phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki szkolne Polska


Pociągiem z „klasą” na Szlak Piastowski

3 dni
od 490

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Program ramowy wycieczki:


1 dzień
Zbiórka na dworcu PKP w Opolu o umówionej godzinie, wyjazd pociągiem do POZNANIA. Przejazd komunikacja miejską do miejsca noclegowego, zostawienie bagaży. Zwiedzanie stolicy Wielkopolski: Targi Poznańskie, Teatr Wielki, ulica Św. Marcin, Uniwersytet A. Mickiewicza, Pomnik Poznańskiego Czerwca, Zamek Cesarski, Biblioteka Raczyńskich, hotel Bazar, następnie Zamek Królewski Muzeum Sztuk Użytkowych, Muzeum Archeologiczne, Stary Rynek, Ratusz i słynne Koziołki. Obiad a potem GRA TERENOWA – „Królewski Poznań”, podczas której uczniowie podzieleni na grupy odkryją ważną rolę miasta w historii Polski. Spacer na Ostrów Tumski – zwiedzanie Katedry  wraz z podziemiami oraz przejście na multimedialną wystawę „Genius Loci” związaną z historią miasta i jego fortyfikacjami. Powrót do schroniska młodzieżowego na nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd pociągiem do GNIEZNA. Zwiedzanie  pierwszej stolicy Polski „Szlakiem Królika”, podczas którego zobaczymy najważniejsze zabytki miasta -  Archikatedrę, Pałac Biskupi, pomnik Bolesława Chrobrego, Rynek, Park Miejski, Trakt Królewski i inne; poznamy legendy związane z miastem (o Piaście Kołodzieju oraz o Lechu, Czechu i Rusie). Po zobaczeniu Drzwi Gnieźnieńskich, podziemi Katedry, grobu Św. Wojciecha oraz panoramy miasta z katedralnej wieży odbędziemy przyjemny spacer nad historycznym jeziorem Jelonek do jednego z najlepszych muzeów Wielkopolski - Muzeum Początków Państwa Polskiego. W tym obiekcie fascynujący spektakl przeniesie nas do początków naszego kraju, pokaże rozwój miasta Gniezna i okolic oraz zapozna z najpiękniejszymi i najciekawszymi eksponatami związanymi z długą historią naszego państwa. Po obiedzie oraz czasie wolnym na zakupy pamiątek udamy się na dworzec PKP i pociągiem wrócimy na nocleg do Poznania. Uwaga! Na życzenie grupy możliwy wieczorny spacer i podziwianie pięknie oświetlonego centrum miasta.

3 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie, zostawienie bagaży (w przechowalni schroniska) i przejazd komunikacją miejską do KÓRNIKA. Zwiedzanie wspaniałego Zamku - Muzeum w Kórniku, dawnej siedziby rodziny Działyńskich. Wnętrza – choć przez muzealników przystosowane do zwiedzania – zaaranżowane są w taki sposób, żeby dać poczucie współczesnemu zwiedzającemu, że jego właściciele dopiero stąd wyszli. Ma tu być tak, jakby Gospodarze zaraz mieli usiąść, napić się herbaty, zagrać na harfie, odtworzyć partię szachów. Po odwiedzinach zamku proponujemy grę terenową w przyzamkowym Arboretum, Obecnie jest to największy w Polsce park dendrologiczny liczący około 3000 gatunków i odmian drzew oraz krzewów europejskich, azjatyckich i amerykańskich a w pawilonie z II połowy XVIII w. znajduje się Muzeum dendrologiczne, w którym podziwiać można niezwykłą kolekcję szyszek drzew iglastych. Po zwiedzaniu obiad w Kórniku a potem powrót do Poznania, odebranie bagaży ze schroniska. Po południu wyjazd pociągiem w drogę powrotną, przyjazd na dworzec PKP Opole Główne i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Wycieczka klasowa - grupa 20-24 uczniów + 2 opiekunów + 1 kierownik - cena od 490 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: pociąg PKP (Opole – Poznań – Opole oraz Poznań - Gniezno - Poznań)

- zakwaterowanie: 2 noclegi w schronisku młodzieżowym

- wyżywienie: 2 śniadania i 3 obiady                     

- ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

 
WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Podana cena wycieczki nie zawiera opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjne ceny: Poznań: Muzeum Archeologiczne i wystawa „Genius Loci” - 10 zł/ucznia plus przewodnik 100 zł/grupę;  Zamek Królewski – Muzeum sztuk Użytkowych - 1 zł/ucznia; katedra na Ostrowie Tumskim wraz z podziemiami - 3 zł/ucznia;  Gniezno: karnet w Katedrze (Drzwi Gnieźnieńskie, wieża, podziemia, Muzeum Diecezjalne, wnętrze katedry + audioguide w cenie) - 16 zł/ucznia; Muzeum Początków Państwa Polskiego - 8 zł/ucznia; zamek w Kórniku – 8 zł/ucznia plus przewodnik 50 zł/grupę do 35 osób; Arboretum – 5 zł/ucznia.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Możliwość realizacji BONU TURYSTYCZNEGO. Na życzenie klienta biuro może doliczyć dodatkowe świadczenia nie ujęte w podstawowej cenie wycieczki takie jak: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, dodatkowe posiłki oraz usługi miejscowych przewodników.

  • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.