phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki grupowe Ukraina


Nie ma jak Lwów…

3 dni
od 750

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

O Lwowie napisano już bardzo dużo. Bo miasto ma długą historię i świetną przeszłość. Powstało w połowie XIII wieku. Założył je książę halicko-wołyński Daniel, a nazwę Lwów nadał mu od imienia swego syna Lwa. W 1349 r. Lwów znalazł się w granicach Rzeczpospolitej. W następnych wiekach, aż do końca drugiej wojny światowej, o miasto wielokrotnie trwały boje i wojny między Polakami, Tatarami, Kozakami, Rosjanami, Ukraińcami, Austriakami. 

Program ramowy wyjazdu:

1 dzień

Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd do Lwowa - miasta usytuowanego, podobnie jak Rzym, na siedmiu wzgórzach. Jego położenie sprawia, że miasto pod względem klimatu, flory i fauny jest miastem wschodu i zachodu, miastem na styku cywilizacji, świata łacińskiego i prawosławia, miastem zbudowanym przez Rusinów, Polaków, Ormian, Żydów, Niemców, Greków i inne narody. Pierwsze spotkanie z miastem: Prospekt Swobody, który jest miejscem manifestacji politycznych i parad wojskowych, Gmach Teatru Wielkiego i Baletu - jest to nie tylko dzieło sztuki architektonicznej, ale także rzeźby i malarstwa. Plac Mickiewicza - najsłynniejszy plac Lwowa z pomnikiem Adama Mickiewicza. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2 dzień  

Po śniadaniu wyjazd na trasę "Złotej Podkowy"- malowniczy szlak, na którym leżą najważniejsze zabytki regionu. Złoczów - zwiedzanie zamku należącego niegdyś do rodziny Sobieskich i Radziwiłłów. Podhorce - rezydencja Koniecpolskich, Rzewuskich, Ossolińskich, Klasztor Bazylianów. Olesko - zwiedzanie zamku, w którym urodził się Jan III Sobieski oraz Michał Korybut Wiśniowiecki - obecnie siedziba filii Lwowskiej Galerii Narodowej. Powrót do hotelu, kolacja. Wyjście do Opery Lwowskiej (repertuar do ustalenia). Powrót do hotelu na nocleg.

3 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd na zwiedzanie Lwowa: Cmentarz Łyczakowski - jeden z największych cmentarzy w Europie nazywany "lwowskim Pere - Lachaise", cmentarz Orląt Lwowskich, greckokatolicka katedra św. Jura, Wysoki Zamek z Kopcem Unii - panorama miasta i okolicy, Uniwersytet Lwowski (były Sejm Galicyjski). Starówka: rynek, katedra łacińska - jeden z dwóch czynnych kościołów katolickich we Lwowie. Kaplica Boimów - pomnik architektury i rzeźby manierystycznej. Katedra Ormiańska - budowla nawiązująca swym stylem do architektury kolonii ormiańskich na Krymie. Cerkiew Uspieńska, Wieża Prochowa, Kościół św. Andrzeja i klasztor Bernardynów - jeden z najpiękniejszych kościołów Lwowa, zachwycający swą zgrabną sylwetką i bogato dekorowaną fasadą. W godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Cena od 750 zł/os. grupa 48 osób

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar turystyczny

- zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami

- wyżywienie: 2 śniadania i 2 kolacje                        

- ubezpieczenie NNW i KL w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i usługi miejscowego przewodnika płatne dodatkowo ok. 50 EUR/os. Istnieje możliwość zamówienia uroczystej obiadokolacji w regionalnej restauracji we Lwowie – dopłata od 15 EUR (w zależności od menu).

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny paszport.