phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Wielka Brytania


Szkocja czeka...

8 dni
od 2400

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Co myślisz, kiedy słyszysz: Szkocja? Jednym ta kraina skojarzy się z męską spódnicą, z sir Seanem Connerym albo "Braveheart", innym z potworem z Loch Ness, a jeszcze innym z przysłowiowym skąpstwem Szkotów. Jednak aby naprawdę poznać Szkocję, nie wystarczy obejrzeć kilka filmów i poznać gazetowe prawdy. W Szkocję trzeba się zanurzyć – w odmęty jej arcybogatej, dumnej historii i tradycji. Szkocja była dawniej niezależnym królestwem, w tej chwili jest częścią Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Obecnie obejmuje północną część wyspy Wielka Brytania oraz Hebrydy, Orkady i Szetlandy. Od południa graniczy z Anglią. Krajobraz w przeważającej części jest wyżynny i górski, co powoduje, że Szkocja jest bardzo atrakcyjna ze względów turystycznych i turystyka w tych rejonach rozwija się bardzo dynamicznie. Szkocja czeka!

PROGRAM IMPREZY

1 dzień
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd przez Niemcy do Francji.

2 dzień
Przyjazd do Calais. Przejazd Eurotunelem do Folkestone. Przejazd do Cambridge. Wizyta w historycznym miasteczku uniwersyteckim i zwiedzanie słynnych uczelni - Trinity College, King's College i King's College Chapel, zobaczymy też budynek Biblioteki Wrena. Przejazd na kolację i nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przyjazd do założonego jeszcze przez Rzymian miasta York, dawnej stolicy wikingów. Zwiedzanie ruin opactwa St. Mary's Abbey oraz katedry York Minster - monumentalnej gotyckiej budowli. Następnie w programie najbardziej znany w ostatnich latach, Zamek Alnwick opisywany jako 'Hogwart' w pierwszych dwóch filmach Harry Potter. Sceny nakręcone w Alnwick Castle obejmują latanie na miotłach w lekcji Harry Potter i Kamień Filozoficzny i awaryjne lądowanie w latającym samochodzie w Harry Potter i Komnata Tajemnic. Zamek Alnwick jest wielką atrakcją dla wszystkich fanów Pottera. Przejazd na kolację i nocleg w schronisku.

4 dzień
Po śniadaniu zwiedzanie Edynburga - stolicy Szkocji wzniesionej na stokach  wygasłych wulkanów. Objazd miasta autokarem: Nowe Miasto, aleja Princes Street z pomnikiem Scotta, Pałac Holyroodhouse - rezydencja królewska, Park Holyrood. Zwiedzanie Zamku Edynburskiego, w którym przechowywane są klejnoty koronne i kamień przeznaczenia oraz kompleksu zamkowego, m.in. Pałac Królewski z Wielką Salą, koszary, Kaplica św. Małgorzaty, Argyle Bartery z działem One o'Clock Gun, ogromna armata Mons Meg. Przejazd do Perth, krótki spacer, np.: Kościół St. John, Fair Maid’s House. Przejazd na kolację i nocleg w schronisku.

5 dzień
Po śniadaniu przejazd na północ Szkocji nad tajemnicze jezioro Loch Ness, rozsławione przez legendę o słynnym potworze Nessi. Zwiedzanie Centrum Potwora w Drumnadrochit, możliwość zakupu pamiątek z potworem, a następnie podróż nabrzeżami jeziora obok ruin średniowiecznego zamku Urquhart Castle do miejscowości Fort Augustus, gdzie trasa drogowa przecina Kanał Kaledoński - zabytek techniki na który składa się 29 śluz, 10 mostów i 4 akwedukty. Następnie przejazd do malowniczego, najczęściej fotografowanego w Szkocji zamku Eilean Donan - siedziby klanu McRae.  Przejazd na kolację i nocleg w schronisku.

 6 dzień
Po śniadaniu przejazd do Stirling. Miasto zapisało się na kartach historii, kiedy w 1297 r. armia szkocka pod dowództwem Williama Wallace'a pokonała tam Anglików. Zwiedzanie zamku Stirling, gdzie w 1543 r. odbyła się koronacja Marii Stuart. Niegdyś ulubiona rezydencja monarchii Stuartów, dziś uznawana jest za perłę szkockiego renesansu. Spacer starym miastem przy pozostałościach murów miejskich (najlepiej zachowane mury miejskie w Szkocji). Czas wolny. Przejazd do  Glasgow, krótka wizyta. Przejazd nocny w kierunku Londynu.

7 dzień
Przyjazd do Londynu – zwiedzanie miasta (metro + pieszo), np. Hyde Park, Pałac Buckingham,  St. James Park, koszary Gwardii Królewskiej, Big Ben, Whitehall, Tafalgar Sq., National Gallery, Katedra św. Pawła, Bank of England, Giełda, Lloyd’s London i Tower Bridge, Greenwich.  Przeprawa na kontynent. 

8 dzień
Przejazd do kraju. Zakończenie wycieczki w godzinach popołudniowych.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Cena od 2400 zł/os. - grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 4 noclegi w schroniskach młodzieżowych, pokoje wieloosobowe; łazienki na korytarzach (możliwe łóżka piętrowe).

Wyżywienie: 4 śniadania kontynentalne i 4 dwudaniowe kolacje.

Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.         
Przeprawa do Wielkiej Brytanii (tunel).

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. 

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota biura.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni. Koszt ok. - 150 GBP.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 10 PLN i na TFP – 10 PLN.

  • Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny paszport.
  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.