phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Niemcy


Drezno i Szwajcaria Saksońska

1 dni
od 210

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Drezno jest stolicą Saksonii. Z racji bardzo dużej ilości zabytków i ich architektonicznego przepychu miasto nazywane jest Florencją nad Łabą lub perłą baroku. Drezno to turystyczny magnes. Główną przyczyną takiej ilości turystów jest właśnie architektura miasta. Niewiele jest miast na świecie, które mają tyle zabytków w centrum miasta. Drezno to nie tylko architektura. Miłośnicy przyrody na pewno spędzą dużo czasu w ogrodach przypałacowych, bądź w olbrzymim parku zieleni  w środku miasta. Dopełnieniem wycieczki będzie wizyta na terenie Szwajcarii Saksońskiej.

Program ramowy wyjazdu:

1 dzień
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przyjazd do Drezna. Zwiedzanie miasta, m.in. Stare Miasto - Plac Teatralny wraz z najsłynniejszą budowlą Drezna - Operą Sempera – wspaniałym gmachem z kwadrygą, Zwinger z Galerią Dawnych Mistrzów, gdzie będziemy podziwiać słynną "Madonnę Sykstyńską" oraz wiele innych dzieł malarskich. Na koniec wejście do Kościoła Mariackiego (Frauenkirche). Przejazd do Königstein. Twierdza o tej samej nazwie przez stulecia pozostawała niezdobyta, chroniąc w okresie wojny najcenniejsze drezdeńskie dzieła sztuki. Spacer po murach twierdzy wznoszących się 250 m ponad Łabą z możliwością podziwiania doskonale zachowanych elementów architektonicznych - bram warownych, zamku i bastionu Jerzego, spichlerza, starych koszarów oraz głębokiej na ponad 150 m studni. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Zakończenie wycieczki w godzinach nocnych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 210 zł/os.
Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 310 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar lub mikrobus turystyczny

- ubezpieczenie NNW i KL w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Bilety wstępu płatne dodatkowo. Orientacyjna kwota ok. 40 EUR/os.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny dowód osobisty lub paszport.