phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Chorwacja


Chorwacja - bajkowe krajobrazy i soczysta zieleń

7 dni
od 1350

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Program ramowy wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd nocny do Chorwacji.

2 dzień
Przyjazd do Zadaru, którego symbolem jest Kościół św. Donata z IX wieku znany ze świetnej akustyki. Co roku w murach kościoła odbywa się festiwal muzyki poważnej "Musical Evenings in Saint Donat". Z zabytków sakralnych warto zobaczyć kościół św. Szymona, katedrę św. Anastazji z XIII wieku - największą katedrę w Dalmacji oraz kościół św. Marii z charakterystyczną dzwonnicą. Z zabytków świeckich uwagę przykuwają dwie bramy - Brama Lądowa i Brama Portowa. Brama Lądowa należy do najpiękniejszych renesansowych zabytków w Dalmacji. Zaprojektowana w 1543 roku przez weneckiego architekta Michele Sanmicheliego ma kształt łuku triumfalnego. Przejazd do Szybenika, malowniczo położonego u ujścia rzeki Krka do Adriatyku. Główne atrakcje turystyczne miasta to słynna katedra św. Jakuba, jeden z najważniejszych zabytków sakralnych w całej Chorwacji oraz górująca nad miastem twierdza św. Anny, z której rozpościera się piękna panorama. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do Trogiru - zwiedzanie: Starówka, Ratusz, katedra św. Wawrzyńca. Następnie przejazd do Splitu - zwiedzanie trzeciego, co do wielkości miasta Chorwacji: Stare Miasto, Ratusz Miejski, port, antyczny Pałac cesarza Dioklecjana wpisany na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd wspaniałą trasą widokową wzdłuż wybrzeża Adriatyku przez Makarską Riwierę - jeden z najpiękniejszych zakątków Chorwacji, gdzie wysokie góry schodzą niemal do samego morza i gdzie rząd miejscowości ciągnie się nad kąpielowymi zatoczkami, a w tle piętrzy się masyw gór Biokovo, osiągający w najwyższym miejscu ponad 1700 m n.p.m. Przyjazd do hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Przejazd do Dubrownika - miasta pełnego zabytków i niezwykłych uliczek, nie bez przyczyny nazywanego "Perłą Adriatyku". W programie, m.in. spacer z przewodnikiem uliczkami miasta. Podczas zwiedzania poznamy historie Dubrownika, a także zobaczymy Klasztor Franciszkanów ze słynną apteką, Bramą Pile, Katedrą, mury miejskie, Pałac Rektorów. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień
Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego w Plitwicach - jednego z największych i najstarszych w Chorwacji. Park tworzy 16 jezior połączonych ze sobą licznymi wodospadami, otoczonych gęstym lasem. Na odwiedzających czeka wiele ścieżek spacerowych. UNESCO wpisało Plitwickie Jeziora na listę światowego Dziedzictwa Przyrody. Rejs statkiem po największym jeziorze. Przejazd nocny do kraju.  

7 dzień
Przyjazd do Polski, zakończenie wycieczki.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Cena brutto od 1.350 zł/os. (grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik)

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport autokarem z klimatyzacją, cafe barem, DVD, toaletą

- zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach 2-3*

- wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje

- ubezpieczenie NNW i KL w firmie Signal Iduna S.A.

- opieka pilota biura                    


WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług miejscowych przewodników, rejsów statkami. Na realizację programu obowiązkowo należy zabrać 80 EUR/os. 

  • Uczestnicy wyjazdu powinni zabrać ze sobą paszport lub dowód osobisty.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 10 PLN i na TFP – 10 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN

  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.