phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki objazdowe Ukraina

Weekend w Kijowie i Czarnobylu - wylot Katowice

Kod: OUTC


Miejsce wyjazdu:
Lotnisko: Katowice

2 499 zł 1 749 zł

Promocja 30% First Moment

REZERWUJ

Trasa:
Kijów, Czarnobyl, Prypeć

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, transport miejski, parkingi, Tour Guide. Koszt – ok. 70 EUR. Podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych.  Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce, 
- programu fakultatywnego,
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł,
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Ukraina - Weekend w Kijowie i Czarnobylu - wylot Katowice
29.04 - 02.05.20224 dniod 1 889 złRezerwuj
12.08 - 15.08.20224 dniod 1 889 złRezerwuj
14.10 - 17.10.20224 dniod 1 749 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie: 3 noclegi.
Wyżywienie: 3 śniadania. *Możliwość dokupienia pakietu 3 obiadokolacji w cenie 30 EUR/os. 
Transport: przelot samolotem na trasie (w zależności od terminu) Katowice – Kijów – Katowice lub Warszawa – Kijów – Warszawa zgodnie z rozkładem lotów, zbiórka na lotnisku 2 godziny przed planowanym wylotem; na miejscu - wynajęty bus oraz środki transportu miejskiego jak np. tramwaje, metro. 
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota. 

Weekend w Kijowie i Czarnobylu (fakultatywnie) Stoliczny Kijów – Czarnobyl i Prypeć (fakultatywnie) – Majdan Niepodległości i Chreszczatyk – Ławra Peczersko-Kijowska – Sobór Sofijski – klimatyczny Padół

1 dzień:
Wylot do Kijowa z Warszawy lub Katowic (w zależności od terminu). Transfer do hotelu. Spacer po mieście z przewodnikiem: Złota Brama, w której rzekomo wyszczerbił miecz Bolesław Chrobry, sobór św. Zofii z unikalnymi freskami z XI w. (zwiedzanie), pomnik Chmielnickiego, cerkiew św. Michała o Złotych Kopułach, Zaułek Dziesięcinny, gdzie niegdyś mieściła się najstarsza świątynia miasta oraz główne centrum Kijowa. Następnie przejdziemy na zjazd Andriejewski z domem Bułhakowa, cerkwią św. Andrzeja i do położonej nad Dnieprem dzielnicy miasta - Padół. Dla chętnych rejs Dnieprem (ok. 15 EUR). Przejazd kijowskim funikularem lub metrem na plac Niepodległości – Majdan i główną reprezentacyjną ulicę  – Chreszczatyk. Obiadokolacja*. Nocleg.

2 dzień:
Śniadanie. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie Kijowa lub (fakultatywnie) wyjazd w kierunku Czarnobyla, położonego ok. 110 km od stolicy Ukrainy. Tereny wokół Czarnobylskiej elektrowni jądrowej podzielone są na 3 strefy wykluczenia. Główne wejście do zony znajduje się w punkcie kontrolnym „Dytiatky”, gdzie odbywa się kontrola paszportów i zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa radiologicznego – punkt ten jest położony ok. 30 km od reaktora, w którym nastąpiła eksplozja. Postój w wiosce Zalissie, gdzie pozostało 700 opuszczonych domów. Następnie przejazd do Czarnobyla, w którym obecnie mieszka i pracuje 5000 os. w systemie zmianowym.  Zwiedzanie: główny plac miasta, pomnik „Gwiazda piołun”, pomnik Lenina, (obecnie jeden z nielicznych na Ukrainie), opuszczona synagoga, port rzeczny z zatopionymi łodziami, memoriał „Dla tych, którzy uratowali świat”, wystawa sprzętów używanych podczas likwidacji skutków katastrofy. Następnie przejazd do punktu kontrolnego Leliv (10 km od elektrowni). Wieś Kopaczi, gdzie prawie wszystkie budynki zostały zburzone i zakopane podczas dekontaminacji w 1986 roku; możliwość zmierzenia promieniowania. Przejazd przez tereny przemysłowe elektrowni w Czarnobylu, obok wież chłodniczych 3. reaktora oraz niedokończonego 5. reaktora, aż do nowego sarkofagu „Łuk”, nałożonego w 2017 r. na stary. Memoriał "Życie dla życia" przed głównym budynkiem administracyjnym elektrowni jądrowej oraz pomnik Prometeusza, ewakuowany wraz z obywatelami Prypeci. Obiad wliczony w cenę wycieczki (wszystkie produkty są sprowadzane z Kijowa). Następnie przejazd do miasta-widma Prypeci, gdzie czas zatrzymał się w 1986 r. Zobaczyć można słynny diabelski młyn oraz samochodziki w wesołym miasteczku, które nigdy nie było otwarte, szpital, szkołę, pałac kultury, basen Azurre oraz hotel Polesie i liczne budynki mieszkalne. Następnie przejazd do tajnej wioski wojskowej Czarnobyl-2, gdzie mieści się radar Duga. Kontrola radiacyjna przy wyjeździe ze strefy (10 km od reaktora, w którym nastąpiła eksplozja). Ostatni przystanek i zdjęcia znaku drogowego w Czarnobylu oraz przejazd do ostatniej kontroli radiacyjnej – 30 km od reaktora; powrót do Kijowa. Obiadokolacja*. Nocleg.

3 dzień:
Śniadanie. Przejazd metrem do jednej z najgłębszych stacji metra na świecie – Arsenalna. Przejście nadbrzeżem Dniepru w dzielnicy Pieczersk. Wycieczka do Ławry Peczersko-Kijowskiej – najstarszego na dawnej Rusi prawosławnego klasztoru z XI w., część pomieszczeń sakralnych mieści się w jaskiniach-pieczarach, które również zwiedzimy przy blasku świec. Na terytorium ławry znajduje się Muzeum Mikroskopijnych Miniatur – przedmiotów wielkości ziarenek zboża. Przejście na teren parku przy Muzeum Wojny Ojczyźnianej – pomnik Matki Ojczyzny, który służy również jako taras widokowy. Objazdowe zwiedzanie miasta m.in. Pałac Maryński stworzony według projektu włoskiego architekta Rastrellego, unikalny Dom z Chimerami zaprojektowany przez polskiego architekta Władysława Chorodeckiego. Obiadokolacja*. Fakultatywnie wizyta na spektaklu w Teatrze Opery i Baletu wg. repertuaru. Nocleg.

4 dzień:
Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Lot powrotny do Polski.

Zakwaterowanie

3 noclegi w hotelach o standardzie lokalnych *** w Kijowie, pokoje 2 osobowe z łazienkami. W hotelu restauracja, bar. W niektórych terminach możliwa jest zmiana organizacji noclegów i związanej z tym kolejności zwiedzania.

Program fakultatywny

Spektakl w operze – według repertuaru ok. 15-30 EUR
Wycieczka do Czarnobyla (min. 10 os., minimalny wiek uczestników - 18 lat) – 90 EUR (zgłoszenie chęci uczestnictwa w wyjeździe - w momencie dokonywania rezerwacj)
Rejs Dnieprem – ok. 15 EUR

Informacje dodatkowe

W terminach: 29.04 - 02.05; 12-15.08 oraz 14-17.10.2022r. wylot z lotniska Katowice Pyrzowice; w terminach: 16-19.06 oraz 07-10.07.2022r. wylot z Warszawy – lotnisko Chopina. W cenie biletu zawarty jest przewóz 2 sztuk bagażu podręcznego: jednej sztuki o wymiarach  40 x 30 x 20 cm i wadze do 10 kg oraz zabieranej na pokład walizki o wymiarach  55x40x23 i wadze do 10 kg.

Do dokonania rezerwacji w biurze konieczny jest ważny paszport oraz ważny paszport COVIDowy potwierdzający szczepienie. Na dzień przygotowania oferty realizacja programu dla osób niezaszczepionych nie jest możliwa. Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania Unijnego Certyfikatu Covid (do pobrania z Internetowego Konta Pacjenta) lub aktualnego testu. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: www.gov.pl/web/dyplomacja/ukraina. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w trakcie wyjazdu, ramowy program wycieczki może być zmodyfikowany, a dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc ograniczony. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi informacjami na naszej stronie internetowej.
Minimalna ilość osób do realizacji imprezy – 15. 
Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. 
Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia wycieczki do Czarnobyla oraz pakietu obiadokolacji podczas dokonywania rezerwacji. 
Organizator będzie informował o szczegółowym rozkładzie lotów przed wyjazdem. Prosimy o kontakt z organizatorem w sprawie ewentualnego dokupienia dodatkowej sztuki bagażu (rejestrowanego). W bagażu podręcznym nie można przewozić płynów, aerozoli w opakowaniach przekraczających 100 ml, ostrych przedmiotów itp. - szczegółowy wykaz na stronie www.wizzair.com 
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po muzeach. W Ukrainie latem jest godzina później w stosunku do czasu polskiego. Obowiązującą walutą jest hrywna.
Zwiedzanie Strefy Wykluczenia w Czarnobylu możliwe jest tylko dla osób powyżej 18 roku życia.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
Katowiceplaceul. Wolności 90 Pyrzowice, Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice0,00 zł
Katowiceplaceul. Wolności 90 Pyrzowice, Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice0,00 zł
Katowiceplaceul. Wolności 90 Pyrzowice, Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice0,00 zł

Trasa