phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

wycieczki grupowe Czechy, Niemcy


KARLOVE WARY – CZESKA I SASKA SZWAJCARIA

4 dni
od 790

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Ucieleśnienie uzdrowiskowej elegancji, uroda kolumnady, ekskluzywne domy zdrojowe i wspaniałe położenie w zalesionej dolinie. Oto Karlowe Wary. Najważniejsze miasto znanego na całym świecie trójkąta uzdrowisk, w którym na leczenie przyjeżdżały najznakomitsze osobistości świata artystycznego i towarzyskiego Europy, jest dziś drugim najczęściej odwiedzanym miastem w Republice Czeskiej. Dzięki wyjątkowej architekturze zaliczane jest do najpiękniejszych uzdrowisk w Europie. Warto sprawdzić…

Program ramowy wyjazdu:


1 dzień
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd do królewskiego miasta LITOMIERZYCE – jednego z najpiękniejszych miast w Republice Czeskiej. Podziwiać można tu wiele zabytkowych budowli od gotyku przez renesans do baroku. W programie, m.in. wizyta w gotyckich piwnicach pod ratuszem, w których 3 piętra pod ziemią kryje się stylowa restauracja oraz zwiedzanie średniowiecznego zamku królewskiego, w podziemiach którego znajduje się muzeum czeskiego winiarstwa - możliwość degustacji miejscowych win. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do KARLOWYCH WARÓW, spacer po centrum kurortu - kolumnada Zamkowa, kolumnada Młyńska, Grandhotel Pupp, kamienica Pod Złotym Wołem, Budynek Poczty, Łazienki, kościół katolicki św. Marii Magdaleny, pijalnia wód, deptak miejski z secesyjnymi kamienicami, wyjazd kolejką na wzgórze Diana (w przypadku sprzyjających warunków pogodowych, płatne dodatkowo ok. 80 CZK/os. w obie strony). Zwiedzanie muzeum Jana Bechera - lekarza, który był twórcą Becherovki - najsłynniejszego likieru czeskiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do HREŃSKA. Pobyt w sercu Czeskiej Szwajcarii. W programie spływ malowniczą rzeką Kamenice oraz spacer do największego mostu skalnego w Europie Środkowej “Wielka Pravcicka Brama”.  Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

4 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do TWIERDZY KÖNIGSTEIN. Twierdza o tej samej nazwie przez stulecia pozostawała niezdobyta, chroniąc w okresie wojny najcenniejsze drezdeńskie dzieła sztuki. Spacer po murach twierdzy wznoszących się 250 m ponad Łabą z możliwością podziwiania doskonale zachowanych elementów architektonicznych - bram warownych, zamku i bastionu Jerzego, spichlerza, starych koszarów oraz głębokiej na ponad 150 m studni. Przejazd do STOLPEN. Zamek rozsławiła w XVIII w. hrabina Cosel, która była więziona w Stoplen przez 49 lat. Jedna z zachowanych wież służyła jej za mieszkanie. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Cena brutto od 790 zł/os. (grupa 48 os.)

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar turystyczny

- zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu, pokoje 2 os. z łazienkami

- wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje                        

- ubezpieczenie NNW i KL w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena wycieczki nie zawiera opłat za bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji. Orientacyjne kwota wynosi ok. 500 CZK/os. oraz ok. 30 EUR/os. i obejmuje: zamek w Litomierzycach z degustacją 5 gatunków win, Karlowe Wary – muzeum Jana Bechera, spływ rzeką Kamenice, Pravcicka Brama, Twierdza Königstein, Zamek Stolpen.

  • Istnieje możliwość zamówienia uroczystej obiadokolacji integracyjnej - dopłata zależy od ustalonego menu.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Na Państwa życzenie możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Uczestnikami.