phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Zielone szkoły Chorwacja, Włochy, Słowenia


Włochy - Chorwacja - Słowenia

7 dni
od 1300

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Program ramowy wyjazdu:

1 dzień Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd nocny.

2 dzień W godzinach porannych przyjazd do Włoch. Zwiedzanie miasta Triest.  Większość zabytków znajduje się w obrębie starego miasta, zwiedzimy Piazza Unita d’Italia, sporej wielkości plac wokół którego znajdują się przepiękne i zabytkowe pałace oraz gmachy urzędów. To jeden z najpiękniejszych placów we Włoszech. Przejazd na zakwaterowanie w hotelu, obiad, czas wolny na potrzeby grupy, kolacja, nocleg.

3 dzień Śniadanie. Całodzienny pobyt na miejscu (realizacja programu edukacyjnego zielonej szkoły, gry i zabawy integracyjne, wypoczynek – terapia klimatyczna). Obiad i kolacja, nocleg.

4 dzień Śniadanie. Przejazd na Krk – największą chorwacką wyspę, charakteryzującą się różnorodnością krajobrazu oraz bogatą historią. Odwiedzimy stolicę wyspy – miasto Krk, będące jedną z najstarszych osad na wyspie. Spacer wąskimi, urokliwymi uliczkami starego miasta, podczas którego zwiedzimy romańską katedrę p.w. Błogosławionej Marii Panny dziewicy oraz zobaczymy średniowieczny kasztel znanego chorwackiego rodu Frankopanów.

Lub przejazd do Rijeki – trzeciego, co do wielkości, miasta Chorwacji. Spacer po starym mieście: wieża zegarowa z XIIw., kościół św. wita, klasztor.

Lub przejazd do Opatiji – najstarszego kurortu na wschodnim wybrzeżu Adriatyku. Spacer po mieście: port jachtowy, kościół św. Jakuba- pozostałości opactwa benedyktynów, piękna secesyjna architektura.     

Powrót na obiad. Odpoczynek na miejscu. Kolacja, nocleg.

5 dzień Śniadanie. Całodzienny pobyt na miejscu (realizacja programu edukacyjnego zielonej szkoły, gry i zabawy integracyjne, wypoczynek – terapia klimatyczna). Obiad i kolacja, nocleg.

6 dzień Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Jaskini Postojnej, która należy do grupy największych jaskiń na świecie, ma łączną długość ponad 27 km i stanowi jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Słowenii. Zwiedzanie kompleksu jaskiń. Wyjazd w drogę powrotną.

7 dzień Zakończenie wyjazdu (godzina powrotu uzależniona jest od odległości szkoły od granicy).

 W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od godzin otwarcia zwiedzanych obiektów i warunków atmosferycznych.

Cena brutto od 1.300 zł/os. (grupa 44 uczniów + 3 opiekunów + 1 kierownik) 

Świadczenia zawarte w cenie:

Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu 2-3*, pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiady i 4 kolacje (pierwszy posiłek obiad w dniu przyjazdu do hotelu, ostatni posiłek śniadanie w dniu wyjazdu z hotelu).

Transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem.

Ubezpieczenie: NNW i KL Signal Iduna S.A.

Opieka pilota. Podatek VAT marża.


WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

 • Na ewentualne bilety wstępu do zwiedzanych obiektów należy zabezpieczyć około 70 EUR/os.
 • Uczestnicy wyjazdu powinni zabrać ze sobą paszport lub dowód osobisty. 

 • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

 • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

 • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
 • Obowiązkowa składka na TFG - 10 PLN i na TFP – 10 PLN.

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

 • Na życzenie szkoły możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Rodzicami, Organizatorami lub Uczestnikami.

Przykładowe cele edukacyjne zielonej szkoły w Chorwacji:

 1. Terapia klimatyczna, zapewnienie dzieciom wypoczynku w zdrowym nadmorskim klimacie.
 2. Podnoszenie sprawności fizycznej uczniów poprzez gry i zabawy integracyjne.
 3. Kształtowanie nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych, propagowanie zdrowego stylu życia, aktywnego wypoczynku na łonie natury.
 4. Kształtowanie samodzielności, zainteresowania światem, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem poprzez zwiedzanie ciekawych miejsc.
 5. Poznanie atrakcyjnych turystycznie regionów Włoch, Chorwacji, Słowenii - zabytków, pomników, legend i wydarzeń historycznych związanych z tymi miejscami.
 6. Rozwijanie zainteresowań - turystycznych, geograficznych i historycznych.
 7. Uczenie tolerancji dla innych ludzi (ich kultury, religii, języka).
 8. Wdrażanie do przestrzegania zasad kulturalnego zachowywania się w miejscach publicznych.