phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki objazdowe Ukraina

Kozacka wyprawa

Kod: OUKW


Termin:
31.08 – 06.09.2019
Miejsce wyjazdu:
Dojazd własny

1 342 zł

REZERWUJ

Trasa:
Odessa, Białogród nad Dniestrem, Kijów

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu, komunikacja miejsca, przewodnicy lokalni,  AlmaTourGuide, wizyta z obiadem w Kozackiej Sadybie - ok. 110 EUR,
- dopłaty za wykupienie miejsca w wagonie 2 osobowym – 195 zł/os,
- dopłaty do pakietu 5 obiadokolacji - 40 EUR
- programu fakultatywnego. 


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Ukraina - Kozacka wyprawa
31.08 - 06.09.20197 dniod 1 342 złRezerwuj

Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach o standardzie lokalnych ***, pokoje 2/3 osobowe z łazienkami. 2 noclegi w wagonach sypialnych z 4 osobowymi przedziałami. W niektórych terminach możliwa jest zmiana organizacji noclegów i związanej z tym kolejności zwiedzania.
Wyżywienie: 5 śniadań, na miejscu możliwy do wykupienia pakiet 5 obiadokolacji (40 EUR).
Transport: pociągi z nowymi składami, z toaletami. Przedziały sypialne: Odessa-Przemyśl, Odessa-Kijów (Czernomoriec) i Kijów-Przemyśl. Podczas wycieczek korzystanie z komunikacji miejskiej (np. kijowskie metro) oraz wynajętych busów.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota. Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. 

Odessa – Kijów - Schody Potiomkinowskie i Deribasowska - „Stepy akermańskie” - Ukraińskie tradycje w kozackiej sadybie - Klasztor Ławra Pieczerska - Majdan w sercu Kijowa - Wygodna wyprawa pociągiem
1 dzień:
Spotkanie w holu na dworcu PKP Przemyśl Główny. Wyjazd według rozkładu jazdy pociągiem z Przemyśla do Odessy w godzinach popołudniowych. Przejazd w kierunku granicy z Ukrainą (odprawa paszportowo-celna w trakcie jazdy). Nocleg w pociągu w 4-osobowych przedziałach.
2 dzień:
Przyjazd rano do Odessy na dworzec kolejowy. Transfer do hotelu, zostawienie bagaży. Spacer z przewodnikiem do samego serca miasta, czyli ulicy Deribasowskiej i jej okolic, pełnej architektonicznych perełek. Ich przykładami są budynki hotelu Pasaż oraz Teatru Opery i Baletu. Od figury Jose de Ribasa przejście ulicą Lecha Kaczyńskiego oraz Polskim zjazdem do pomnika zbuntowanych marynarzy „Potiomkina”. Następnie bulwarem Primorskim dojście do budynku miejskiej Dumy oraz posągu pierwszego gubernatora księcia Richelieu i prawie dwustustopniowego symbolu Odessy – schodów Potiomkinowskich, prowadzących do portu. Dalej bulwarem przejście pod pałac Woroncowów oraz jego kolumnadę. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Wieczorem możliwe fakultatywnie wyjście na spektakl do opery lub zwiedzanie fabryki koniaków Szustow. Nocleg.
3 dzień:
Śniadanie. Wizyta na słynnym targu Priwoz. Wyjazd przez rozsławione w poezji Mickiewicza „stepy akermańskie” w stronę ujścia Dniestru i twierdzy Akerman, w przeszłości często atakowanej przez Kozaków. Zwiedzanie średniowiecznej fortecy, zbudowanej na miejscu greckiej kolonii Tyras. Powrót do Odessy. Dalsze zwiedzanie miasta – park Szewczenko oraz deptak przy plaży Lanzheron. Obiadokolacja*. Nocleg.
4 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do kozackiej sadyby. Po drodze zwiedzanie odesskich katakumb w Nierubajskoe – długiego labiryntu korytarzy pod Odessą, mierzącego ponad 2500 km. Przyjazd do sadyby „Kozacka ojczyzna”, poznawanie ukraińskiej chaty i strojów. Tradycyjny ukraiński posiłek z m.in. chlebowym samogonem oraz kozackimi wypiekami. Występy artystyczne, warsztaty z rękodzieła (lalki motanki), możliwość przymierzenia kozackich kostiumów. Powrót do Odessy. Transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd pociągiem według rozkładu jazdy do Kijowa w wygodnych przedziałach 4-osobowych.
5 dzień:
Przyjazd do Kijowa. Transfer do hotelu. Śniadanie. Zwiedzanie miasta: Złota Brama, w której rzekomo wyszczerbił miecz Bolesław Chrobry, sobór św. Zofii z unikalnymi freskami, pomnik Chmielnickiego, cerkiew św. Michała, zjazd Andriejewski z domem Buhłakowa, cerkwią św. Andrzeja i położona nad Dnieprem dzielnica miasta Padół. Zakwaterowanie w hotelu. Przejazd metrem na
plac Niepodległości – Majdan i główną reprezentacyjną ulicę – Chreszczatyk oraz do Domu z Chimerami, zaprojektowanego przez porównywanego z Gaudim polskiego architekta Władysława Horodeckiego. Przejazd kijowską kolejką liniową i odwiedzenie najgłębszej na świecie stacji metra – Arsenalna. Obiadokolacja*. Nocleg.
6 dzień:
Śniadanie. Wycieczka do Ławry Pieczerskiej – najstarszego na dawnej Rusi prawosławnego klasztoru z XI w., duża część pomieszczeń sakralnych mieści się w jaskiniach-pieczarach. Na terytorium ławry, znajduje się Muzeum mikroskopijnych miniatur – przedmiotów wielkości ziarenek zboża. Przejście nadbrzeżem Dniepru w dzielnicy Pieczersk. Przejazd do skansenu z przykładami tradycyjnego budownictwa, zebranego z całej Ukrainy. Obiadokolacja*. Nocleg.
7 dzień:
Śniadanie (możliwe w prowiancie). Transfer na dworzec kolejowy w Kijowie. Przejazd porannym pociągiem IntercityPlus do Przemyśla (miejsca siedzące). Przekroczenie granicy i odprawa paszportowo- celna w pociągu. Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (ok. 13:00).

- zwiedzanie fabryki koniaku Szustowa (10 EUR/os),

- delfinarium Nemo (ok. 10 EUR/os),

- wizyta w operze (ok. 6-8 EUR/os).

Do dokonania rezerwacji w biurze konieczny jest ważny paszport. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Możliwość dokupienia pakietu 5 obiadokolacji – 40 EUR/os. Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Przemyśla. Pociągi do Przemyśla kursują z większości dużych miast w Polsce (m.in. Szczecin, Poznań, Warszawa, Wrocław, Opole, Kraków). Organizator oferuje pomoc w zakupie biletów na pociągi do Przemyśla i z powrotem. Minimalna ilość osób – 15. 
Wymagane jest pojawienie się na dworcu Przemyśl Główny minimalnie godzinę przed odjazdem pociągu. Trasa przejazdu pociągami
Przemyśl Główny (wyjazd: 18:37) - Odessa Główna (przyjazd: 11:15) ok. 900 km 16 h; Odessa Główna (wyjazd: 22:25) - Kijów Pasażerski (przyjazd: 07:10) ok. 450 km – 9 godzin; Kijów (wyjazd: 06:00) - Przemyśl Główny (przyjazd: 12:25) – ok. 7 godzin. Godziny odjazdu mogą ulec zmianie.  W przypadku
zmiany rozkładu jazdy organizator będzie informował listownie o szczegółowym rozkładzie minimum 14 dni przed wyjazdem. 
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 

Uwaga Nie znaleziono przystanków!