phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Słowacja


Słowackie zamki

3 dni
od 630

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Słowacja może się pochwalić wieloma obronnymi reprezentacyjnymi obiektami kulturalno-historycznymi. Na jej obszarze można znaleźć ponad sto grodów i zamków oraz co najmniej dwa razy tyle pałacy, powstałych w różnych epokach historycznych. W przeszłości były one areną wielu wydarzeń historycznych a ich właściciele przez długie stulecia decydowali o losach kraju. Ich częścią składową były, szczególnie w okresie baroku, eleganckie ogrody i parki, a dwory ziemiańskie znajdują się dzisiaj w niemal każdej słowackiej gminie. Klejnotem Bojnic, miasteczka koło Prievidzy, jest „bajkowy“ Zamek w Bojnicach (Bojnický zámok), który jest jednym z najładniejszych i najczęściej zwiedzanych zamków nie tylko na Słowacji, ale także w Europie Środkowej.

PROGRAM IMPREZY

1 dzień
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd do Oravskiego Podzamoku - słynnego Orawskiego Zamku. Zwiedzanie kompleksu zamkowego składającego się z trzech części pochodzących z XIII, XV i XVII w. Doskonale rozbudowane fortyfikacje obronne sprawiły, iż zamek nigdy nie został zdobyty przez oblegających. Wizyta w miejscowości Święty Krzyż, w której znajduje się  drewniany kościół - jeden z największych drewnianych kościołów w Europie. Przejazd na zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do Doliny Demianowskiej. Zwiedzanie jednej ze słynnych jaskiń (np. Jaskinia Lodowa – czas zwiedzania 45 min. Przewyższenie oraz różne temperatury wewnątrz i na zewnątrz jaskini sprzyjają obciążeniu organizmu. Dojście do jaskini z parkingu trwa ok. 20 min. Przed wejściem do jaskini należy odpocząć, aby bez problemów zaaklimatyzować się w środku. Należy się ciepło ubrać i założyć odpowiednie, sztywne obuwie). Następnie przejazd i spacer po Liptowskim Mikulaszu. Do najciekawszych budynków zaliczamy gotycki kościół Św. Mikołaja, dom miejski, katedrę oraz Muzeum Liptova. Z Liptowskim Mikulaszem związana jest postać legendarnego słowackiego bohatera Janosika. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do BOJNIC, gdzie znajduje się romantyczny zamek z częściowo zachowanymi oryginalnymi gotyckimi i renesansowymi elementami architektonicznymi. Przejazd do ŻYLINY, gdzie znajduje się zamek Budatiński wybudowany w drugiej połowie XIII wieku, który pełnił rolę zamku-warowni, na którym wybierano myto. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Wycieczka autokarowa - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik - cena od 630 zł/os.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 730 zł/os.

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu o standardzie **/***. Pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje.

Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem lub mikrobus z klimatyzacją.              

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. 

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota biura.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni. Koszt ok. - 40 EUR. 
  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny dowód osobisty lub paszport.

  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.