phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Egzotyka Indie

Kolorowe Indie Południowe

Kod: KEGI


Miejsce wyjazdu:
Lotnisko: Warszawa
11 249 zł
+ 700 USD
Promocja Gorąca Promocja
Cena katalogowa: 14 949 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 11 249 zł.


Trasa:
Madras, Mahabalipuram, Auroville, Pondicherry, Thanjavur, Trichy, Madurai, Chinnakanal, Thekkady, Kumarakom, Cochín, Bombaj

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

III ratę 700 USD: walutową część ceny uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki). Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.

Ceny wraz z częścią walutową nie obejmują:
- wizy i pośrednictwa wizowego - 250 zł.
- pozostałych posiłków nieujętych w programie (orientacyjny koszt ok. 3-15 USD/ posiłek), napojów.
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników).
- zwyczajowych napiwków, ok. 70 USD.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Indie - Kolorowe Indie Południowe
07.12 - 18.12.202412 dniod 11 249 zł + 700 USDRezerwuj
11.01 - 22.01.202512 dniod 11 249 zł + 700 USDRezerwuj

Program

Zakwaterowanie: 
według programu w hotelach o standardzie ***, pokoje 2 os. z łazienkami i klimatyzacją (10 rozpoczętych dób hotelowych).
Wyżywienie: 
zgodnie z programem - 10 śniadań w hotelach i 10 obiadokolacji aranżowanych przez pilota (kuchnia lokalna).
Transport: 
przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, przejazd busem na terenie Indii.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.

Madras (Chennai) – Mahabalipuram – Auroville – Pondicherry – Thanjavur – Trichy – Madurai – Chinnakanal – Thekkady – Kumarakom – Cochin – Bombaj (Mumbai)

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Spotkanie z pilotem. Przelot z przesiadką do Chennai (Madras).
2 dzień:
Przylot do Madrasu, stolicy stanu Tamil Nadu, która od 2000 roku nosi nazwę Chennai. Ta 10 mln metropolia jest bramą do rozpoczęcia naszej wyprawy. Podczas przejazdu przez miasto zobaczymy wiele ciekawych miejsc związanych zarówno z historią, jak i z religią. Jak na warunki indyjskie miasto jest stosunkowo młode, gdyż zostało założone w 1639 roku przez… Anglików. To właśnie Fort św. Jerzego był miejscem działalności Kompanii Wschodnioindyjskiej. Zobaczymy historyczne miejsce związane z działalnością jednego z bohaterów Imperium Brytyjskiego: pułkownika Roberta Clive’a. Spacer po terenie Fortu św. Jerzego (oglądanie z zewnątrz). Madras leży nad Oceanem Indyjskim i ma jedną z najdłuższych plaż świata, Marina Beach liczy ok. 15 km, czeka nas przejazd nadmorską promenadą. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w katedrze św. Tomasza i dla chętnych modlitwa w krypcie, gdzie złożone są relikwie apostoła. W tym miejscu modlił się nasz papież Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Indiach w 1986 roku. Odwiedzimy również hinduistyczną świątynię Kapaleśwara i będzie to nasze pierwsze spotkanie z sakralną architekturą południowoindyjską. Późnym popołudniem przejazd (60 km) do Mahabalipuram nad Oceanem Indyjskim. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
3 dzień:
Śniadanie w hotelu. Mahabalipuram – w odległych czasach było ważnym portowym miastem wzniesionym przez władców z dynastii Pallawa (VII w n.e.) i ważnym ośrodkiem kształtowania się kanonu południowoindyjskiej architektury sakralnej. Dzisiaj Mahabalipuram przyciąga turystów, miłośników historii i klasycznego tańca. Zwiedzanie wspaniałych kamiennych zabytków Mahabalipuram (na liście UNESCO) obejmie kilka sąsiadujących ze sobą miejsc m.in.:
- świątynie wykute w skale - Pięć rydwanów,
- Zejście Gangesu na ziemię – olbrzymia płaskorzeźba wykuta w skale,
- Maślany głaz Kriszny,
- Świątynia Trimutri – grota wykuta w skale – poświęcona trzem głównym bóstwom hinduizmu.
Zwieńczeniem zwiedzania będzie podziwianie wspaniałej świątyni Shore Temple stojącej nad samym oceanem. Po zakończeniu zwiedzania spacer na plaży. Nocleg w Mahabalipuram.
4 dzień:
Śniadanie w hotelu. Przejazd (100 km) do Auroville, utopijnej osady utworzonej w połowie XX wieku, która miała stać się zaczątkiem odrodzonej ludzkości. Według wizji twórcy uniwersalnego miasta, bengalskiego filozofa Śri Aurobindo, ludzie z całego świata będą mogli tutaj żyć w pokoju i postępowej harmonii ponad wszelkimi wyznaniami, polityką i wszystkimi narodowościami. Wizyta w centrum informacyjnym Auroville. Krótki spacer i podziwianie Man Mandir – najważniejszej świątyni osady (tylko z zewnątrz), traktowanej jako centrum Uniwersum. Kolejnym punktem programu będzie miasto Pondicherry – skrawek indyjskiego wybrzeża, który przez blisko 300 lat był francuską kolonią (aż do 1956 roku). Spacer nadmorską promenadą i ścisłym centrum, gdzie nadal czuć kolonialną atmosferę, podziwianie pałacu gubernatora. Przerwa na kawę w urokliwym hotelu. Wizyta w aśramie twórcy Auroville, filozofa Śri Aurobindo, to miejsce otoczone jest mistyczną aurą, zawsze pełne pielgrzymów.Późnym popołudniem przejazd do miasta Thanjavur (ok. 180 km). Nocleg w Thanjavur.
5 dzień:
Śniadanie w hotelu. Thanjavur leży w żyznej delcie rzeki Kaweri i od wieków było siedzibą różnych południowo-indyjskich lokalnych dynastii, ważnym centrum sztuki i rzemiosła. Wielką sławę miastu nadali Cholowie, potężni władcy z okresu X-XIII w. Ich dziedzictwo widoczne jest przede wszystkim w architekturze świątynnej. Zwiedzimy wspaniałą hinduistyczną świątynię Brihadeeśwara z XI wieku (UNESCO) oraz Pałac Miejski z galerią sztuki i wspaniałymi przykładami tamilskiej rzeźby. Krótki przejazd z Thanjavur do Trichy (40 km), zakwaterowanie w hotelu. Rock Fort – to jeden z symboli Trichy. To samotna skała, która wznosi się majestatycznie w sercu miasta. Wejście na górę po stromych kamiennych schodach jest troszkę męczące (30 min.), ale warto się zmęczyć dla fantastycznego widoku i błogosławieństwa kapłana z kapliczki boga Ganeśa znajdującej się na samym szczycie. Nocleg w Trichy.
6 dzień:
Śniadanie w hotelu. Jeden z najbardziej spektakularnych poranków na naszej wycieczce. Udamy się na pobliską śródrzeczną wyspę Śrirangam na świętej rzece Kaweri. Tutaj będziemy świadkami tradycyjnych hinduistycznych obrzędów (m.in. ablucji). Rzesze pielgrzymów pogrążonych w modlitwie i medytacji zrobią na nas wielkie wrażenie. Następnie podjedziemy do centrum Śrirangam, które uważane jest za największy kompleks świątynny w Indiach, istne miasto w mieście. Z zachwytem mijać będziemy kolejne kolorowe bramy świątynne (gopuram), aby znaleźć się jak najbliżej sanctum sanctorum. Następnie przejazd do Madurai (130 km), miasta, które od niepamiętnych czasów było wielkim centrum kultury tamilskiej i siedzibą słynnej tamilskiej Akademii Językowej (Sangam). Dzisiaj szczyci się wspaniałym kompleksem świątynnym, który stanowi jego tętniące serce. Słynna świątynia Śri Minakshi Temple zachwyci nas swoim pięknem i olbrzymimi rozmiarami. Spacerując w labiryncie świątynnych korytarzy i dziedzińców wtopimy się w tłum pielgrzymów i uświadomimy sobie jak żywe i bogate są religijne tradycje Indii.  Dla chętnych udział w pięknym wieczornym nabożeństwie (pudży) w świątyni Śri Minakshi. Po zwiedzaniu czas wolny i możliwość zakupu indyjskich jedwabi, z których słynie Madurai. Nocleg w Madurai.
7 dzień:
Śniadanie w hotelu. Pożegnanie ze stanem Tamil Nadu. Przejazd malowniczą trasą pośród pól ryżowych z Madurai do osady Chinnakanal (140 km). Naturalną granicą między stanami Tamil Nadu a Karala są góry Ghaty Zachodnie, których najwyższy szczyt Anamudi wznosi się na wysokość 2695 m npm. Witamy w stanie Kerala, najbardziej zielonym i egzotycznym stanie Indii: od wiecznie zielonych gór do piaszczystych plaż. Piękne dywanowe plantacje herbaty dominują w górskim krajobrazie. Na nocleg zatrzymamy się w urokliwie położonym hotelu w osadzie Chinnakanal.
8 dzień:
Śniadanie w hotelu. Przejazd lokalną górską trasą z Chinnakanal do Thekkady (90 km). Cały dzień obcujemy z egzotyczną przyrodą i zachwycamy się cudownymi krajobrazami. Poznajemy tajniki uprawy herbaty i kardamonu. W ogrodzie przypraw zobaczymy na własne oczy wiele niezwykłych, egzotycznych roślin. Kolejną super atrakcją będzie wizyta w Elephant Camp – i podglądanie kąpieli słoni, super zabawa gwarantowana! Późnym popołudniem docieramy do malutkiego miasteczka Thekkady, gdzie na lokalnym bazarze można kupić najróżniejsze indyjskie przyprawy. W hotelu możliwość skorzystania (fakultatywnie) z zabiegów ayurwedy. Kerala jest bowiem ojczyzną Ayurwedy, czyli tradycyjnej medycyny Indii, która jednocześnie uważana jest za najstarszy na świecie system medyczny i filozoficzny. Ważnym jej elementem jest masowanie ciała ciepłymi olejami dające nie tylko głębokie odprężenie na poziomie fizycznym i psychicznym, ale mające też funkcję oczyszczającą. Nocleg w Thekkady.
9 dzień:
Od wielu lat w Indiach prowadzony jest rządowy program ochrony tygrysa bengalskiego, który jest symbolem fauny Indii. Warto więc dać sobie szansę i wczesnym rankiem udać się do Parku Narodowym Peryiar. Podczas 1,5 godz. rejsu statkiem wycieczkowym po jeziorze Peryiar wypatrywanie małego i dużego zwierza (słoni a przy dużym szczęściu tygrysów!). Powrót do hotelu na śniadanie. Przejazd (120 km) wśród wzgórz i plantacji w kierunku wybrzeża.  Popołudniu rozpoczęcie 4-godzinnego spływu („Backwaters”) siecią kanałów, jezior i rozlewisk. Łódź jest do wyłącznej dyspozycji grupy. Czeka nas pełen relaks. „Backwaters” jest jedną z największych atrakcji turystycznych stanu Kerala. Podziwianie sielankowych krajobrazów i przyglądanie się spokojnemu życiu okolicznych mieszkańców. Na łodzi serwowany będzie lunch. Z zachodem słońca zakończymy przygodę na łodzi i naszym busikiem podjedziemy (60 km) do miasta Cochin, Nocleg w historycznej dzielnicy Fort Cochin.
10 dzień: 
Śniadanie w hotelu.Całodzienne zwiedzanie Fort Cochin, najstarszej, pełnej historycznych śladów, części miasta Fort Cochin. Przez wieki to właśnie tutaj a dokładnie w lokalnym porcie, krzyżowały się szlaki handlowe kupców przybywających do Indii, aby zakupić egzotyczne przyprawy, których domagał się świat. Spacerując po dzielnicy Fort Cochin zobaczymy m.in.:
- kościół św. Franciszka - miejsce pochówku portugalskiego żeglarza Vasco da Gamy,
- słynne „chinese nets” (chińskie sieci) na nabrzeżu,
- Pałac Mattancherry (Dutch Palace) – ślad po bytności Holenderskich kupców,
- dzielnicę żydowską i synagogę.
Cała dzielnica Fort Cochin ma bardzo przyjemną, kolonialną atmosferę i sklepy pełne rękodzieła, pamiątek, i oczywiście przypraw. Dobrze robi się tutaj zakupy! Wieczorem udział w spektaklu Kathakali - klasyczny teatr indyjskiNocleg w Fort Cochin.
11 dzień:
Wcześnie rano przejazd na lotnisko i wylot krajowym samolotem z Cochin do Bombaju (limit bagażu 15 kg). Lot trwa ok. 2 godziny. Po przylocie do Bombaju transfer do pobliskiego hotelu. Śniadanie. Następnie przejazd przez najrozleglejszą i najludniejszą metropolię Indii do dzielnicy Colaba.  Zapoznanie się z niezwykłą historią miasta, które w XVII wieku z rąk portugalskich trafiło w ręce Brytyjczyków i z czasem stało się wizytówką imperialnych Indii. Wiele pięknych obiektów pochodzi właśnie z okresu brytyjskiego Raju. Podziwianie „wizytówek” miasta m.in.: Bramy Indii, słynnego hotelu Taj Mahal czy pięknej fasady Dworca Kolejowego Victoria Terminus (na liście UNESCO). Czas na ostatnie zakupy. Powrót do hotelu w pobliżu lotniska. Nocleg w Bombaju.
12 dzień:
Wyjazd z hotelu na lotnisko, w zależności od godziny wylotu z Bombaju. Wylot z przesiadką do Polski, przylot do Warszawy. Zakończenie wyprawy.

Program fakultatywny

- Zabiegi ayurwedy w Thekkady – w zależności od rodzaju zabiegu od 30 do 100 USD/os.
- Przejażdżka na słoniu – w Elephant Center - ok. 10 USD/os.
- Rejs po zatoce portowej w Bombaju - cena na miejscu - ok. 15 USD /os.

Informacje dodatkowe

O wyprawie:
Zapraszamy tam, gdzie pieprz rośnie. Indie południowe - to obszar całkowicie różny od Indii Północnych i pod każdym względem nieporównywalny. To ziemia ludów drawidyjskich.  Obejmuje cztery stany: Andhra Pradeś, Tamil Nadu, Karnatakę i Keralę nazywaną “indyjskim rajem”. Drawidowie, pierwotni mieszkańcy całych Indii, zostali tu zepchnięci przez najeźdźców z północy. Przechowali cywilizację, która do dziś zachowała prawdziwe skarby m.in. unikatowe formy architektoniczne jak słynne bramy świątynne, czyli gopuram, podkreślające majestat monumentalnych  hinduistycznych kompleksów świątynnych. Islam nie odcisnął tu żadnego piętna, a europejscy misjonarze znaleźli sprzyjającą atmosferę do krzewienia Dobrej Nowiny. Wszechogarniająca egzotyczna zieleń daje spełnienia marzenia o wyśnionej tropikalnej krainie. Cień palm kokosowych w rozlewiskach Kerali, zapach olejku eukaliptusowego i gałki muszkatołowej, dziwne kłącza pieprzu i soczysta zieleń pól herbacianych, wszechobecny smak kokosu i kawy, pozwalają zrozumieć po co Vasco da Gama szukał drogi do Indii.
Nasza wyprawa jest skierowana do osób chcących aktywnie zwiedzać świat, żądnych przygód i poznania życia w Indiach, jego atrakcji, gotowych zderzyć się ze specyfiką indyjskiej egzotyki. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot
Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy – zapytaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub facebook.com/almaturwycieczki

Informacje praktyczne:
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną w liście, około 2 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Śniadania i obiadokolacje aranżowane są na miejscu przez pilota w typowych restauracjach hinduskich oferujących potrawy kuchni hinduskiej.

Płatności:
I rata: 25% ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji,
II rata: 100% ceny złotówkowej (minus I rata) - na 45 dni przed wyprawą,
III rata: 700 USD - uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę i przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki).

Informacje wizowo-paszportowe:
Dane paszportowe wymagane do realizacji imprezy należy wpisać do elektronicznego formularza danych dodatkowych. Link do formularza – dla wszystkich rezerwacji stałych - będzie wysłany automatycznie na adres e-mail klienta wpisany w rezerwacji. Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie.
Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Biuro pośredniczy w jej uzyskaniu – koszt: 250 zł. Najpóźniej na 30 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki należy dostarczyć do biura kolorowy skan paszportu, 1 aktualne kolorowe zdjęcie oraz wypełniony, aktualnie obowiązujący wniosek wizowy. Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 365 dni i uprawnia do wielokrotnego przekroczenia granicy (jeden pobyt nie może przekroczyć 90 dni).

Informacje zdrowotne:
Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/indie. Warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Nie występują szczególne zagrożenia epidemiami, choć można się liczyć ze wzrostem zachorowań np. na malarię w okresie bezpośrednio po monsunie. Decyzję każdy musi rozstrzygnąć sam, w porozumieniu ze swoim lekarzem. Niezależnie od tego najlepszą ochroną jest profilaktyka - warto stosować repelenty oraz odpowiednie ubranie chroniące przed owadami, zaleca się przestrzeganie higieny osobistej, picie wyłącznie wody przegotowanej lub napojów zamkniętych fabrycznie. Dostęp do opieki medycznej zależy od miejsca pobytu. W dużych miastach nie ma problemów z uzyskaniem fachowej pomocy. Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną.

Klimat i pogoda:
Indie w większości położone są w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego. Specyfiką południa są dwie pory deszczowe: monsun letni (czerwiec-lipiec) oraz monsun zimowy (listopad-grudzień). Temperatura (z wyłączeniem terenów górskich) nie spada w ciągu całego roku poniżej 20 C. A wilgotność powietrza jest nie jest zbyt dokuczliwa.

Minimalna liczba uczestników w grupie: 9, maksymalna: 16. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
WarszawaLotnisko Chopina0,00 zł
WarszawaLotnisko Chopina0,00 zł

Trasa