phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Wielka Brytania


Londyn - Windsor - Hampton Court...lekcja angielskiego w plenerze i "w rodzinie"

6 dni
od 1490

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Anglia jest nostalgiczna. Mityczny król Artur i Camelot, wyspiarski naród Szekspira, sielsko-wiejska przeszłość - tak patrzą na siebie sami Anglicy i tego też szuka większość turystów. Zwiedzanie Anglii najlepiej zacząć od Londynu. Żadne inne miasto nie może się równać z tą gigantyczną metropolią żyjącą w szaleńczym tempie, rajem ekscentryków i anarchizującej młodzieży, królestwem wiktoriańskiej architektury i ostoją konserwatyzmu. Jeżeli ktoś znudził się Londynem, znudził się życiem.


PROGRAM IMPREZY

1 dzień  
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd przez Niemcy, Francję.

2 dzień
Przeprawa kanałem La Manche do Wielkiej Brytanii. Przejazd do centrum LONDYNU. Zwiedzanie (pieszo + metro): Parlament Square, gdzie znajdują się gmach parlamentu i wieża zegarowa ze słynnym dzwonem Big Ben. Zwiedzanie opactwa westminsterskiego - miejsca koronacji i pogrzebów królów Anglii, obok katedry św. Pawła i Canterbury, najważniejszej świątyni anglikańskiej. Opactwo słynie z kaplicy RAF-u, oryginalnego tronu koronacyjnego monarchów brytyjskich. Tron ten po raz pierwszy służył Edwardowi I w 1308r. Na uwagę zasługuje również Zakątek Poetów, który skrywa groby Chaucera, Drydena i Tennysona. Spacer aleją Whitehall do Trafalgar Square ze słynną kolumną Nelsona upamiętniającą admirała, który stoczył zwycięską bitwę pod Trafalgarem. W bezpośredniej bliskości placu znajduje się National Gallery, w której zgromadzono jedne z największych na świecie zbiorów dzieł sztuki.  Czas wolny w Soho.  Zakwaterowanie u rodzin, kolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, pobranie lunch pakietów. Przejazd do centrum miasta. Zwiedzanie British Museum, jednego z największych muzeów na świecie z blisko 70 tys. Eksponatów zgromadzonych na łącznej powierzchni 4 km². Znajdują się tu liczne zbiory z okresu antycznej Grecji i Rzymu oraz starożytnego Bliskiego Wschodu, Egiptu czy średniowiecznej Europy aż po czasy obecne. Zwiedzanie królewskich stajni, gdzie znajduje się karoca zbudowana w 1792 r. dla króla Jerzego III. Pokryta jest 22-karatowym złotem. Obecnie używana jest wyłącznie podczas procesji koronacyjnej. Na uwagę zasługuje również tzw. szklana kareta czy kolekcja samochodów służących rodzinie królewskiej. Spacer przy pałacu Buckingham - możliwość obejrzenia zmiany warty. Wizyta w katedrze św. Pawła. Zbudowana z ogromnym rozmachem jest symbolem odrodzenia Londynu po tzw. Wielkim Pożarze. Zwiedzanie Galerii Szeptów, Galerii Kamiennej i Złotej oraz krypt wraz ze skarbcem, w którym znajdują się naczynia liturgiczne. Katedra kryje również mroczne tajemnice. Dziedziniec był miejscem egzekucji heretyków. Kolejnym punktem zwiedzania jest teatr elżbietański Williama Szekspira - The Globe, gdzie często odbywają się przedstawienia i próby w scenerii rodem z XVI w. Następnie przejazd do Tower of London - jednej z najpotężniejszych fortec średniowiecznej Europy. W murach Tower znajdowały się więzienie i arsenał, swoją siedzibę miały tu również mennica królewska oraz archiwum. Można tu również zobaczyć skarbiec królewski z klejnotami koronnymi. Znajduje się tu jeden z największych diamentów świata - 530-karatowa "Pierwsza Gwiazda Afryki". Nieopodal twierdzy znajduje się jedna z najsłynniejszych atrakcji turystycznych Londynu - Tower Bridge - bez wątpienia najsłynniejszy most Wielkiej Brytanii. Powrót na kolację i nocleg.

4 dzień
Śniadanie, pobranie lunch pakietów. Dalsze zwiedzanie LONDYNU lub przejazd do WINDSORU, monumentalnego zamku królewskiego położonego nad Tamizą. Po drugiej stronie rzeki można dostrzec jedną z najbardziej elitarnych szkół w Wielkiej Brytanii (Eton College), która została założona w 1440 r. przez Henryka VI. Zwiedzanie zamku: główna klatka schodowa, sala reprezentacyjna, sala Waterloo, wielki westybul. Na szczególną uwagę zasługuje kaplica św. Jerzego, która jest drugim miejscem pochówku członków rodziny królewskiej. Następnie przejazd do HAMPTON COURT i zwiedzanie pałacu króla Henryka VIII oraz otaczających go ogrodów i dziedzińca turniejowego. Posiadłość jest jedną z najbardziej okazałych rezydencji rodziny królewskiej. Zwiedzanie: Great Hall, sala gwardii królewskiej, nawiedzona galeria, apartamenty królewskie oraz kuchnia i piwnica win. Wizyta w Królewskim Ogrodzie Botanicznym Kew Gardens - jednym z największych ogrodów botanicznych Europy, który wpisany jest na Listę UNESCO. Historia ogrodu sięga 1731 r., w dniu dzisiejszym jego powierzchnia wynosi ok. 120 ha. Hoduje się tu blisko 33 tys. gatunków roślin. Spacer poprzez palmiarnię, oranżerię, Waterlily House, świątynię Eola, domek królowej Charlotty do Kew Palace - jednej z najmniejszych posiadłości rodziny królewskiej. Powrót na kolację i nocleg.

5 dzień
Śniadanie, pobranie lunch pakietów. Przejazd do centrum LONDYNU W tym dniu grupa porusza się bez autokaru (pieszo + metro). Zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Po południu wizyta w Muzeum Historii Naturalnej z niezwykle interesującymi zbiorami obrazującymi życie na Ziemi. Jedną z największych atrakcji jest galeria dinozaurów oraz symulacja trzęsienia ziemi. Spacer po Oxford Street – najpopularniejszej handlowej ulicy Londynu. Czas na zakupy. Przeprawa przez kontynent. Przejazd nocny.

6 dzień
Przyjazd do Polski. Zakończenie wycieczki.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Cena od 1.490 zł/os. - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 3 noclegi u rodzin angielskich w Londynie (po 2-4 osoby u rodziny) Rodziny są starannie dobierane przez naszego kontrahenta z Londynu. Pobyt u rodzin angielskich daje możliwość sprawdzenia umiejętności językowych, poznawania kultury i życia codziennego mieszkańców Wielkiej Brytanii. Właścicielami domów są zarówno osoby czynne zawodowo, jak również będące na emeryturze. Pamiętajmy o uszanowaniu przyjętych w każdym domu zasad i zwyczajów. Ze względu na typ zakwaterowania i bezpieczeństwo uczestników nie przewidujemy żadnych wyjść wieczornych, szczególnie indywidualnych.

Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiady w formie lunch pakietu (suchy prowiant) i 3 kolacje. Śniadanie – raczej skromne, np. grzanki, dżem, ser lub wędlina, zimne mleko + płatki kukurydziane lub musli; packed lunch – najczęściej 2 kromki chleba z wędliną lub serem, soczek, owoc, batonik lub chrupki; kolacja – ciepłe danie, np. mięso, ziemniaki, surówka, deser, napój. Sugerujemy osobom, którym nie wystarczą przedstawione posiłki zabezpieczenie pieniędzy na dodatkowe posiłki lub zabranie niektórych produktów z Polski - najlepiej w formie drobnej przekąski typu batony, ciastka, chrupki.    

Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.         

Przeprawa
do Wielkiej Brytanii (tunel).

Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A. 

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota biura.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni. Koszt ok. - 150 GBP.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 10 PLN i na TFP – 10 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny paszport.

  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.