phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


POCIĄGIEM Z KLASĄ DO WROCŁAWIA

3 dni
od 520

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Program ramowy wyjazdu:

1 dzień
Zbiórka na dworcu PKP Opole Główne o umówionej godzinie. Przejazd do WROCŁAWIA. Przejazd do miejsca zakwaterowania, zostawienie bagaży. Zwiedzanie miasta: Rynek Starego Miasta z kamienicami, gotycki Ratusz, pręgierz, Plac Solny, kamieniczki Jacek i Agatka, kościół św. Elżbiety, jatki i pomnik zwierząt rzeźnych, Uniwersytet, wyspa Piasek,  Ostrów Tumski, Katedra Św. Jana Chrzciciela. Po obiedzie proponujemy uczniom zwiedzanie (do wyboru): albo Muzeum Przyrodniczego razem ze spacerem po Ogrodzie Botanicznym  nazywanym oazą piękna i spokoju w sercu wielkiego miasta albo wizytę w bardzo interesującym Muzeum Archeologicznym pokazującym ciekawe dzieje Dolnego Śląska i zabytki odkopane we Wrocławiu albo zwiedzanie Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis, w którym w interaktywny sposób poznamy wszystko, co jest związane z wodą na naszej planecie. Następnie przejazd do miejsca zakwaterowania, nocleg

2 dzień
Po śniadaniu wyjazd pociągiem na wycieczkę:

Wersja A - przejazd pociągiem do Janowic Wielkich i piesza wycieczka w Rudawy Janowickie. Podczas kilkugodzinnej wędrówki zwiedzimy imponujące ruiny zamku BOLCZÓW, dawnej siedziby rycerzy-rabusiów; wejdziemy na SOKOLIK (642 m n.p.m.), który jest jednym z najpiękniejszych punktów widokowych w Sudetach; zobaczymy po drodze liczne, czasem fantazyjne formacje skalne oraz odpoczniemy i zjemy obiad w uroczym schronisku „SZWAJCARKA” słynącym z pięknej, tyrolskiej architektury. Spacer szlakiem na stację PKP Trzcińsko i powrót pociągiem do Wrocławia.

Wersja B – przejazd pociągiem do HENRYKOWA gdzie zwiedzimy jedno z najpiękniejszych w Polsce opactw cysterskich, miejsca powstania tzw. Księgi Henrykowskiej, w której zapisano pierwsze zdanie w języku polskim w roku 1270. Zobaczymy tu kościół pw. św. Jana Chrzciciela, zabudowania klasztorne i krużganki, parlatorium, refektarz, kaplicę klerycką, kapitularz oraz pustelnię. Następnie przejazd pociągiem do KŁODZKA, które jest jednym z najciekawszych małych miast w Polsce.  Zobaczymy w nim wyspę Piasek, kanał Młynówka, gotycki most św. Jana, Ratusz, kolumnę wotywną, kamienice Pod Wilkiem i Pod Murzynem, gotycką kolegiatę Wniebowzięcia NMP. Dopełnieniem zwiedzania będzie wizyta w Twierdzy Kłodzkiej, w której zapoznamy się z XVIII - wieczną wojskową architekturą obronną lub przejście Podziemną Trasą Turystyczną. Po obiedzie powrót pociągiem do Wrocławia.

Uwaga! Po powrocie do Wrocławia proponujemy wieczorny spacer po oświetlonym mieście lub wyjście do kina, teatru lub filharmonii. Powrót  do miejsca zakwaterowania, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Po wykwaterowaniu przejazd tramwajem lub autobusem miejskim na  dalsze zwiedzanie WROCŁAWIA. W Parku Szczytnickim zobaczymy niezwykły Ogród Japoński oraz ciekawą Halę Stulecia wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, po czym udamy się do wrocławskiego ZOO. Tutejszy ogród zoologiczny wraz ze wspaniałym Afrykarium jest jednym z najciekawszych w Polsce. Wielka ilość zwierząt a także bardzo interesujący sposób ich prezentacji spodoba się każdemu zwiedzającemu i zapewni dużo czasu interesującej rozrywki i solidną porcję nowej wiedzy przyrodniczej. Po obiedzie, na zakończenie wizyty w stolicy Dolnego Śląska, udamy się do wieżowca Sky Tower, skąd będziemy podziwiać panoramę miasta i okolic z najwyżej położonego (na budynku) punktu widokowego w Polsce. Potem udamy się na dworzec kolejowy PKP, przejazd pociągiem do Opola i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 520 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- przejazdy pociągami PKP wg programu

- 2 noclegi ze śniadaniem

- 3 obiady wg programu

- opieka pilota - przewodnika

- realizacja programu – rezerwacja biletów wstępu

- ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Podana cena wycieczki nie zawiera opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjne ceny ulgowych biletów: muzea: Przyrodnicze 10 zł, Archeologiczne 10 zł, Hydropolis 17 zł, rejs po Odrze od 25 zł, Ogród Japoński 3 zł, Ogród Zoologiczny 35 zł, taras widokowy na Sky Tower 12 zł, Opactwo Henryków 5 zł, Podziemna Trasa Turystyczna 10 zł, Twierdza Kłodzka 22 zł, z podziemiami 34 zł.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs statkiem, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.