phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Egzotyka Japonia

Dwie wyspy Samurajów

Kod: KEEJ


Miejsce wyjazdu:
Lotnisko: Warszawa
15 699 zł
+ 800 USD
Promocja Gorąca Promocja
Cena katalogowa: 19 599 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 14 999 zł.


Trasa:
Tokio, Fudži, Nagasaki, Hiroshima, Miyajima, Osaka, Nara, Kyoto, Tokio

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

III ratę 800 USD: walutową część ceny uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki). Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.
Cena wraz z częścią walutową nie obejmują:
- pozostałych posiłków nie ujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 30 USD/ posiłek),
możliwość zakupów w sklepach tańszego wyżywienia,
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników),
- dodatkowych ubezpieczeń.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Japonia - Dwie wyspy Samurajów
14.09 - 28.09.202415 dniod 15 699 zł + 800 USDRezerwuj
26.09 - 10.10.202415 dniod 19 599 zł + 800 USD

Program

Zakwaterowanie:
12 noclegów w hotelacho standardzie ***, w miarę dostępności w jednym z miejsc – nocleg w ryokanie (tradycyjnym hotelu japońskim, łóżka typu futon – pokoje ze wspólnymi łazienkami).
Wyżywienie:
Śniadania w hotelach lub w lokalnych barach, 2 kolacje.
Transport:
Przeloty wg programu, przejazdy shinkansenem, busy, komunikacja miejska, pociągi.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł.
Realizacja programu turystycznego: wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie
.

- Dwie wyspy Kiusiu i Honsiu - Nagasaki - Hiroszima - Brama Tori w Itsukushima - Osaka - nowoczesność i historia - Kyoto i Nara - dawne stolice - Góra Fudżi - Tokio

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Spotkanie z pilotem. Wylot z przesiadką do Tokio.
2 dzień:
Przylot do Tokio. Przejazd do hotelu. Zwiedzanie najruchliwszej dzielnicy - Shinjuku. Wyjazd na jeden z wieżowców pozwoli ogarnąć wzrokiem gigantyczną
metropolię, a przy dobrej pogodzie zobaczyć górę Fudżi - symbol Japonii. Nocleg w Tokio.
3 dzień:
Zwiedzanie Tokio. Udajemy się do dzielnicy Asakusa, najstarszej dzielnicy Tokio, gdzie już w 628 r. zbudowano pierwszą świątynię buddyjską. Zwiedzanie świątyni Senso-ji i okolicznych kapliczek. Spacer po pasażach Nakamise, pełnych sklepów z pamiątkami. Wieczór w rozświetlonej handlowo-rozrywkowej dzielnicy Ginza. Znajduje się tam m.in. zabytkowy budynek słynnego japońskiego teatru Kabuki. Nocleg w Tokio.
4 dzień:
Wycieczka autokarem do Parku Narodowego Góry Fudżi. Wjazd na platformę widokową położoną na zboczach wulkanu. Przy dobrej pogodzie widać stąd okryty śniegiem szczyt Fudżi. Spacer ścieżką biegnącą po stokach wulkanu.
5 dzień:
Przejazd na lotnisko i lot do Nagasaki. Przylot do Nagasaki, jednego z najważniejszych miast Kraju Kwitnącej Wiśni. Miasto leży na wyspie Kiusiu, która jest położona najdalej na południe z wielkich wysp japońskich i charakteryzuje się przyjemnym, ciepłym klimatem. Przejazd do hotelu i nocleg.
6 dzień:
Wyruszamy na poznawanie japońskiej rzeczywistości, w której obok siebie w symbiozie, tak jak nigdzie w świecie, egzystuje rozwinięta cywilizacja XXI w., dawne obrzędy i wierzenia. Zwiedzanie zabytków Nagasaki. Zobaczymy most Meganebashi (Most Okularowy), zbudowany w stylu chińskim w XVII w., Park Pokoju ze statuą Pokoju i pomnikiem Kwiatu Życia, ufundowanym przez Polskę. Nowa katedra Urakami z popiersiem papieża Jana Pawła II i pozostawiona obok kopuła starej katedry zniszczonej przez bombę atomową. Dotrzemy też na wzgórze Nishizaka, gdzie znajduje się pomnik 26 świętych męczenników, którzy zostali ukrzyżowani w tym miejscu, w okresie największych prześladowań chrześcijan w Japonii. Kolacja powitalna. Nocleg w Nagasaki.
7 dzień:
Odwiedzimy najstarszy katolicki kościół Japonii - Oura. Właśnie w Nagasaki działalność misyjną prowadził św. Maksymilian Kolbe, co upamiętnia miejscowe muzeum. Udamy się też do pobliskiego kompleksu Glover Garden - jednej z głównych atrakcji Nagasaki. Tutaj na wzgórzu Thomas Blake Glover, jeden japońskich przedsiębiorców XIX w. zbudował dom otoczony pięknym ogrodem. Spacer po parku i czas wolny. Wieczorem udamy się pieszo lub kolejką linową na górę Inasa, skąd podziwiać będziemy port i pasmo górskie oświetlone przez światła domostw i gwiazdy migoczące na niebie. Nocleg w Nagasaki.
8 dzień:
Przejazd na dworzec kolejowy i podróż słynnym superekspresem do Hiroszimy, osiągającym zawrotne prędkości shinkansenem. Hiroszima leży już na
wyspie Honsiu, największej wyspie Japonii. Zwiedzanie Hiroszimy: Parku Pokoju upamiętniający ofiary bomby atomowej. Znajdują się w nim m.in. Kopuła Bomby Atomowej, Dzwon oraz Muzeum Pokoju. Nocleg w Hiroszimie.
9 dzień:
Tego dnia będziemy pod wrażeniem jednego z najsłynniejszych widoków Japonii – „unoszącej się na wodzie” czerwonej bramy torii – Itsukushima. Brama
ma 16 m długości i 23 m szerokości, a podczas przypływu wygląda, jakby „pływała”. Brama znajduje się na niewielkiej wyspie Miyajima, gdzie odwiedzimy jedno z najważniejszych w tym kraju sanktuariów shinto. Shintoizm, czyli „droga bogów” jest narodową religią Japończyków, która w znaczący sposób ukształtowała tutejszą kulturę, tradycje oraz stosunek do przyrody. Krótki spacer pod górę, do pagody Tahoto, skąd rozpościera się widok na świątynie oraz zatokę. Przejazd na dworzec i podróż superekspresem do Osaki. Nocleg w Osace.
10 dzień:
Dzień w Osace to oglądanie zarówno zapierającej dech w piersiach nowoczesności, jak i śladów historii. Zwiedzanie zamku z XVI w., będącego jednym z symboli Japonii. Odegrał on ważną rolę w historii, a obecnie mieści się w nim muzeum cywilizacji i historii XVII-wiecznej Japonii. Następnie dzielnica Shinsekai, w której znajdziemy typowe bary karaoke, sklepiki, stragany i tradycyjne knajpki. Z ciekawości zaglądniemy też do sąsiedniej dzielnicy, znanej z rozrywek i usług pań, które bynajmniej nie są gejszami. Wieczorem spacer po tętniącym życiem centrum Osaki, gdzie ilość świateł i neonów aż olśniewa. Nocleg w Osace.
11 dzień:
Wycieczka do miasteczka Nara, pierwszej stolicy Japonii. Po przybyciu na miejsce zobaczymy charakterystyczne trzy lub pięciopiętrowe pagody. Zwiedzanie największej na świecie, zbudowanej w X w. na rozkaz cesarza Shomu, drewnianej budowli - świątyni Todami z 16 m posągiem Wielkiego Buddy, wykonanym z brązu. Spacer po parku miejskim wśród oswojonych jeleni. W Narze zobaczymy też typowy japoński ogród. Przejazd do Kyoto. Nocleg.
12 dzień:
Zwiedzanie najważniejszych obiektów: świątynia Kinkakuji, zwana Złotym Pawilonem oraz stojąca na 139 palach świątynia Kiyomizu. Nasze kroki kierujemy do dzielnicy Gion, znanej m. in. z książki „Wyznania gejszy”. Być może uda nam się zobaczyć przechodzące ulicami gejsze i maiko (dziewczęta przygotowujące się do zawodu gejszy), ubrane w tradycyjne kimona. W Gion zachwyca stara zabudowa – niskie domy, zbudowane z materiałów, takich jak cedr i bambus. Dla chętnych fakultatywny udział w spektaklu Geisha show z kolacją. Nocleg w Kyoto.
13 dzień: 
Zobaczymy świątynię Fushimi Inari, znaną z tysięcy bram tori poustawianych przy ścieżkach. Odwiedzenie tego miejsca jest po prostu konieczne, a zdjęcia stąd będą zadziwiały naszych znajomych. Przejazd shinkansenem do Tokio. Pożegnalna kolacja i nocleg w Tokio.
14 dzień:
Udajemy się do Harajuku, dzielnicy, po której przechadzają się młodzi Japończycy ubrani w ekstrawaganckie stroje. W pobliżu pójdziemy do szintoistycznej
świątyni Meiji, jednej z najważniejszych w Japonii. W ciszy pięknego parku można znakomicie odpocząć od miejskiego zgiełku. Czas wolny np. na ewentualne zakupy pamiątek. Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Polski.
15 dzień:
Przylot do Warszawy.

Informacje dodatkowe

O wyprawie: 
Japonia ze swoją ciekawą historią i nowoczesnością, odmiennością zwyczajów oraz egzotycznymi krajobrazami to kraj, który każdy prawdziwy podróżnik musi odwiedzić. Dawne państwo samurajów stało się obecnie potęgą przemysłową i technologiczną. To rzecz powszechnie znana, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że Japończycy są narodem bardzo uduchowionym. Wyznają państwową religię - szintoizm, opartą na japońskiej mitologii oraz buddyzm i jego odmianę - zen. Często nawet obie religie jednocześnie, przy czym szinto może wyznawać tylko członek narodu japońskiego, wybranego przez bóstwa. Są wrażliwi na estetykę we wszystkim co robią oraz piękno przyrody. Wiosna i jesień w Japonii są najpiękniejszymi i najbardziej kolorowymi porami roku, a bogate świątynie, monumentalne zamki, ozdobne ogrody, majestatyczna Fudżi - czynią z Japonii jedno z najbardziej czarownych miejsc świata. Zwiedzimy dwie różne wyspy Japonii: Kiusiu i Honsiu. Będziemy podziwiać piękno natury, liczne zabytki historyczne oraz połączenie tradycji z nowoczesnością. Zapoznamy się ze zwyczajami i dniem codziennym Japończyków. Spotkamy się z odmienną, często trudną do zrozumienia dla nas kulturą, znajdziemy się w zupełnie innym otoczeniu, w innym świecie. Poznamy też wspaniałą kuchnię japońską, tak różną od naszej. To nie tylko sushi i sashimi, to wielki wybór różnorodnych potraw, które łączy głównie to, że wszystkie posiłki spożywa się tu za pomocą pałeczek. Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur. Staramy się w miarę możliwości docierać również w miejsca położone poza obszarami masowej turystyki, ale nie unikamy miejsc atrakcyjnych i popularnych. Wyprawa nie należy do trudnych. Japonia jest krajem doskonale zorganizowanym i ceni się tam punktualność. Podczas wyjazdów zdarzają się przejazdy komunikacją publiczną i miejską. Bagaż główny powinien mieć dobre kółka i być na tyle lekki, by samodzielnie można było go przenosić na dworcach, czy w hotelach. Nie ma możliwości skorzystania z usług bagażowych. Zakwaterowanie przewidujemy w hotelach, apartamentach lub pensjonatach 3 gwiazdkowych z łazienkami. Podczas pobytu w Kyoto, w miarę dostępności, zakwaterowanie będzie miało miejsce w ryokanie - tradycyjnym domu gościnnym. Śpi się tu na materacach na podłodze, a czyste i ładne łazienki są wspólne dla kilku pokoi. W ryokanie poczujemy prawdziwy klimat odmiennej kulturowo, egzotycznej Japonii. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@ almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Informacje praktyczne:
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, aktualnych rozkładów lotów itd. zostaną przesłane pocztą elektroniczną w liście do uczestników najpóźniej na ok. 3 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Wyżywienie poza wymienionym w programie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot. Należy pamiętać, że Japonia jest krajem dość drogim. W sytuacji, gdy nieletni podróżuje z jednym z rodziców, dziadkami lub opiekunami (a nie z obojgiem rodziców), wymagane jest pismo notarialne w języku angielskim poświadczające, że rodzice (lub drugi rodzic dziecka) wyrażają zgodę na wyjazd.

Informacje wizowo-paszportowe:
Dane paszportowe wymagane do realizacji imprezy należy wpisać do elektronicznego formularza danych dodatkowych. Link do formularza – dla wszystkich rezerwacji stałych - będzie wysłany automatycznie na adres e-mail klienta wpisany w rezerwacji. Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie. Wymagany paszport, ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy. Przy wjeździe do Japonii w celu turystycznym obywatele Polski nie potrzebują wiz, o ile pobyt trwa nie dłużej niż 90 dni.

Informacje zdrowotne:
Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: www.gov.pl/web/dyplomacja/japonia. Warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Należy zawsze pamiętać o podstawowych zasadach higieny. W miesiącach letnich należy szczególną uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.

Minimalna liczba uczestników w grupie: 10, maksymalna: 19. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
WarszawaLotnisko Chopina0,00 zł

Trasa