phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki objazdowe Ukraina

Kozacka wyprawa

Kod: OUTW


Miejsce wyjazdu:
Przemyśl

2 299 zł 1 609 zł

Promocja 30% Promocja First Moment

REZERWUJ

Trasa:
Odessa, Białogród nad Dniestrem, Kijów

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, transport lokalny, tradycyjny ukraiński posiłek w kozackiej sadybie, Tour Guide. Koszt – ok. 120 EUR
- programu fakultatywnego.
- dopłaty za pakiet 4 obiadokolacji – 40 EUR
- dopłaty za wykupienie miejsca w wagonie 2 osobowym – 250 zł
- dojazdu do Przemyśla. Do Przemyśla kursują pociągi z większości dużych miast w Polsce (m.in. Szczecin, Poznań, Warszawa, Wrocław, Opole, Kraków) lub autobus Flixbus z m.in. Katowic. Organizator oferuje pomoc w zakupie biletów na pociągi do Przemyśla i z powrotem. Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Przemyśla,
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł,
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Ukraina - Kozacka wyprawa
15.05 - 21.05.20217 dniod 1 609 złRezerwuj
29.05 - 04.06.20217 dniod 1 609 złRezerwuj
28.08 - 03.09.20217 dniod 1 609 złRezerwuj
11.09 - 17.09.20217 dniod 1 609 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie: 4 noclegi.
Wyżywienie: 5 śniadań, tradycyjny posiłek w „Kozackiej sadybie”(płatny z opłatami fakultatywnymi). Możliwy do wykupienia pakiet 4 obiadokolacji. 
Transport: pociągi z toaletami. Przedziały sypialne: Odessa-Przemyśl, Odessa-Kijów i miejsca siedzące: Kijów-Przemyśl. Podczas wycieczek korzystanie z komunikacji miejskiej (np. kijowskie metro, tramwaje) oraz wynajętych busów. 
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota. 
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Odessa - Stepy Akermańskie - Białogród nad Dniestrem - Kijów

1 dzień:
Spotkanie w holu na dworcu PKP Przemyśl Główny (godzinę przed odjazdem pociągu). Wyjazd według rozkładu jazdy pociągiem z Przemyśla do Odessy w godzinach popołudniowych. Przejazd w kierunku granicy z Ukrainą (odprawa paszportowo-celna w pociągu). Nocleg w pociągu w 4-osobowych przedziałach sypialnych. 
2 dzień:
Przyjazd rano do pięknej i wielokulturowej Odessy na dworzec kolejowy. Transfer do hotelu, zostawienie bagaży lub jeśli będzie to możliwe wcześniejsze zakwaterowanie. Spacer z przewodnikiem do samego serca miasta, czyli ulicy Deribasowskiej i jej okolic, pełnej architektonicznych perełek. Ich przykładami są budynki hotelu Pasaż oraz Teatru Opery i Baletu. Spacer bulwarem Primorskim dojście od budynku miejskiej Dumy do  posągu pierwszego gubernatora księcia Richelieu i prawie dwustustopniowego symbolu Odessy – schodów Potiomkinowskich, prowadzących do portu. Dalej bulwarem przejście pod pałac Woroncowów oraz jego kolumnadę zbudowane dla Elżbiety Branickiej. Obiadokolacja*. Wieczorem możliwe fakultatywnie wyjście na spektakl do opery (według repertuaru). Nocleg. 
3 dzień:
Po śniadaniu czas wolny na spacery po nadmorskich bulwarach i plaże oraz dla chętnych zwiedzanie odeskich katakumb pełnych tajemnic - długiego labiryntu korytarzy pod Odessą, mierzącego ponad 2500 km z bunkrem z czasów zimnej wojny, podziemnymi jeziorami i cmentarzyskiem zwierząt, których szczątki mają 3,5 miliona lat. Popołudniu wyjazd do sadyby „Kozacka ojczyzna”- poznawanie ukraińskiej chaty i strojów. Tradycyjny ukraińska wieczerza z m.in. chlebowym samogonem oraz kozackimi smakołykami. Występy artystyczne, warsztaty z rękodzieła (lalki motanki), możliwość przymierzenia kozackich kostiumów czy dodatkowo przejażdżki konnej (10 min – 50 UAH). Powrót do Odessy. Nocleg. 
4 dzień:
Śniadanie. Wizyta na słynnym targu Priwoz. Czas wolny na zakupy. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd przez rozsławione w poezji Mickiewicza „stepy akermańskie” w stronę ujścia Dniestru i twierdzy Akerman, w przeszłości często atakowanej przez Kozaków. Zwiedzanie średniowiecznej fortecy, zbudowanej na miejscu greckiej kolonii Tyras. Powrót do Odessy. Dla chętnych zwiedzanie fabryki koniaków Szustow. Obiadokolacja*. Nocny przejazd pociągiem do Kijowa w 4-osobowych przedziałach sypialnych. 
5 dzień:
Przyjazd do Kijowa. Transfer do hotelu. Zostawienie bagaży. Śniadanie. Zwiedzanie miasta: Złota Brama, w której rzekomo wyszczerbił miecz Bolesław Chrobry, sobór św. Zofii z unikalnymi freskami z XI w., pomnik Chmielnickiego, cerkiew św. Michała, zjazd Andriejewski z domem Bułhakowa, cerkwią św. Andrzeja i położona nad Dnieprem dzielnica miasta Padół. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Przejazd na kijowską kolejkę liniową. Przejście na plac Niepodległości – Majdan i główną reprezentacyjną ulicę  – Chreszczatyk. Obiadokolacja*. Nocleg.
6 dzień:
Śniadanie. Przejazd metrem do jednej z najgłębszych stacji metra na świecie – Arsenalna. Przejście nadbrzeżem Dniepru w dzielnicy Pieczersk. Wycieczka do Ławry Pieczerskiej – najstarszego na dawnej Rusi prawosławnego klasztoru z XI w., duża  część pomieszczeń sakralnych mieści się w jaskiniach-pieczarach. Na terytorium ławry, znajduje się Muzeum mikroskopijnych miniatur – przedmiotów wielkości ziarenek zboża. Dalsze objazdowe zwiedzanie miasta: zaprojektowany przez Rastrellego barokowy Pałac Maryjski oraz Dom z Chimerami, zaprojektowany przez porównywanego z Gaudim polskiego architekta Władysława Horodeckiego (budynki administracji prezydenta Ukrainy). Przejazd do skansenu z przykładami tradycyjnego budownictwa Ukrainy. Obiadokolacja*. Nocleg.
7 dzień:
Śniadanie. Transfer na dworzec kolejowy w Kijowie. Przejazd porannym pociągiem IntercityPlus do Przemyśla (miejsca siedzące). Przekroczenie granicy i odprawa paszportowo-celna w pociągu. Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (ok. 13:00). 

Zakwaterowanie

4 noclegi w hotelach o standardzie lokalnych *** (2 w Odessie, 2 w Kijowie), pokoje 2 osobowe z łazienkami. 2 noclegi w wagonach sypialnych z 4 osobowymi przedziałami. W hotelach restauracja, bar. W niektórych terminach możliwa jest zmiana organizacji noclegów i związanej z tym kolejności zwiedzania

Program fakultatywny

- spektakl w Odeskiej operze – według repertuaru ok. 15-25 EUR. 
- zwiedzanie fabryki koniaków Szustow z degustacją – ok. 15 EUR.
- zwiedzanie katakumb w Odessie – ok. 10 EUR.

Informacje dodatkowe

Do dokonania rezerwacji w biurze konieczny jest ważny paszport.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Przemyśla.
Minimalna ilość osób do realizacji imprezy – 20.
Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota.
Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia pakietu obiadokolacji.
Wymagane jest pojawienie się na dworcu Przemyśl Główny godzinę przed odjazdem pociągu. Trasa przejazdu pociągami Przemyśl Główny (wyjazd 18:37) - Odessa Główna (11:15) ok. 900 km 16 h; Odessa Główna (22:25)- Kijów Pasażerski (07:10) ok. 450 km – 9 godzin; Kijów (06:00)- Przemyśl Główny (12:25) – ok. 7 godzin. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 2100 km. Godziny odjazdu mogą ulec zmianie, w wypadku zmiany rozkładu jazdy. Organizator będzie informował mailowo o szczegółowym rozkładzie ok. 14 dni przed wyjazdem.
Kolejność zwiedzanie może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po muzeach.
W wagonach sypialnych otrzymuje się pościel. Jest też zawsze możliwość zrobienia sobie kawy i herbaty (bezpłatny wrzątek) lub zamówienia jej u konduktora, czy też zakup drobnych przekąsek. W nocnych pociągach nie ma wagonu restauracyjnego. Dodatkowo często w trakcie postojów jest możliwość zakupu czegoś do jedzenia w sklepikach czy od lokalnych sprzedawców na peronach.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
PrzemyślplacePlac Legionów 1, Stacja PKP Przemyśl Główny0,00 zł
PrzemyślplacePlac Legionów 1, Stacja PKP Przemyśl Główny0,00 zł
PrzemyślplacePlac Legionów 1, Stacja PKP Przemyśl Główny0,00 zł
PrzemyślplacePlac Legionów 1, Stacja PKP Przemyśl Główny0,00 zł

Trasa