phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki objazdowe Polska

Opolski bifyj - kulinarny szlak Śląska Opolskiego

Kod: OPSO


Miejsce wyjazdu:
Dojazd własny

1 289 zł 1 109 zł

Promocja 14% Promocja Majowa

REZERWUJ

Trasa:
Opole, Bierkowice, Niemodlin, Nysa, Otmuchów, Paczków, Moszna, Przysiecz

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne – ok. 100 zł. Podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych.  Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce,
- dojazdu do Opola,
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł,
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Polska - Opolski bifyj - kulinarny szlak Śląska Opolskiego
24.06 - 26.06.20223 dniod 1 109 złRezerwuj
22.07 - 24.07.20223 dniod 1 109 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie: 2 noclegi.
Wyżywienie: 2 śniadania. *Obowiązkowa dopłata za Pakiet Smakosza: obiadokolacja z niemodlińskim karpiem i warsztatami, „kafyj z kołoczem”, degustacja w winnicy, biesiada w gospodarstwie agroturystycznym z degustacją dań, trunków i przekąsek z lokalnych produktów w formie bufetu, tradycyjny „ślonski łobiod”– 280 zł. 
Transport: do i z Opola dojazd własny. 
Realizacja programu komfortowym mikrobusem z klimatyzacją.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
 

 

Kulinarna przygoda na terenie wielokulturowego Śląska Opolskiego - Bajkowy pałac w Mosznej - Paczków–polskie Carcassonne z winnicą - Zamek w Niemodlinie - Śląski Rzym - Nysa - Otmuchów

1 dzień:
Zbiórka na dworcu PKP Opole Główne w holu głównym,przy poczekalni o godzinie 10.00. Zostawienie bagaży w mikrobusie lub hotelu. Zapoznanie z atrakcjami i zabytkami Stolicy Polskiej Piosenki: Wzgórze Uniwersyteckie ze Skwerem Artystów, Rynek z Aleją Gwiazd, katedra, Opolska Wenecja, Wieża Piastowska, amfiteatr z Muzeum Polskiej Piosenki. Przejazd do malowniczego Muzeum Wsi Opolskiej z zabytkami opolskiej architektury drewnianej, m.in. kościół, szkoła, stara kuźnia, zabudowania mieszkalne i gospodarskie. Pogadanka z mistrzem pszczelarstwa oraz możliwość nabycia lokalnych miodów. Przejazd do Niemodlina. Zwiedzanie mającego ponad 700 lat zamku, w którym kręcono film „Jasminum”. Tuż obok zamku znajdują się pełne karpi Stawy Niemodlińskie. W pobliskiej restauracji, będącej częścią szlaku „Opolski Bifyj”, uczestnicy zasmakują tej popularnej ryby w wyjątkowych wydaniach - obiadokolacja*. Będzie również okazja do poćwiczenia samodzielnego przyrządzenia karpia pod okiem szefa kuchni, z filetowaniem i dalszą obróbką*. Powrót do Opola na nocleg.

2 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do Nysy, nazywanej Śląskim Rzymem. Zwiedzanie starówki z Domem Wagi Miejskiej, wieżą ratuszową, gotycką bazyliką św. św. Jakuba i Agnieszki oraz pobliskiego bastionu św. Jadwigi. Przejazd do Otmuchowa, spacer wokół zamku - dawnej siedziby biskupów wrocławskich, którego początki sięgają XII w. Przerwa na „kafyj z kołoczem”*. Wizyta w polskim Carcassonne, czyli Paczkowie, gdzie będziemy podziwiać jeden z najlepiej w Europie zachowanych kompleksów średniowiecznych murów obronnych oraz urokliwe centrum, a także odwiedzimy nietypowe Muzeum Gazownictwa. Następnie przejdziemy do położonej na wzgórzu winnicy – zwiedzanie winnicy i stworzonego w jej budynkach Metamuzeum oraz degustacja wina*. Przejazd do Mosznej, gdzie w otoczeniu pięknego parku mieści się bajkowy zamek z 99 wieżyczkami i 365 pomieszczeniami. Zwiedzanie wnętrz oraz przechadzka wśród parkowych azalii i rododendronów. Przejazd do Przysieczy. Wieczorna biesiada w gospodarstwie agroturystycznym - zdobywcy tytułu „Najpiękniejszej Zagrody Opolszczyzny”. Biesiada w formie bufetu, z degustacją dań, trunków i przekąsek z lokalnych produktów*. Powrót do Opola na nocleg.

3 dzień:
Śniadanie. Przejazd na Górę św. Anny, będącą najważniejszym na Opolszczyźnie miejscem pielgrzymkowym - z bazyliką pw. św. Anny Samotrzeciej oraz klasztorem franciszkanów, znajdującymi się na obszarze parku krajobrazowego. Na zboczu wzniesienia znajduje się także monumentalny pomnik Czynu Powstańczego, u którego stóp rozciąga się jeden z największych w Europie amfiteatrów, wzniesiony w latach 30. XX w. Przejazd na tradycyjny „ślonski łobiod”*– rosół, rolada, kluski i modro kapusta. Przy deserze prezentacja o śląskiej kuchni z pakietem przepisów oraz kulinarnych porad. Przyjazd na dworzec PKP Opole Główne na godzinę 16.00.

Zakwaterowanie

2 noclegi w hotelu o standardzie *** w Opolu lub okolicach. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami. W niektórych terminach możliwa jest zmiana organizacji noclegów i związanej z tym kolejności zwiedzania. 

Informacje dodatkowe

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę są dzielone na wszystkich uczestników. 
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. 
Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną.
Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w trakcie wyjazdu, ramowy program wycieczki może być zmodyfikowany, a dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc ograniczony. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi informacjami na naszej stronie internetowej.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Opola. Trasa wycieczki - ok. 300 km. Do Opola zalecamy wygodny dojazd pociągiem, aby dotrzeć na zbiórkę na godzinę 10.00; organizator może pomóc w znalezieniu dogodnego połączenia. 
Prosimy podczas rezerwacji o zgłaszanie sprzedawcom szczególnych preferencji żywieniowych, jak np. dieta wegetariańska.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
Dojazd własnyAdres obiektu automatycznie pobierany z imprezy0,00 zł
Dojazd własnyAdres obiektu automatycznie pobierany z imprezy0,00 zł

Trasa