phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Włochy


Wenecja i Padwa - miasta sztuki

5 dni
od 799

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

PROGRAM IMPREZY

1 dzień
Zbiórka uczestników w ustalonym miejscu i czasie (godzina zbiórki zależna od odległości do granicy Polski). Nocny przejazd przez Czechy i Austrię.

2 dzień
Przyjazd do PADWY – słynnego miasta uniwersyteckiego, gdzie tworzył Dante Alighieri, nauczał Galileusz, studiowali Mikołaj Kopernik, Stefan Batory oraz Jan  Zamojski. Zwiedzanie miasta zaczniemy od okazałego, ozdobionego 90 posągami owalnego placu Prato della Vale. Następnie zwiedzimy Bazylikę Św. Antoniego, wspaniale zdobioną budowlę sakralną mieszczącą zwłoki i relikwie świętego Antoniego czyli Il Santo. Potem zapoznamy się z historycznym centrum: Grób Antenora, Uniwersytet Padewski, Cafe Pedrocchi, Piazza delle Erbe, Piazza della Frutta, Palazzo della Ragione. Stąd przejdziemy do Piazza Eremitani, gdzie w kaplicy Scrovegni będziemy mogli podziwiać wspaniałe freski Giotta wykonane w 1305 roku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Po śniadaniu przejazd do WENECJI - miasta bez samochodów położonego na tysiącach dębowych pali. Zwiedzanie zaczniemy od dzielnicy San Polo, w której udamy się do galerii Scuola Grande di San Roco - dawnej siedziby bractwa św. Rocha, w którym dziś mieści się galeria sztuki z olbrzymią kolekcją prac Tintoretto. Środek zachwyca przepychem, a większość obrazów znajduje się w oryginalnym miejscu, wszystko wygląda tak jak kilka wieków temu. Tuż obok znajduje się Santa Maria Gloriosa dei Frari - jeden z najważniejszych kompleksów Franciszkanów we Włoszech, z zachwycającym monumentem Antonio Canovy i obrazami Tycjana. Następnie przejdziemy przez Campo San Polo do najstarszego w mieście mostu Rialto. Stąd będziemy podziwiać pałace nad Canale Grande. Spacerując wąskimi uliczkami dotrzemy do urokliwego Campo San Giovanni e Paolo, gdzie w kościele pod tym samym wezwaniem znajdują się grobowce weneckich dożów. Stąd niedaleki spacer doprowadzi nas do najpiękniejszego salonu Europy czyli Piazza San Marco. Tutaj będziemy podziwiać Bazylikę Św. Marka, Prokuracje Stare i Nowe, Skrzydło Napoleona, Campanillę z Loggettą i wreszcie imponujący Pałac Dożów wraz z Mostem Westchnień. Po odpoczynku i czasie na zakup pamiątek powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień  
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dokończenie zwiedzania WENECJI. Zwiedzanie zaczniemy od dzielnicy Dorsoduro, gdzie w pięknym pałacu Ca’ Rezonico znajdującym się tuż przy Canale Grande mieści się muzeum XVIII-wiecznej Wenecji. Potem udamy się do jednej z najważniejszych galerii sztuki w całych Włoszech - Galerii dell’ Accademia. W środku wystawione są dzieła największych artystów Europy aż do XIX wieku takich jak Hieronim Bosch, Giovanni Bellini, Tintoretto, Tycjan czy Paolo Veronese. Największym skarbem muzeum jest praca Leonardo da Vinci “Człowiek witruwiański”. Dalszy spacer prowadzić będzie przy Canale Giudecca do wspaniałego kościoła Santa Maria Della Salute. Stąd udamy się przez Ponte dell’Accademia pod słynny teatr La Fenice. Nasze zwiedzanie zakończymy przy Mercato di Rialto, gdzie będzie czas na ostatnie zakupy w Italii i posiłek (płatny we własnym zakresie). W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do kraju. Nocny przejazd przez Czechy i Austrię

5 dzień
Powrót do Polski (godzina powrótu zależna od odległości od granicy Polski). Możliwy obiad w Czechach (płatny indywidualnie ok. 200-300 KC).

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Cena od 799 zł/os. - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu o standardzie **/***. Pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje.

Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.                

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. 

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota biura.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni. Koszt ok. - 70 EUR. 

  • Cena dotyczy grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 10 PLN i na TFP – 10 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny dowód osobisty lub paszport.

  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.

Informacje praktyczne: w zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona). W trakcie podróży oraz podczas zwiedzania możliwe dodatkowe przerwy na posiłki koszt ok. 10 - 15 EUR. Przejazdy na trasie: hotel w Mestre – Wenecja – hotel w Mestre realizowane są komunikacją publiczną (autobus, tramwaj lub pociąg).