phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Ukraina


Lwów - Szlak "Złotej Podkowy" - Złoczów - Podhorce - Olesko - Żółkiew

5 dni
od 950

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

O Lwowie napisano już bardzo dużo. Bo miasto ma długą historię i świetną przeszłość. Powstało w połowie XIII wieku. Założył je książę halicko-wołyński Daniel, a nazwę Lwów nadał mu od imienia swego syna Lwa. W 1349 r. Lwów znalazł się w granicach Rzeczpospolitej. W następnych wiekach, aż do końca drugiej wojny światowej, o miasto wielokrotnie trwały boje i wojny między Polakami, Tatarami, Kozakami, Rosjanami, Ukraińcami, Austriakami. 

PROGRAM IMPREZY

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach rannych (godzina i miejsce do ustalenia). Przyjazd do Lwowa - miasta usytuowanego, podobnie jak Rzym, na siedmiu wzgórzach. Jego położenie sprawia, że miasto pod względem klimatu, flory i fauny jest miastem wschodu i zachodu, miastem na styku cywilizacji, świata łacińskiego i prawosławia, miastem zbudowanym przez Rusinów, Polaków, Ormian, Żydów, Niemców, Greków i inne narody. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Po śniadaniu wyjazd na trasę "Złotej Podkowy" - malowniczy szlak, na którym leżą najważniejsze zabytki regionu. Złoczów - zwiedzanie zamku należącego niegdyś do rodziny Sobieskich i Radziwiłłów, Pawilon Chiński. Podhorce - rezydencja Koniecpolskich, Rzewuskich, Ossolińskich, Klasztor Bazylianów. Olesko - zwiedzanie zamku, w którym urodził się Jan III Sobieski oraz Michał Korybut Wiśniowiecki - obecnie siedziba filii Lwowskiej Galerii Narodowej. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Lwowa: Cmentarz Łyczakowski - jeden z największych cmentarzy w Europie nazywany "lwowskim Pere-Lachaise", cmentarz Orląt Lwowskich, greckokatolicka katedra św. Jura, Wysoki Zamek z Kopcem Unii - panorama miasta i okolicy, Uniwersytet Lwowski (były Sejm Galicyjski). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Lwowa: Starówka: rynek, katedra łacińska - jeden z dwóch czynnych kościołów katolickich we Lwowie. Kaplica Boimów - pomnik architektury i rzeźby manierystycznej. Katedra Ormiańska - budowla nawiązująca swym stylem do architektury kolonii ormiańskich na Krymie. Cerkiew Uspieńska, Wieża Prochowa, Kościół św. Andrzeja i klasztor Bernardynów - jeden z najpiękniejszych kościołów Lwowa, zachwycający swą zgrabną sylwetką i bogato dekorowaną fasadą. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Po śniadaniu przejazd do Żółkwi - jednego z najpiękniejszych miast dawnej Rzeczpospolitej. Spacer po miasteczku: piękny rynek z zabytkowymi kamienicami, wspaniała kolegiata, zamek, cerkiew i monastyr Bazylianów, synagoga. W godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Cena od 950 zł/os. - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu o standardzie **/***. Pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje.

Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.                
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. 

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota biura.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni. Koszt ok. - 60 EUR.
  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.
  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny paszport.

  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.