phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki objazdowe Polska

Pętla Beskidzka

Kod: KPTXTrasa:
Wisła, Istebna, Koniaków, Żywiec, Ustroń, Cieszyn

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt – ok. 200 zł.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Polska - Pętla Beskidzka
30.08 - 01.09.20193 dniod 649 złRezerwuj

Zakwaterowanie:
2 noclegi w hotelu o standardzie **/*** w okolicy Wisły. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
2 śniadania, możliwość wykupienia 2 obiadokolacji w cenie 80 zł.
Transport:
Autokar turystyczny lub mikrobus.
Ubezpieczenie: 
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Wisła – Istebna – Koniaków – Żywiec – Ustroń – Cieszyn - Skocznia Adama Małysza - Dolina Białej Wisełki - Folklor i tradycje ludowe - Muzeum browaru w Żywcu - Wjazd kolejką na Czantorię - Piękna architektura Cieszyna

1 dzień:
Wyjazd z poszczególnych miast według rozkładu jazdy. Przyjazd do Wisły – perły Beskidu Śląskiego i spacer po centrum kurortu. Zobaczymy rynek, czekoladowy pomnik Adama Małysza, amfiteatr, park z miniaturami budowli znad Wisły i galerię trofeów A. Małysza. Następnie przejedziemy do Wisły-Malinki. Tu podejdziemy pod skocznię narciarską im. Adama Małysza i wjedziemy kolejką linową na górę, aby znad rozbiegu dla zawodników podziwiać malowniczą, górską panoramę. Dalej czeka nas przejazd do Wisły – Czarne i poznanie kolejnych atrakcji turystycznych zlokalizowanych w tym rejonie. Zobaczymy Jezioro Czerniawskie - zbiornik zaporowy utworzony w miejscu połączenia Białej i Czarnej Wisełki i pospacerujemy szerokim deptakiem biegnącym koroną zapory. Później wyruszymy w kierunku Zameczku – Rezydencji Prezydenta RP - poznamy długą i burzliwą historię tego obiektu oraz zwiedzimy jego piękne i nastrojowe wnętrza. Następnie czeka nas przejazd do hotelu, zakwaterowanie i krótki odpoczynek, a później „Zielony kulig” – przejażdżka konnymi zaprzęgami w głąb doliny Białej Wisełki, uznawanej za najpiękniejszą w Beskidzie Śląskim i góralska biesiada w kolibie przy akompaniamencie „żywej muzyki”. Powrót do hotelu, nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Istebnej i Koniakowa. To dwie beskidzkie wioski, gdzie wciąż żywe są tradycje związane z folklorem, rękodziełem i sztuką ludową, a dawne zwyczaje przekazywane są z pokolenia na pokolenie. W Istebnej zobaczymy kościół p.w. Dobrego Pasterza, wystawę w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie wyeksponowana jest największa na świecie, wpisana na listę Guinnesa, koronka koniakowska o średnicy 5 m. Odwiedzimy również Kurną Chatę, w której posłuchamy dawnych instrumentów pasterskich i barwnej opowieści o tym „ jak to hańdowni na Istebnym bywało”. W Koniakowie zobaczymy muzeum koronki pełne misternie „heklowanych” koronkowych arcydzieł, centrum pasterskie, w którym znajduje się zagroda edukacyjna z żywymi zwierzętami i sklep góralski - tu oprócz pamiątek zakupić można pyszne góralskie sery wprost od producenta. Podejdziemy także na szczyt Ochodzitej – bezleśnej góry, z której roztacza się jedna z najpiękniejszych panoram górskich w całych Beskidach Zachodnich. Następnie przejedziemy do słynnego z wyśmienitego piwa urokliwego Żywca. Tu czeka nas zwiedzanie multimedialnego muzeum browaru, połączone z degustacją miejscowego trunku i spacer po centrum miasta. Zobaczymy rynek, kościół konkatedralny p.w. Narodzenia NMP, stary zamek, pałac Habsburgów i park. Wrócimy malowniczą trasą przez Szczyrk, która wchodzi w skład tzw. Beskidzkiej Piątki i przełęcz Salmopolską – jedną z najwyżej położonych przejezdnych przełęczy w Polsce. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Ustronia położonego na północnych stokach Beskidu Śląskiego. Przejazd przez Zawodzie - uzdrowiskową dzielnicę miasteczka, z charakterystycznymi sanatoriami w kształcie piramid. Wizyta w Parku Zdrojowym, w którym znajduje się pijalnia wód leczniczych, czas na ich degustację i wypoczynek w rozległym parku. Następnie udamy się na Czantorię – jedną z kultowych gór Beskidu Śląskiego. Kolejką linową wyjedziemy na podszczytową polanę Stokłosicy i spacerem, który trwa ok. 20 min. dotrzemy na jej szczyt. Tu znajduje się wieża widokowa, z której podziwiać będziemy roztaczającą się, doskonałą, górską panoramę. Powrót kolejką na dolną stację i przejazd do przygranicznego Cieszyna - miasta o niepowtarzalnym klimacie, na który złożyły się skomplikowana historia, piękna architektura, wielokulturowość i wielowyznaniowość. Podczas zwiedzania miasta zobaczymy Wzgórze Zamkowe z romańską rotundą św. Mikołaja, klasycystycznym pałacem Habsburgów i pozostałościami starego gotyckiego zamku. Będzie także możliwość wejścia na Wieżę Piastowską, która jest najlepszym punktem widokowym na Cieszyn i okolice. Pospacerujemy po rynku – poznamy jego zabytki, urokliwe kamieniczki, „Cieszyńską Wenecję”- uliczkę dawnych rzemieślników – garbarzy, tkaczy, sukienników i kowali. Zobaczymy także Studnię Trzech Braci - miejsce legendarnego założenia miasta. Następnie – granicą biegnącą wzdłuż rzeki Olzy przejdziemy do Czeskiego Cieszyna. Tu będziemy chwila czasu wolnego na spacer po tej części Cieszyna i zakupy. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do wybranego miasta. Zakończenie imprezy.

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
W zwiedzaniu Browarium w Żywcu mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie.

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
WarszawaplaceAleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 1102:0023:50100,00 zł
Łódźplaceul. Kątna 1, stacja paliw BP (przy zjeździe nr 22 z autostrady A1)03:4022:1580,00 zł
Piotrków Trybunalskiplaceul. Sikorskiego 52, stacja paliw Huzar przy zjeździe do miasta z drogi krajowej nr 104:1021:3080,00 zł
Radomskoplaceul. Łódzka 2, PORT Radomsko - Stacja Paliw MOYA (parking przy Polisz Kebab)04:4020:4550,00 zł
Częstochowaplaceal. Wojska Polskiego 263, parking przy stacji paliw BP (kierunek Katowice)05:3020:1550,00 zł
Sosnowiecplaceul. Kresowa 2, obok stacji paliw Shell i restauracji McDonald's06:2019:1530,00 zł
Poznańplaceul. Dworcowa, parking przy Dworcu Letnim, na dojeździe do Dworca Głównego PKP00:1501:30 [+1]150,00 zł
Lesznoplaceul. Zygmunta Starego 1, parking przy Hali Trapez (na końcu ul. Zygmunta Starego)01:4500:15 [+1]130,00 zł
Wrocławplaceul. Sucha 1, Dworzec Autobusowy, poziom minus 2, stanowiska odjazdowe 10,1103:3022:30100,00 zł
Opoleplaceul. 1 Maja 41, parking na rogu ulic 1 Maja i Dubois (wjazd na parking od ul. 1 Maja)05:0021:0050,00 zł
Gliwiceplaceul. Rybnicka 159, przy drodze krajowej nr 78, parking za stacją paliw Shell06:0020:0030,00 zł
Krakówplaceul. Reymonta 22, parking dla autokarów przed wejściem na stadion Wisły (od ul. Reymonta)05:3020:3050,00 zł
Katowiceplaceul. Piotra Skargi 4, Dworzec Autobusowy07:0019:000,00 zł
Tychyplaceul. Generała de Gaulle'a 2, parking dla autokarów przy Stadionie Zimowym07:2018:400,00 zł
Bielsko-Białaplaceul. Warszawska 7, dolna płyta Dworca PKS08:0018:000,00 zł