zróżnicowane, a głównymi czynnikami kształtującym pogodę są wpływ zimnego Prądu Peruwiańskiego oraz wysokości nad poziomem morza. Na wybrzeżu Peru opadów jest bardzo mało, a średnie temperatury wynoszą od ok. 15°C w sierpniu, do 25°C w lutym. W Andach panuje górska odmiana klimatu zwrotnikowego. Wraz z wysokością generalnie temperatury maleją i zwiększa się ilość opadów. W dzień jest dość ciepło, jednak temperatury cechują się wysokimi amplitudami dobowymi. W Cuzco średnie temperatury wahają się w granicach 10-20°C, a w La Paz 5-15°C. Najmniej opadów przypada na okres od maja do września. W pozostałych miesiącach jest cieplej, ale też wilgotniej, przez co Andy częściej mogą być zasłonięte chmurami.

O wyprawie:
Podczas wyprawy na kontynent południowoamerykański poznamy najbardziej fascynujące miejsca tego rejonu świata. Wyprawę rozpoczniemy od najwyżej położonej stolicy świata - La Paz. Niezwykłych wrażeń dostarczy nam zjazd do Doliny Yungas. Zobaczymy m.in. inkaskie cuda świata, czyli Cuzco i Machu Picchu - położone pośród andyjskich szczytów najlepiej zachowane miasto Inków. Widok z Machu Picchu naprawdę zapiera dech w piersi i nie jest miejscem ani trochę przereklamowanym. Na Titicaca, najwyżej położonym dużym jeziorze wysokogórskim, odwiedzimy barwnych mieszkańców pływających trzcinowych wysp. W Nazca zadziwią nas tajemnicze rysunki, rozciągające się na przestrzeni kilkuset metrów (pająk, kondor, drzewo), które w całości mogą być widziane tylko z lotu ptaka. Zachwycimy się bogactwem przyrodniczym, a także kuchnią i muzyką zwiedzanych krajów. To tylko część z wielu atrakcji, w które obfituje ta stosunkowo krótka, ale bardzo intensywna wyprawa. Wyprawa nie należy do trudnych, jednak musimy mieć świadomość, że zaplanowanych jest kilka długich przejazdów autokarowych, zwiedzanie wielu miejsc, częste wczesne wstawanie oraz wędrówki piesze. Należy pamiętać o aklimatyzacji do większych wysokości, która u każdego przebiega inaczej. Objawy choroby wysokościowej mogą występować już powyżej wysokości 3000 m n.p.m. czyli np. w Cuzco i w La Paz. Chwilami może nie być łatwo, ale na pewno urok odwiedzanych miejsc wynagrodzi wszelkie trudy podróży. W niektórych krajach Ameryki Południowej pojęcie czasu jest względne i czasem trzeba wykazać się cierpliwością, zarówno w restauracjach, jak i podczas korzystania ze środków lokalnego transportu. Wskazane jest zabranie dolarów amerykańskich wydanych po 2006 r. Stare banknoty nie są przyjmowane, podobnie jak banknoty zużyte lub uszkodzone. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Płatności:
I rata: 25% ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji,
II rata: 100% ceny złotówkowej (minus I rata) - na 45 dni przed wyprawą,
III rata: 950 USD - uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.

Warunki uczestnictwa   |   Kontakt i pomoc w wyborze oferty

Terminy i ceny:

Kod obiektu: DWA SKRZYDLA KONDORA PAX WG PROGRAMU
Boliwia, Peru - Dwa skrzydła kondora
Numer grupy
Data od
Data do
Cena
Transport
Rezerwuj
KEE C0926
26.09.2018
09.10.2018
Sprzedaż zakończona
x

Powrót do wyników wyszukiwania  Powrót do wyszukiwarki

drukuj
Opublikowane na stronach internetowych www.almatur.opole.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Copyright © 2007 - 2018 Almatur-Opole Sp. z o.o.Ta witryna używa plików cookie, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji o plikach cookie. Zrozumiałem