phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki objazdowe Dania

Weekend w Kopenhadze

Kod: ODSK


Miejsce wyjazdu:
Lotnisko: Warszawa
3 399 zł
Promocja Słoneczna Promocja
Cena katalogowa: 5 229 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 3 139 zł.


Trasa:
Kopenhagen

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, koszty rezerwacji biletów, Tour Guide, taksy klimatyczne, parkingi, przejazdy komunikacją zbiorową, wynajęcie transportu lokalnego, rejs po kanałach Kopenhagi. Koszt - ok. 1000 DKK/os. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników, wjazdy do miast, itd.) są dzielone na wszystkich uczestników.
- programu fakultatywnego,
- dodatkowych ubezpieczeń. Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty. Ogólne warunki ubezpieczenia. https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Dania - Weekend w Kopenhadze
15.08 - 18.08.20244 dniod 3 399 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie: 3 noclegi w jednym z hosteli sieci A&O. Pokoje 2,3 os. z łazienkami.
Wyżywienie: 3 śniadania. *Możliwość dokupienia pakietu 3 obiadokolacji w cenie 60 EUR/ os.
Transport: samolot rejsowy na trasie Warszawa-Kopenhaga-Warszawa, transfery lotnisko-hotel-lotnisko.
Ubezpieczenie: Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 PLN.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Kopenhaga–miasto rowerów - Mała Syrenka - bajkowe Nyhavn - zamek Hamleta - Hygge–duński styl życia

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Bezpośredni przelot do Kopenhagi. Przejazd na zwiedzanie miasta. Przystanek przy plaży i parku Amager, skąd rozlega się widok na cieśninę Sund, Szwecję – miasto Malmo i łączący je z Danią most Oresund. Dalsza trasa przez centrum stolicy m.in. wzdłuż nowocześnie zabudowanego dawnego kanału portowego, gdzie można podziwiać najnowsze rozwiązania architektoniczne duńskich projektantów, czego przykładem jest Biblioteka Królewska lub Duńskie Centrum Architektury. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg.
2 dzień:
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie stolicy Danii. Zobaczymy zamek Christiansborg, mieszczący Parlament, biura Premiera i Sąd Najwyższy Danii. Potem przejdziemy pod rezydencję duńskiej rodziny królewskiej - pałac Amalienborg oraz położony w pobliżu Kościół Marmurowy, czyli Frederikskirken, z największą kopułą w całej Skandynawii. Następnie zobaczymy słynny pomnik Syrenki oraz fontannę bogini Gefion i twierdzę Kastellet, a także przepłyniemy tramwajem wodnym po kanałach. Czeka nas również przechadzka wśród kolorowych kamieniczek po Nowym Porcie – Nyhavn. Wejdziemy na Rundetaarn – wieżę, z której roztacza się piękna panorama miasta i przespacerujemy się centralną ulicą Stroget do Placu Ratuszowego z pomnikiem Hansa Christiana Andersena. Obok mieszczą się słynne ogrody Tivoli, czyli trzeci najstarszy park rozrywki na świecie, który powstał w 1843 r. w myśl hasła „Bawiący się ludzie nie myślą o polityce”. Wizyta w ogrodach dla chętnych (dodatkowo płatna – sam wstęp do ogrodów - ok. 160 DKK; wstęp + korzystanie z atrakcji parku rozrywki – od ok. 260 DKK). Obiadokolacja*. Nocleg.
3 dzień:
Śniadanie. Przejazd busem lub pociągiem wzdłuż tzw. duńskiej riwiery do Helsingor. Spacer po miasteczku oraz wizyta w zamku Kronborg, który stanowił inspirację Williama Szekspira dla hamletowskiego Elsynoru. Powrót do Kopenhagi. Czas wolny. Obiadokolacja*. Nocleg.
4 dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Możliwość pozostawienia bagaży w przechowalni. Czas wolny na zakupy, a dla chętnych możliwość zwiedzania muzeów jak np. Państwowe Muzeum Sztuki – Glypoteka, założone przez Carla Jacobsena, syna założyciela browaru Carlsberg. Transfer na lotnisko. Powrót do Warszawy.

Zakwaterowanie

Hostel sieci A&O. Pokoje 2,3 os. z łazienkami.

Program fakultatywny

- wstęp do Ogrodów Tivoli – ok. 160 DKK,
- wstęp do Ogrodów Tivoli + korzystanie z atrakcji parku rozrywki – od ok. 260 DKK.

Informacje dodatkowe

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. 
Na zbiórkę na lotnisku należy stawić się co najmniej 3 godziny przed planowanym wylotem. Szczegółowy rozkład lotów zostanie podany po potwierdzeniu godzin przez przewoźnika. 
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. 
Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom chęci wykupienia kolacji najpóźniej w dniu dopłaty do całości imprezy. Program częściowo będzie realizowany komunikacją publiczną (metro, pociągi). 
Wycieczka z intensywnym programem zwiedzania, nie jest zalecana osobom o ograniczonej sprawności
ruchowej. 
W cenie przelotu zawarty jest przewóz bagażu: 8 kg podręcznego oraz 20 kg rejestrowanego.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
Warszawaplaceul. Żwirki i Wigury 1, Lotnisko Chopina w Warszawie0,00 zł

Trasa