phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki objazdowe Dania, Szwecja, Norwegia

Skandynawskie stolice

Kod: ONSD


3 919 zł
Promocja Gorąca Promocja
Cena katalogowa: 6 019 zł. Teraz taniej o 35%

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 3 979 zł.


Trasa:
Kopenhagen, Fjällbacka, Oslo, Sztokholm

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu, komunikacja miejska, AlmaTour Guide - ok. 500 NOK, 500 SEK, 200 DKK. Pilot rozlicza się z uczestnikami z kosztów programowych,
Podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce.
- dodatkowych ubezpieczeń.

Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.
Stawki za dodatkowe ubezpieczenie:
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną – 4,4% ceny imprezy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 6,4% ceny imprezy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną – 2,4% ceny imprezy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 3,4% ceny imprezy
Ogólne warunki ubezpieczenia. https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Dania, Szwecja, Norwegia - Skandynawskie stolice
12.08 - 17.08.20236 dniod 3 919 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie: 5 noclegów: 3 w motelach o standardzie ** w Szwecji, 1 na promie na trasie Świnoujście – Ystad, 1 na trasie Trelleborg – Świnoujście. W motelach – pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami. Na promach – kabiny 4-osobowe z łazienkami (możliwość dopłaty do kabiny 2- lub 3-osobowej).
Wyżywienie: 5 śniadań w formie bufetu: 2 na promach, 3 w motelach. 4 obiadokolacje w formie bufetu: 3 w motelach, 1 na trasie w drodze powrotnej do Trelleborga.
Transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem. Promy na trasach:
Świnoujście – Ystad oraz Trelleborg – Świnoujście (kabiny 4-osobowe, możliwość dopłaty do kabiny 2-osobowej - 400 zł/os. lub 3-osobowej – 300 zł/os).
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 PLN.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Kopenhaga - szwedzkie fiordy i szkiery - Fjallbacka-miasteczko słynące z kart kryminałów - Oslo - Sztokholm

1 dzień:
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd do Świnoujścia. W późnych godzinach wieczornych zaokrętowanie na promie do Ystad, nocny rejs.

2 dzień:
Śniadanie na promie, zejście na ląd, przejazd mostem Oresund na piesze zwiedzanie stolicy Danii: zobaczymy pomnik syrenki kopenhaskiej, fontannę bogini Gefion, twierdzę Kastellet, Pałac Królewski Amalienborg; wejście na Rundetaarn – wieżę, z której roztacza się piękna panorama miasta, spacer wśród kolorowych kamieniczek po Nowym Porcie – Nyhavn. Rejs tramwajem wodnym po kanałach, po rejsie dalszy spacer po mieście – centralną ulicą Stroget do Placu Ratuszowego. Przejazd do motelu przy granicy szwedzko- norweskiej. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień:
Śniadanie. Wycieczka nad fiordy i skaliste wysepki - szkiery na Wybrzeżu Bohuslan, przejazd do uroczej nadmorskiej miejscowości Fjallbacka – spacer śladami bohaterów powieści kryminalnych słynnej szwedzkiej pisarki Camili Lackberg. Przejazd do Lysekil – „pocztówkowo” pięknej, położonej na cyplu u wejścia do fiordu, miejscowości. Odpoczynek nad morzem. Dalsza podróż do Gustavsbergu - najstarszego szwedzkiego kurortu z zabytkową zabudową, wizyta w Muzeum Porcelany, z produkcji której miasteczko słynie w całym świecie. Powrót na obiadokolację i nocleg do motelu.

4 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do Oslo, po drodze przejazd przez most Svinesund na granicy szwedzko-norweskiej. W Oslo – spacer po parku Vigelanda, wizyty w muzeach: Kon Tiki oraz Łodzi Wikingów. Zwiedzimy również ratusz, w którym wręczane są Pokojowe Nagrody Nobla. Następnie przejazd do Holmenkollen, krótki postój pod skocznią. Przejazd do Szwecji na obiadokolację i nocleg.

5 dzień:
Śniadanie, przejazd do Sztokholmu, nazywanego często „Wenecją Północy”. Nazwę tę zawdzięcza usytuowaniu na czternastu z ponad 20 tys. wysp Archipelagu Sztokholmskiego. Zwiedzanie: Ratusz Stadshuset, Stare Miasto Gamla Stan z pałacem królewskim i Muzeum Nobla, Pałac Królewski, odprawa warty, Muzeum Vasa (przybliżające historię XVII wiecznego okrętu wojennego, który zatonął w trakcie swojego pierwszego rejsu), nadmorska promenada Strandvagen. Czas wolny. W godzinach popołudniowych ok 15.00 wyjazd do Trelleborga, na trasie obiadokolacja. Przyjazd do Trelleborga – ok. godz. 23:00.

6 dzień:
Ok. 1.00 zaokrętowanie na promie do Trelleborga. Nocny rejs do Świnoujścia. Śniadanie na promie. Przypłynięcie ok. godz. 10.00.

Informacje dodatkowe

Kolejność realizacji programu oraz trasy i godziny przepraw promowych mogą ulec zmianie. Przejazd Poznań – Świnoujście (ok. 350 km) – ok. 7 godz. Trasa lądowa wycieczki liczona od granic Polski – ok. 3.000 km., długość przepraw promowych: Świnoujście - Ystad ok. 8 godzin, Trelleborg - Świnoujście ok. 7 godzin. Podczas rejsów główne bagaże pasażerów pozostają w autokarze, na pokładzie niedostępnym dla pasażerów, dlatego wszystkie rzeczy potrzebne na nocleg w kabinie oraz inne niezbędne na czas podróży (np. lekarstwa) należy spakować do bagażu podręcznego, z którym będzie można wejść na pokład. 
W trakcie zwiedzania Oslo i Kopenhagi istnieje możliwość zorganizowania przerw na posiłki – orientacyjna cena posiłków: 300 NOK w Norwegii i 200 DKK w Danii. Ze względu na panujący w Skandynawii klimat zalecamy zabranie cieplejszej, przeciwdeszczowej odzieży. W Skandynawii na trasach przejazdów jest ograniczona możliwość skorzystania z punktów gastronomicznych, poza nielicznymi stacjami paliw oferującymi bardzo ograniczone menu (np. hot dog, kanapki), stąd zalecamy zabranie ze sobą takiej ilości prowiantu, która wystarczy na drogę do pierwszego noclegu w motelu (drugiego dnia imprezy). Ze względu na ograniczenia wagowe autokarów na terenie Norwegii limit bagażu dla każdego uczestnika wynosi 20 kg.

Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/dania, https://www.gov.pl/web/dyplomacja/norwegia, https://www.gov.pl/web/dyplomacja/szwecja
Ze względu na aktualną sytuację w trakcie wyjazdu, ramowy program wycieczki może być zmodyfikowany, a dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc ograniczony. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi informacjami na naszej stronie internetowej.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
Bielsko-Białaplaceul. Warszawska 7, dolna płyta Dworca PKS07:3023:55150,00 zł
Katowiceplaceul. Sądowa 5, Międzynarodowy Dworzec Autobusowy - Centrum Przesiadkowe Sądowa, stanowiska nr 6,7 (lub inne wg informacji dworcowej)08:3023:30100,00 zł
Opoleplaceul. Kowalczyków 56, Dworzec Autobusowy Sindbad Port, stanowiska nr A2, B2, C2, D210:0021:30100,00 zł
Wrocławplaceul. Sucha 1, Dworzec Autobusowy, poziom minus 2, stanowiska odjazdowe 10,1111:3020:00100,00 zł
Lesznoplaceul. Balonowa 55, stacja paliw Pieprzyk13:3018:0080,00 zł
Poznańplaceul. Dworcowa, parking przy Dworcu Letnim, na dojeździe do Dworca Głównego PKP15:3016:0050,00 zł
Gorzów Wielkopolskiplaceul. Kasprzaka 8, stacja paliw BP17:3014:0050,00 zł
Szczecinplaceul. Krzysztofa Kolumba 1, Dworzec PKP Szczecin Główny, przystanek linii miejskich przy wejściu głównym20:0012:000,00 zł
WarszawaplaceAleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 1110:0021:30150,00 zł
Łódźplaceul. Kątna 1, stacja paliw BP (przy zjeździe nr 22 z autostrady A1)12:0019:30120,00 zł
Krakówplaceul. Reymonta 22, parking dla autokarów przed wejściem na stadion Wisły (od ul. Reymonta)07:0000:30 [+1]150,00 zł

Trasa