phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Ukraina


Ukraina KOZACKA WYCIECZKA Lwów – Odessa

6 dni
od 1400

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Program ramowy wyjazdu:

1 dzień
Wyjazd pociągiem - przykładowa trasa: z Opola do Przemyśla (godzina do ustalenia). Przesiadka w Przemyślu. Wyjazd pociągiem z Przemyśla do Lwowa. Przejazd przez granicę polsko-ukraińską (kontrola graniczna w pociągu). Przyjazd wieczorem do Lwowa. Transfer do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie Lwowa z przewodnikiem. Cmentarz Łyczakowski - jeden z największych cmentarzy w Europie nazywany "lwowskim Pere - Lachaise", cmentarz Orląt Lwowskich, nazywany tak gdyż pośród pochowanych tam prawie 3000 żołnierzy, część to Orlęta Lwowskie, czyli młodzież szkół średnich i wyższych oraz inteligencja. Wysoki Zamek z Kopcem Unii Lubelskiej - panorama miasta i okolicy. Starówka: rynek z ratuszem, Katedra Łacińska - jeden z dwóch czynnych kościołów katolickich we Lwowie. Kaplica Boimów - pomnik architektury i rzeźby manierystycznej. Katedra Ormiańska – jeden z najstarszych i najcenniejszych zabytków kościelnych we Lwowie. Wieża Prochowa, kościół św. Andrzeja i klasztor Bernardynów - jeden z najpiękniejszych kościołów Lwowa, zachwycający swą zgrabną sylwetką i bogato dekorowaną fasadą. Obiadokolacja. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem sypialnym do Odessy. Nocleg w pociągu.

3 dzień
Przyjazd do Odessy. Transfer do miejsca zakwaterowania. Obiad. Zakwaterowanie (w miarę możliwości). Rozpoczęcie zwiedzania z przewodnikiem najwspanialszych zakątków czarnomorskiego kurortu rozpoczynając od samego serca miasta, czyli ulicy Deribasowskiej i jej okolic, pełnej architektonicznych perełek. Ich przykładami są budynki hotelu Pasaż oraz Teatru Opery i Baletu. Następnie bulwarem Primorskim dojście od budynku miejskiej Dumy do posągu pierwszego gubernatora księcia Richelieu i prawie dwustustopniowego symbolu Odessy – schodów Potiomkinowskich, prowadzących do portu. Dalej bulwarem przejście pod pałac Woroncowów oraz jego kolumnadę. Obiadokolacja. Fakultatywnie wyjście do odesskiej opery. Nocleg.

4 dzień
Po śniadaniu zwiedzanie odcinka odesskich katakumb – podziemnego labiryntu o długości 3000 m.  Następnie wyjazd przez rozsławione sonetem Mickiewicza stepy akermańskie do twierdzy Akerman w Białogrodzie nad Dniestrem. Zwiedzanie średniowiecznej fortecy, zbudowanej na miejscu greckiej kolonii Tyras. Powrót do Odessy. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień  
Śniadanie. Odwiedzenie słynnego targu Priwoz. Przejazd na ukraińską wioskę do Kozackiej sadyby. Poznanie historii kozaków na tych terenach oraz miejscowych zwyczajów. Obiadokolacja. Warsztaty z rękodzieła. Możliwość przymierzenia tradycyjnych ukraińskich strojów. Powrót do miasta. Spacer po odesskim deptaku i plaży. Przejazd nocnym pociągiem do Przemyśla. Nocleg w pociągu.

6 dzień
Przyjazd do Przemyśla, śniadanie (możliwe w formie lunch pakietów). Powrót pociągiem - przykładowo: z Przemyśla do Opola, zakończenie wycieczki.

W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności  od warunków atmosferycznych, godzin otwarcia zwiedzanych obiektów, dokonanych rezerwacji.
Szczegółowy program zwiedzania ustala pilot.
Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.
 

Cena brutto od 1400 zł/os. oraz 70 EUR/os.
(przy grupie minimum 20 uczniów + 2 opiekunów)

Świadczenia zawarte w cenie:

Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach lub hostelach, pokoje mogą być kilkuosobowe. 2 noclegi w wagonach sypialnych z 4 osobowymi przedziałami (Lwów-Odessa i Odessa-Przemyśl) oraz Przemyśl-Lwów pociąg z miejscami siedzącymi.

Wyżywienie: 3 śniadania i 5 obiadokolacji.

Transport: pociągi z miejscami siedzącymi: Intercity kolei ukraińskich Przemyśl-Lwów oraz polskich Opole-Przemyśl, Przemyśl-Opole oraz z wagonami sypialnymi: Lwów-Odessa, Odessa-Przemyśl. Podczas wycieczek  wynajęty bus oraz korzystanie z transportu miejscowego – np. tramwaje, trolejbusy

Ubezpieczenie: NNW i KL Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

 

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena podstawowa nie zawiera kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i ich rezerwacji: Lwów (cmentarz Łyczakowski, kaplica Boimów, katedra Ormiańska), Odessa (katakumby, twierdza Akerman), opłat za miejscowych przewodników, transport lokalny, (ok. 70 EUR/os.) płatne na miejscu pilotowi oraz możliwe wyjście na spektakl do Opery w Odessie lub Lwowie (według repertuaru ok. 30 zł/os.).

  • Do wjazdu na Ukrainę konieczny jest ważny paszport.

  • Zmiana czasu na Ukrainie o godzinę do przodu.

  • Walutą na Ukrainie są hrywny. Można je kupić w Polsce lub wymienić na miejscu ze złotówek lub euro.

  • Trasa przejazdu pociągami Przemyśl-Lwów ok. 100 km (2 godziny) Lwów-Odessa ok.800 km – ok. 12 godzin, Odessa - Przemyśl ok. 900 km – ok. 15 godzin.
  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.