phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Hiszpania


Hiszpania - klejnoty architektury w miastach Gaudi'ego, Dalego i Picassa.

7 dni
od 1450

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Hiszpania... kraj kontrastów, którego charakter stworzyła historia, środowisko i ludzie. Niezwykle piękna, z krajobrazami, które poruszą każdego! Kojarzy się nam ze wspaniałą pogodą, palmami i złocistymi plażami z pocztówek.., z walkami byków i tańcami flamenco, z ognistym temperamentem i romantycznym Don Kichotem, z setkami zabytków, nocnym szaleństwem i tequilą. A jaka jest naprawdę? Każdy musi się przekonać sam!!! Wybrzeże Costa Brava w Hiszpanii, to miejsce gdzie morze pracowało latami nad tutejszą linią brzegową. Groźnie wyglądające skały musiały ustąpić cierpliwym falom, tworzącym urocze zatoczki wypełnione rozległymi połaciami piasku. Wieczorami zapełniają się ulice, bary, restauracje i dyskoteki.

PROGRAM IMPREZY

1 dzień
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd do hotelu na terenie Francji, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do AVIGNON „miasta papieży”, zwiedzanie największych zabytków miasta, m.in. Katedra Notre Dame - najstarsza zachowana budowla sakralna Awinionu, piękny Park Roches Des Doms, Wieża Zegarowa, Pałac Papieski - uważany za najcenniejszy zabytek gotyckiej architektury pałacowej na świecie, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, Ratusz Miejski, wizyta na słynnym Moście w Avignon, który stał się inspiracją dla wielu wierszy oraz piosenek. Przyjazd wieczorem na Wybrzeże Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.  

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do MONTSERRAT - w programie zwiedzanie klasztoru benedyktyńskiego ze słynną Czarną Madonną. Czas na indywidualną modlitwę. Przejazd do BARCELONY, np. Sagrada Familia, Casa Mila i Park Guell – niezwykły Świat Ogrodów Gaudiego, zwiedzanie Starego Miasta z dzielnicą gotycką, gdzie znajduje się Katedra Św. Eulalii, Casa de l`Ardiaca, Ratusz Miejski Casa de la Ciutat, Pałac Królewski, Gotycka Kaplica Św. Agaty, Muzeum Picassa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Wyjazd do GIRONY. Zwiedzanie malowniczo położonej stolicy jednej z katalońskich prowincji. W programie katedra z najszerszą w Europie gotycką nawą oraz skarbiec katedralny. Przejazd do FIGUERES, rodzinnego miasta Salvadora Dali. Zwiedzanie muzeum poświęconego artyście z największą kolekcją dzieł malarza. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Przejazd do CARCASSONE. Zobaczymy tu największą twierdzę średniowiecznej Europy, położoną u wrót doliny łączącej Morze Śródziemne z Atlantykiem. Przejazd do hotelu na terenie Francji, zakwaterowanie, nocleg. 

6 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd z hotelu. Bezpośredni przejazd do Polski.  

7 dzień
Powrót do Polski, zakończenie wycieczki.   

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Cena od 1450 zł/os. - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach o standardzie **/***. Pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 5 śniadań i 3 obiadokolacje.

Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.  

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. 

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota biura.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni. Koszt ok. - 60 EUR.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 10 PLN i na TFP – 10 PLN.

  • Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny dowód osobisty lub paszport.
  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.