phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Niemcy, Polska


Zamek Książ, Wyspa Kultury Einsiedel oraz Kompleks Osówka

3 dni
od 400

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

PROGRAM IMPREZY

1 dzień
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd do zamku Książ pod Wałbrzychem, gdzie poznamy historię zamku i jego mieszkańców. Zamek Książ to monumentalny kompleks architektoniczny o unikalnej lokalizacji – warto go zobaczyć i poznać w pełnej krasie! Zwiedzanie zamku z przewodnikiem trwa ok. 60 minut, dodatkowo Palmiarnia bez przewodnika. Cena 38 zł/os. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiad. Zajęcia na miejscu lub wyjazd do Szklarskiej Poręby. Wizyta w „osadzie średniowiecznych poszukiwaczy skarbów”, w której grupa entuzjastów pieczołowicie rekonstruuje nie tylko dawne urządzenia górniczo hutnicze, ale pod okiem specjalistów, odtwarza dawne zawody rzemieślników Walońskich (hutnik, kowal, płatnerz, garncarz, tkacz, snycerz, cieśla, powroźnik, kurzak, piekarz). W  osadzie zwiedzający pod opieką przewodnika mogą własnoręcznie uruchamiać średniowieczne urządzenia górnicze, które zostały odtworzone w oparciu o zapiski dawnych kronikarzy. Po zwiedzeniu części edukacyjnej, uczestnicy mogą wybrać dla siebie odpowiedni warsztat, gdzie przy pomocy specjalistów z danej dziedziny, każdy chętny może wykonać własnoręcznie niepowtarzalną pamiątkę. Wstęp 12 zł/os. (w  cenie biletu dodatkowo pajda prawdziwego chleba wiejskiego z masłem oraz upominek - niespodzianka), dodatkowo płatne - Potyczki Walońskie od 12 zł/os. (tylko i wyłącznie w pakiecie ze zwiedzaniem), Gra terenowa "Poszukiwanie Skarbu" od 10 zł/os. (tylko i wyłącznie w pakiecie ze zwiedzaniem), Zajęcia twórcze w warsztatach na terenie skansenu od 12 zł/os. (w pakiecie ze zwiedzaniem), same warsztaty 16 zł/os. Powrót do ośrodka na kolację i nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Pobranie lunch pakietów zamiast obiadu. Przejazd do magicznej krainy Kulturinsel Einsiedel! Otoczony rozległymi lasami i skąpanymi w słońcu łąkami, położony przy najbardziej na wschód wysuniętym punkcie Niemiec, zupełnie nadzwyczajny (żeby nie powiedzieć: zwariowany) park rozrywki z przygodami do przeżycia na wyciągnięcie ręki - w samym sercu natury. Park Przygody będący swoistą puszczą pełną przygód, opleciony soczystą zielenią, z ponad 500 m podziemnych tajnych przejść, domkami na drzewach wysoko ponad ziemią, legendarnym Zaczarowanym Zamkiem oraz zwierzętami domowymi z całego świata. Tutaj można prawdziwie wypocząć, ale i bez końca się wspinać, czołgać, odkrywać, próbować. Jest to swego rodzaju "wyspa", na której wyrosły liczne mity i legendy wokół pradawnego ludu Turisede, którego duchy tworzą żywą historię i okazję do eksperymentalnej archeologii. W tym rozległym skansenie na świeżym powietrzu wszędzie jest się na tropie tego prawie zapomnianego już ludu. Wszystko to sprawi, że zarówno małe, jak i duże serca żądne przygód, będą bić szybciej i szybciej! Wstęp ok. 8 EUR/os. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie obiektu. Przejazd do Głuszycy. Wizyta w Podziemnym Mieście Głuszyca – Kompleks Osówka. Trasa edukacyjna. Po zakupieniu biletów dzieci spotykają się z prowadzącym przy budynku Centrum Turystycznego zostają poinstruowane o zasadach trasy edukacyjnej. Podzielone zostają na grupy. Każda grupa otrzymuje ilustrowany przewodnik po kompleksie, części naziemnej i podziemnej. W przewodniku są różne zadania przyrodnicze i historyczne, które podczas wędrówki należy wykonać. Za każde poprawnie wykonane zadanie otrzymują punkty. Po zakończeniu trasy wyłoniona zostaje zwycięska grupa. Otrzymuje ona nagrody specjalne dla zwycięzców. Pozostałe dzieci drobne upominki za ukończenie trasy. Trasa uczy działania zespołowego ale również pomaga poznać zagadnienia przyrodnicze oraz wprowadza w prosty sposób w aspekty trudnej historii konfliktów zbrojnych i konsekwencji z nimi związanymi w XX w. Pokazuje również budowę kompleksu Osówka. Polecana dla dzieci młodszych. Czas zwiedzania ok. 2 godz./część naziemna 75 min. część podziemna 45 min. Cena 28 zł/os. Zalecane wygodne, sportowe obuwie. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze obiad. Przyjazd na miejsce i zakończenie wycieczki.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 400 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 500 zł/os.

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu, ośrodku turystycznym lub hostelu.

Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiady, 1 obiadokolacja, 1 lunch pakiet i 1 kolacja.  

Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem lub mikrobus z klimatyzacją.              

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. 

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota biura.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Podane ceny wycieczki nie zawierają opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjne kwoty podane są przy poszczególnych atrakcjach.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.

  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.