phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Egzotyka Chiny, Korea Południowa, Japonia

Trzy tygrysy Azji

Kod: KEET


Miejsce wyjazdu:
Lotnisko: Warszawa
16 499 zł
+ 900 USD
Promocja Gorąca Promocja
Cena katalogowa: 18 399 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 15 899 zł.


Trasa:
Szanghaj, Xian, Pekin, Seul, Osaka, Nara, Kyoto, Fudži, Tokio

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

III ratę 900 USD: walutową część ceny uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki). Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.
Cena wraz z częścią walutową nie obejmują:
- pozostałych posiłków nie ujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 15-25 USD/ posiłek), możliwość zakupów w sklepach tańszego wyżywienia,
- zwyczajowych napiwków, ok. 90 USD,
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników).


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Chiny, Korea Południowa, Japonia - Trzy tygrysy Azji
24.07 - 09.08.202417 dniod 17 499 zł + 900 USD
04.09 - 20.09.202417 dniod 18 099 zł + 900 USDRezerwuj
16.10 - 01.11.202417 dniod 16 499 zł + 900 USDRezerwuj

Program

Zakwaterowanie:
14 noclegów: 11 w hotelach lub pensjonatach o standardzie *** (w miarę dostępności miejsc możliwy 1 nocleg w ryokanie - tradycyjnym hotelu japońskim - pokoje ze wspólnymi łazienkami), 2 noclegi w pociągu (miejsca do spania – przedziały 4 osobowe).
Wyżywienie:
śniadania w hotelach lub lokalnych barach i pakiety śniadaniowe, 1 lunch i 6 kolacji wymienionych w programie.
Transport:
przeloty wg programu (z bagażem rejestrowanym), wynajęte mikrobusy, komunikacja publiczna i miejska w Japonii i w Seulu, pociągi.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny FunduszPomocowy - 26 zł.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.

- Szanghaj - historyczny Xian - Pekin - Wielki Mur - Seul - Park Narodowy Seorak - Port w Sokcho - Nowoczesna Osaka - Dawne stolice: Kyoto i Nara - Tokio - Góra Fudżi

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem. Wylot z przesiadką do Szanghaju.
2 dzień:
Przylot do Szanghaju. Wieczorne zwiedzanie tego imponującego miasta, gdzie obok tradycyjnych dzielnic powstały ultranowoczesne obiekty. Spacer po dzielnicy Bund - z nabrzeżem z czasów kolonialnych, wśród wspaniale oświetlonych budynków. Powitalna kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Szanghaju.
3 dzień:
Zwiedzanie Szanghaju. Rano przespacerujemy się uliczkami starego miasta. Jest wprawdzie niewielkie, ale zachowało swoisty urok. Znajduje się tu m.in. XVIII wieczna herbaciarnia. Na zwiedzanie czeka też najstarsza świątynia miasta - Nefrytowego Buddy z posągiem przywiezionym z Birmy w XIX w. Następnym celem jest nowoczesna dzielnica pełna imponujących wieżowców, rozwiązań architektonicznych i drogowych. Planujemy wjazd na poziom obserwacyjny wieżowca Shanghai Tower. Ta piękna budowla ma 632 metry wysokości i jest drugim co do wysokości wieżowcem świata. Kolacja. Wieczorem przejazd na dworzec kolejowy i podróż nocnym pociągiem do Xian w środkowych Chinach. Podróż nowoczesnymi i wygodnymi chińskimi pociągami to jest coś, czego każdy podróżnik powinien doświadczyć. Nocleg w pociągu (miejsca do spania – przedziały 4-osobowe).
4 dzień:
Rano przyjazd do Xian. Przejazd do hotelu i pozostawienie bagażu. Od razu po przyjeździe rozpoczniemy zwiedzanie Xian, miasta pełnego pamiątek historycznych. Zobaczymy miejskie mury, znajdziemy się też w starej dzielnicy muzułmańskiej z Wielkim Meczetem. Podziwiamy Pagodę Dzikich Gęsi i inne interesujące budowle. Wieczorem możliwość uczestniczenia (dodatkowo płatne) w jednym z ciekawych spektakli organizowanych w mieście (informacja o szczegółach znajdzie się w liście do uczestników). Kolacja. Nocleg w Xian.
5 dzień:
Wycieczka za miasto do jednego z najbardziej niezwykłych i najciekawszych zabytków świata – Muzeum Terakotowej Armii. Znajdują się tam, ustawione na rozległych przestrzeniach, figury naturalnej wielkości mężczyzn w szyku bojowym. Kolacja. Wieczorem przejazd na dworzec. Przejazd nocnym pociągiem do Pekinu. Nocleg w pociągu (miejsca do spania – przedziały 4-osobowe).
6 dzień:
Przyjazd do Pekinu rano. Po pozostawieniu bagażu zwiedzanie największego placu świata - Tiananmen. W centrum placu znajduje się mauzoleum Mao Zedonga z jego zmumifikowanym ciałem. W północnej części placu zbudowano Bramę Niebiańskiego Spokoju, prowadzącą do Zakazanego Miasta. Zwiedzanie budowli cesarskich w niegdyś niemożliwym do obejrzenia dla zwykłych śmiertelników Zakazanym Mieście. Następnie jedziemy do położonego na obrzeżach Pekinu Letniego Pałacu Cesarskiego (Yiheyuan) z wieloma pawilonami cesarskimi, altankami, rozległymi ogrodami i jeziorem. Największą atrakcją kompleksu jest marmurowy statek. Kolacja. Nocleg w Pekinie.
7 dzień:
Całodzienna wycieczka do Wielkiego Muru, jednego z architektonicznych cudów świata. Oglądany fragment muru jest jednym z najlepiej zachowanych i odrestaurowanych części. Lunch podczas wycieczki. Wieczorem fakultatywnie możliwości obejrzenia spektaklu (szczegóły w liście przedwyjazdowym) – pokaz Kung Fu. Nocleg w Pekinie.
8 dzień:
Przejazd na lotnisko i wylot do Seulu w Korei Południowej. Przylot do miasta i przejazd do hotelu. Spacer po jednej z ruchliwych części barwnej i pełnej życia koreańskiej metropolii. Wyjazd na górę Namsan i wieżę N’Seoul Tower, skąd można podziwiać piękną panoramę całego miasta. Kolacja i nocleg w Seulu.
9 dzień:
Rano wyjazd do Parku Narodowego Seorak położonego na wschodzie kraju. Tam spotykamy się z górskimi krajobrazami i piękną przyrodą. Wyjazd kolejką linową na jeden ze szczytów, gdzie krajobraz przypomina nieco położone niedaleko stąd Góry Diamentowe w sąsiedniej Korei Północnej. Łatwy spacer po parku. Dla chętnych nieco ambitniejsza piesza wycieczka górskim szlakiem do jednej ze świątyń i tak zwanej ruchomej skały. Miejsce to jest często odwiedzane przez koreańskich pielgrzymów. Nocleg w hotelu.
10 dzień:
Poranek w położonym nad Morzem Japońskim porcie Sokcho. W tutejszym porcie Koreańczycy kupują i zjadają niemal wszystko, co żyje w morzu, a co nam nie wydaje się jadalne. Powrót do Seulu. Wieczorem spacer po dzielnicy Myeongdong lub Namdeamun, gdzie można skosztować lokalnego jedzenia przyrządzanego w małych, rodzinnych jadłodajniach. Nocleg w Seulu.
11 dzień:
Przejazd na lotnisko i wylot do Japonii. Przejazd do centrum Osaki i zakwaterowanie w hotelu. W miarę możliwości czasowych (ewentualnie ten punkt będzie przesunięty na następny dzień) zwiedzanie imponującego zamku, w którym mieści się muzeum cywilizacji i historii siedemnastowiecznej Japonii. Wieczorem spacer po tętniącym życiem, centrum Osaki, gdzie ilość świateł i neonów aż olśniewa. Nocleg w Osace.
12 dzień:
Wycieczka do miasteczka Nara, pierwszej stolicy Japonii. Zwiedzanie największej na świecie drewnianej budowli - świątyni Todaji z posągiem Wielkiego Buddy. Nara jest pełna parków, ogrodów japońskich, wszędzie widać oswojone pasące się w pobliżu ludzi jelenie. Powrót do Osaki i kolejna okazja do odczuwania niezwykłej atmosfery tego miasta, które wieczorem rozjaśnia się milionami świateł. Nocleg w Osace.
13 dzień:
Przejazd do Kyoto, dawnej stolicy i najważniejszego miasta dla kultury japońskiej. W Kyoto zwiedzanie najważniejszych obiektów: położona w pięknym parku świątynia Kinkakuji, zwana Złotym Pawilonem oraz stojąca na 139 palach świątynia Kiyomizu. Nasze kroki kierujemy też do dzielnicy Gion znanej między innymi z książki „Wyznania gejszy”. Tu możemy dostrzec przemykające się ulicami maiko – kandydatki na gejszę. Czasem można też dostrzec udającą się na umówione spotkanie prawdziwą gejszę. Nocleg w Kyoto.
14 dzień:
Około południa przejazd na dworzec kolejowy i podróż słynnym superekspresem do Tokio. Po przyjeździe do hotelu zwiedzanie miasta: Asakusa, najstarsza dzielnica Tokio, gdzie już w 628 r. zbudowano pierwszą świątynię buddyjską. Zwiedzanie kompleksu Senso-ji i okolicznych kapliczek. Spacer po pasażach Nakamise, pełnych sklepów z pamiątkami. Wieczór w rozświetlonej dzielnicy Ginza. Znajduje się tam m.in. zabytkowy budynek słynnego japońskiego teatru Kabuki. Nocleg w Tokio.
15 dzień:
Wycieczka do Parku Narodowego Góry Fudżi. Następnie wjazd na platformę widokową położoną na zboczach wulkanu. Przy dobrej pogodzie widać stąd okryty śniegiem, idealnie stożkowaty szczyt Fudżi. Przy dobrej pogodzie możliwy będzie spacer ścieżką biegnącą po stokach wulkanu. Pożegnalna kolacja i nocleg w Tokio.
16 dzień:
W ostatnim dniu wycieczki udajemy się do Harajuku, dzielnicy, po której przechadzają się młodzi Japończycy ubrani w ekstrawaganckie, najmodniejsze stroje. W pobliżu pójdziemy do szintoistycznej świątyni Meiji. W ciszy pięknego parku można znakomicie odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku i pomyśleć o minionych wrażeniach. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski.
17 dzień:
Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

Program fakultatywny

- pokaz Kung Fu,
- spektakl w Xian.

Informacje dodatkowe

O wyprawie:
Zwiedzimy trzy kraje Dalekiego Wschodu: Chiny, Koreę i Japonię. Miejsca i krajobrazy, które odwiedzimy niejednokrotnie wzbudzą w nas podziw i fascynację. Kraje te są kolebkami wielkich cywilizacji, odmiennych od europejskiej i powstałych przed tysiącami lat. Podziw wzbudzą takie pozostałości materialne dawnej świetności jak Terakotowa Armia w Xian, Chiński Mur czy zabytki Kyoto lub Nary. Znajdziemy się w świecie innego systemy wartości i nieznanych nam religii: taoizmu i konfucjanizmu w Chinach, buddyzmu zen i szintoizmu - w religii Japonii. Będziemy obserwować poszanowanie tradycji połączone z nowoczesnością, o której moglibyśmy tylko pomarzyć. Spotkamy się także z odmienną, często trudną do zrozumienia dla nas kulturą, znajdziemy się w zupełnie innym otoczeniu, w innym świecie i będziemy musieli dostosować się do panujących tu zwyczajów. Poznamy też wspaniałą kuchnię dalekowschodnią, która różni się nie tylko od naszej, ale również pomiędzy sobą. Łączy je wspólne umiłowanie do sztuki kulinarnej jako strawy zarówno dla ciała jak i ducha. Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur. Staramy się w miarę możliwości docierać również w miejsca położone poza obszarami masowej turystyki, ale nie unikamy miejsc atrakcyjnych i popularnych. Wyprawa nie należy do trudnych, zwiedzane kraje należą do dobrze zorganizowanych i ceni się tam punktualność. Należy pamiętać, że podczas wyjazdów zdarzają się przejazdy komunikacją publiczną i miejską. Przejazdy pociągami wymagają samodzielnego przemieszczania się na dworcach wraz ze swoim bagażem. Zakwaterowanie przewidujemy w hotelach, apartamentach lub pensjonatach 3 gwiazdkowych z łazienkami. Podczas pobytu w Kyoto zakwaterowanie będzie miało miejsce być może w ryokanie (w miarę dostępności miejsc) - tradycyjnym domu gościnnym. Poczujemy wtedy lepiej prawdziwy klimat odmiennej kulturowo, egzotycznej Japonii. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook. com/almaturwycieczki

Informacje praktyczne:
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu, itd. zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną w piśmie około 3 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Wyżywienie poza wymienionym w programie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot. Należy pamiętać, że Japonia jest krajem drogim.

Informacje wizowo-paszportowe:
Dane paszportowe wymagane do realizacji imprezy należy wpisać do elektronicznego formularza danych dodatkowych. Link do formularza – dla wszystkich rezerwacji stałych - będzie wysłany automatycznie na adres e-mail klienta wpisany w rezerwacji. Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie. Paszport musi być ważny minimum 7 miesięcy od daty planowanego powrotu. Od 01 lipca 2024 wprowadzono ruch bezwizowy (krótkoterminowy) dla obywateli Polski. Biuro zastrzega, że w razie zmiany przepisów i konieczności posiadania wizy chińskiej na wjazd, będą obowiązywać aktualne ceny za wizę i opłaty pośrednictwa wg aktualnych stawek.

Informacje zdrowotne:
Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/chinyhttps://www.gov.pl/web/dyplomacja/korea-poludniowahttps://www.gov.pl/web/dyplomacja/japonia.
Warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Należy zawsze pamiętać o podstawowych zasadach higieny. W miesiącach letnich należy szczególną uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.

Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 19. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
WarszawaLotnisko Chopina15:100,00 zł
WarszawaLotnisko Chopina0,00 zł

Trasa