phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki objazdowe Portugalia

Pokochaj Porto

Kod: OPTP


Miejsce wyjazdu:
Lotnisko: Warszawa
3 464 zł
Promocja Gorąca Promocja
Cena katalogowa: 5 319 zł. Teraz taniej o 35%

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 3 199 zł.


Trasa:
Porto, Braga, Guimarães

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena podstawowa nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, transport miejski, parkingi. Koszt – ok. 130 EUR. Pilot rozlicza się z uczestnikami z kosztów programowych. Podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce,
- programu fakultatywnego,
- opłaty za dodatkowy bagaż: możliwość dokupienia usługi pierwszeństwa wejścia na pokład z podręczną walizką na kółkach zabieraną na pokład (o wymiarach 55x40x23 cm i wadze do 10 kg) lub bagażu rejestrowanego 10 kg. Koszt ok. 300 zł (im bliżej wylotu tym opłata może być wyższa - prosimy o kontakt ze sprzedawcą oferty w sprawie aktualnej wyceny bagażu i jego dokupienia),
- dodatkowych ubezpieczeń.

Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.

Stawki za dodatkowe ubezpieczenie:

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną – 4,4% ceny imprezy
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 6,4% ceny imprezy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną – 2,4% ceny imprezy
Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 3,4% ceny imprezy

Ogólne warunki ubezpieczenia. https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Portugalia - Pokochaj Porto
02.10 - 06.10.20235 dniod 3 464 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach o standardzie lokalnych ***/**** w Porto, pokoje 2 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie: 4 śniadania. *Możliwość dokupienia pakietu 4 obiadokolacji w cenie 80 EUR/os.
Transport: przelot samolotem na trasie Warszawa-Porto-Warszawa zgodnie z aktualnym rozkładem lotów, zbiórka uczestników na lotnisku Chopina 3 h godziny przed planowanym wylotem.
Transfery: lotnisko-hotel-lotnisko oraz częściowo podczas realizacji programu.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 PLN.
Realizacja programu turystycznego.
Opieka pilota.

Porto-stolica wina i północnej Portugalii - Braga-miasto biskupów - Guimares-kolebka portugalskiego państwa - odkryj tajemnice wina porto

1 dzień:
Wylot z Warszawy (lotnisko Chopina) do Porto. Transfer z lotniska do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.

2 dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie Porto - malowniczo położonego nad rzeką Douro: historyczne centrum, w którym króluje XII-wieczna katedra Se - świadek ważnych wydarzeń historycznych. Z placu przed katedrą – Terreiro da Se rozciąga się przepiękny widok na dzielnicę Ribeirę oraz Vila Nova da Gaia po drugiej stronie rzeki. Przejście do pełnej zabytków i uroczych uliczek dzielnicy Baixa, zobaczymy tam: secesyjny dworzec św. Benedykta z wnętrzem ozdobionym ponad 20 000 biało-niebieskich, ręcznie malowanych płytek azulejos, przedstawiających najważniejsze wydarzenia z historii Portugalii. Zwiedzanie dzielnicy Ribeira z najstarszą ulicą w mieście, miejscem narodzin Henryka Żeglarza oraz mnóstwem klimatycznych zaułków nad rzeką Douro. Wizyta w neoklasycystycznym Pałacu Giełdy, z bogato zdobioną Salą Arabską. Giełda znajduje się na terenie zniszczonego przez pożar klasztoru franciszkanów, po którym został tylko jedyny w mieście gotycki kościół św. Franciszka. Przejdziemy w dół rzeki i mijając dom Henryka Żeglarza, zejdziemy nad samo nabrzeże do Praca da Ribeira - dawniejszego centrum ośrodka handlowego miasta, a dzisiaj klimatycznego miejsca, idealnego do spacerów i wypicia kawy lub lampki porto. Mijając kolorowe fasady budynków dojdziemy do mostu Ludwika I, zaprojektowanego przez Teophila Seyriga - ucznia Gustave’a Eiffela. Przejście przez most do „winnego miasta” Vila Nova de Gaia, skąd rozpościera się najlepszy widok na całe Porto; to główne miejsce produkcji wzmacnianego wina porto i siedziba magazynów-piwnic najbardziej znanych producentów tego wina. Zwiedzanie jednej z nich wraz z degustacją. Czas wolny na spacer wzdłuż rzeki, gdzie przycumowane są tradycyjne łódki rabelos, służące do transportu beczek z winem. Obiadokolacja*. Dla chętnych zachód słońca z nabrzeża lub górnej części mostu Ludwika I lub fakultatywnie rejs rzeką Douro pod 6 mostami do ujścia rzeki do oceanu (ok. 20 EUR). Nocleg.

3 dzień:
Śniadanie. Czas wolny na np. plażę lub fakultatywnie rejs wśród zielonych wzgórz do krainy winnic - Doliny Douro (lunch na pokładzie). Dopłynięcie do miasteczka Paso da Regua. Powrót autokarem do Porto (min. 10 os. - ok. 90 EUR). Obiadokolacja*. Nocleg.

4 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Guimares, które stanowi kolebkę portugalskiego państwa. To tu urodził się założyciel i pierwszy król Portugalii – Alfons I Zdobywca. Wizyta w Pałacu Książąt Braganca i spacer po średniowiecznej starówce. Przejazd do „portugalskiego Rzymu” - Bragi, miasta biskupów. W Portugalii mówi się, że „Braga się modli, Porto pracuje, Coimbra się uczy, a Lizbona bawi”. Na dowód tego zobaczymy dużą liczbę świątyń na niewielkiej powierzchni starego miasta. Zwiedzimy m.in. najstarszą w kraju katedrę oraz królujące nad miastem sanktuarium Bom Jesus, z kaskadowymi, barokowymi schodami, których przejście jest symbolem duchowej drogi do zbawienia. Powrót do Porto. Obiadokolacja*. Nocleg.

5 dzień:
Śniadanie. W zależności od aktualnego rozkładu lotów: w przypadku lotu porannego: transfer na lotnisko, lot powrotny do Warszawy. W przypadku lotu popołudniowego lub wieczornego: czas wolny; dla chętnych program: zwiedzanie jednego z symboli miasta – 75-metrowej Wieży Kleryków (wejście na wieżę i podziwianie panoramy miasta - 6 EUR), wizyta w zabytkowej księgarni Lello & Irmao, której unikatowe wnętrze zainspirowało J. K. Rowling do opisania dziejów szkoły czarodziejów w cyklu książek o Harrym Potterze (wstęp ok. 5 EUR), możliwość skosztowania słynnej kanapki francesiny czy pieczonych sardynek lub owoców morza (płatne we własnym zakresie), transfer na lotnisko, lot powrotny do Warszawy.

Program fakultatywny

- rejs rzeką Douro w Porto – ok. 20 EUR/os.
- całodniowa wycieczka z rejsem śladami wina Porto do Doliny Douro – 90 EUR/ os. (min. 10 os.),
- koncert muzyki fado – ok. 20 EUR/os.

Informacje dodatkowe

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Dane dokumentu podróży (ważny paszport lub dowód osobisty) należy podać sprzedawcy oferty w celu dokonania odprawy na loty. 
Program jest częściowo realizowany komunikacją miejską (metro, autobusy) oraz pieszo. Ze względu na specyfikę położenia Porto na wzgórzach należy liczyć się z koniecznością intensywnych podejść.
W cenie przelotu zawarty jest przewóz bagażu podręcznego o wymiarach 40x30x20 cm i wadze do 10 kg. W bagażu podręcznym nie można przewozić płynów, aerozoli w opakowaniach przekraczających 100 ml, ostrych przedmiotów itp.-szczegółowy wykaz na stronie www.wizzair.com.
Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia pakietu obiadokolacji podczas dokonywania rezerwacji. 
Organizator będzie informował o szczegółowym rozkładzie lotów przed wyjazdem.

Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/portugalia
Ze względu na aktualną sytuację w trakcie wyjazdu, ramowy program wycieczki może być zmodyfikowany, a dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc ograniczony. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi informacjami na naszej stronie internetowej.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
Warszawaplaceul. Żwirki i Wigury 1, Lotnisko Chopina w Warszawie0,00 zł

Trasa