phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


Bielsko-Biała i Pszczyna - 1 dzień - wycieczka szkolna

1 dni
od 69

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Ramowy program wycieczki:

Opcja 1. Bielsko - Biała - Zagroda Żubrów Pszczyna

Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia). Przejazd do Bielska-Białej. Wizyta w Bielskim Studiu Filmów Rysunkowych, które w ramach edukacji medialnej zaprasza przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Każdej z tych grup wiekowych zapewnia 1,5 godzinny program edukacji filmowej dostosowany do jej poziomu edukacyjnego. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych filmowców Studia Filmów Rysunkowych pracujących zarówno przy dawnych jak i aktualnie powstających projektach filmowych. W trakcie żywej, multimedialnej prezentacji uczestnicy zajęć obcując z prawdziwymi dekoracjami, rekwizytami, projektami postaci i rysunkami animacyjnymi, poznają kolejne etapy produkcji filmowej, od scenariusza do gotowego filmu. Przejazd do Pszczyny. W programie Zagroda Żubrów, np. LEKCJA PRZYRODY "TROPEM ŻUBRA". Trwająca 90 minut lekcja jest niezapomnianą okazją do spotkania się „oko w oko” z królem puszczy oraz poznania wielu innych gatunków zwierząt, które zamieszkują naszą zagrodę, m.in. muflonów, jeleni, danieli i saren. Formy i metody pracy: pogadanka z elementami dyskusji, przejście zagród ze zwierzętami, obserwacja karmienia żubrów, projekcja filmu o żubrach, zwiedzanie Ośrodka Edukacji Ekologicznej, a w nim wystaw stałych i czasowych, udział w quizie, prezentacja multimedialna. Proponowane treści dobierane do odpowiedniej grupy wiekowej: różne gatunki zwierząt: żubry, jelenie, daniele, sarny, muflony oraz ptactwo, las jako ekosystem, warstwy lasu, ptasi śpiew, leśniczy jako opiekun lasu i zwierząt, różne gatunki drzew i roślin, Polska Czerwona Księga Zwierząt, restytucja, historia i występowanie żubrów - wczoraj i dziś. Powiązanie lekcji przyrodniczej z podstawą kształcenia ogólnego: dla I etapu edukacyjnego (edukacja wczesnoszkolna), uczeń: rozpoznaje rośliny i zwierzęta, zna sposoby przystosowania się zwierząt do poszczególnych pór roku, zna zagrożenia ze strony zwierząt (niebezpieczne i chore zwierzęta) i wie, jak zachować się w sytuacji zagrożenia, wie, że należy oszczędzać wodę, wie, jakie znaczenie ma woda w życiu człowieka, roślin i zwierząt, wie, że należy segregować śmieci, rozumie sens stosowania opakowań ekologicznych. Wyjazd w drogę powrotną. Godzina powrotu jest uzależniona od godzin rezerwacji. 

Opcja 2. Bielsko - Biała - Zamek Pszczyna

Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia). Przejazd do Bielska-Białej. Wizyta w Bielskim Studiu Filmów Rysunkowych, które w ramach edukacji medialnej zaprasza przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Każdej z tych grup wiekowych zapewnia 1,5 godzinny program edukacji filmowej dostosowany do jej poziomu edukacyjnego. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych filmowców Studia Filmów Rysunkowych pracujących zarówno przy dawnych jak i aktualnie powstających projektach filmowych. W trakcie żywej, multimedialnej prezentacji uczestnicy zajęć obcując z prawdziwymi dekoracjami, rekwizytami, projektami postaci i rysunkami animacyjnymi, poznają kolejne etapy produkcji filmowej, od scenariusza do gotowego filmu. Przejazd do Pszczyny: zwiedzanie Zamku z przewodnikiem oraz spacer po parku. Na Zamku w Pszczynie zachowało się oryginalne wyposażenie i meble, które sprawiają, że jest on obecnie jednym z najcenniejszych zabytków architektury rezydencjonalnej w Polsce. Trasa zwiedzania z przewodnikiem: Wnętrza XIX i XX-wieczne oraz Karnet na wystawy: Gabinet Miniatur, Znane i nieznane, Galeria portretów. W kręgu wolnych panów, hrabiów i książąt pszczyńskich. Łączny czas zwiedzania ok. 1,5h. Wyjazd w drogę powrotną. Godzina powrotu jest uzależniona od godzin rezerwacji.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 69 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 99 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar lub mikrobus turystyczny

- ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje biletu wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 40 zł/ucznia i obejmuje: zwiedzanie Studia Filmów Rysunkowych oraz lekcję przyrodniczą w Zagrodzie Żubrów w Pszczynie lub zwiedzanie Zamku w Pszczynie.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników. Biuro udziela pomocy w formalnościach pomiędzy Rodzicami i ZUS, który rozlicza bony. Niewykorzystane bony tracą ważność we wrześniu 2022 roku.