phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Kolonie i obozy Włochy

Sycylia - obóz rekreacyjny

Kod: OIOS


Liczba osób:
1 osoba
Wiek uczestników:
12-18
Termin:
24.07 – 31.07.2022
Miejsce wyjazdu:
Lotnisko: Warszawa

3 999 zł 3 499 zł

Promocja 13% Promocja Majowa

REZERWUJ

Trasa:
Sant’Alessio Siculo

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

Cena nie obejmuje:
- dopłat za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży,
- dopłat za nadbagaż, 
- obowiązkowej dopłaty za realizację programu i serwis plażowy (1 parasol i 2 leżaki na pokój) płatnej na miejscu pierwszego dnia pobytu - ok. 40 EUR,
- kaucji pobieranej przy zakwaterowaniu 20 EUR (zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody), 
- opłat za program fakultatywny,
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł,
- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 zł. 


Data Czas trwania Status Cena za osobę
Włochy - Sycylia - obóz rekreacyjny
24.07 - 31.07.20228 dniod 3 499 złRezerwuj

Program

Zakwaterowanie: 7 noclegów.
Wyżywienie: Całodzienne w restauracji hotelowej (3 posiłki, kuchnia włoska). Śniadanie w formie bufetu, obiad dwudaniowy serwowany, kolacja dwudaniowa serwowana. Do posiłków woda w dzbankach. Pierwszy posiłek: obiad w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu. Należy zabezpieczyć uczestników w pieniądze na zakup jedzenia i picia na czas powrotu do Polski.
Transport: samolot (w cenie bagaż rejestrowany 23 kg + bagaż podręczny 8 kg), transfery lotniskowe na Sycylii.
Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: KL - 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW - 15.000 PLN, BP – 1.000 PLN.
Opieka pedagogiczna. Realizacja programu.

Sycylijska wyprawa Obóz rekreacyjny (12-18 lat) Sycylia to największa włoska wyspa, której symbolem wyspy jest największy w Europie aktywny wulkan Etna. Sycylia jest uwielbiana przez turystów z całego świata z wielu powodów. Głównymi atutami wyspy są: piękne plaże, czyste morze, duża liczba zabytków, bajeczne krajobrazy, a przede wszystkim idealny klimat do letniego wypoczynku.

1 dzień: 
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot pod opieką kadry Almatur. Transfer do hotelu. Obiad. Zakwaterowanie i czas wolny (dla chętnych – spacer pod opieką wychowawców, zapoznanie z okolicą). Obiadokolacja. Spotkanie organizacyjne, zapisy na wycieczki fakultatywne.
2-7 dzień: 
Pobyt w Sant’Alessio Siculo połączony z plażowaniem i realizacją atrakcyjnego programu rekreacyjno – rozrywkowego: wybierzemy się do Katanii na wycieczkę, w trakcie której zobaczymy miasto: Piazza Duomo, Katedra św. Agaty, Fontanna Słonia, via Crociferi – ulica wpisana na listę UNESCO i wiele innych atrakcyjnych miejsc. Dodatkowo możliwość skorzystania z mega bogatego programu fakultatywnego.
8 dzień: 
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski. Prosimy o zabezpieczenie uczestników w środki na zakup ewentualnych dodatkowych posiłków i napojów na czas powrotu do Polski.

Zakwaterowanie

Hotel Solemar***, w miejscowości Sant’Alessio Siculo, nieopodal słynnej Taorminy. Hotel zlokalizowany przy prywatnej, piaszczystej plaży. W otoczeniu hotelu dyskoteki, restauracje, lodziarnie, sklepy spożywcze i odzieżowe oraz wiele innych nadmorskich atrakcji. Klimatyzowane pokoje 3- i 4-osobowe z łazienkami. W obiekcie bezpłatne Wi-Fi, duży taras z widokiem na morze. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja w wysokości 20 EUR (zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone żadne szkody).

Program fakultatywny

Skorzystaj z ciekawych propozycji wycieczek fakultatywnych oferowanych przez włoskiego kontrahenta (które odbędą się przy odpowiedniej liczbie chętnych): 
Wyspy Liparyjskie – podczas wycieczki rejs na dwie wyspy: Lipari i Vulcano. Spacery wąskimi uliczkami, czarna plaża, kąpiele błotne to niektóre z atrakcji. Cena ok. 80 EUR. Wulkan Etna i wąwóz Alcantara – wjazd na punkt widokowy pod wulkanem Etna na wysokość ok. 1900 m n.p.m., następnie wjazd kolejką linową na wysokość 2500 m n.p.m. (dla chętnych wjazd jeepami na wysokość ok. 2900 m n.p.m. – płatny dodatkowo ok. 35 EUR za osobę). W drodze powrotnej wizyta w malowniczym wąwozie Alcantara. Cena ok. 80 EUR. 
Taormina – spacer ulicami miasteczka, zobaczymy: Teatr Grecki, Palazzo Corvaja, malownicze zabytkowe uliczki. Czas wolny na zakupy. Cena ok. 30 EUR.
Etnaland – park rozrywki z kolejkami górskimi i atrakcjami wodnymi. Strona parku www.etnaland.eu. Cena ok. 75 EUR. 
Dyskoteka – wyjście do profesjonalnej dyskoteki – ok. 15 EUR.

Informacje dodatkowe

Przelot z przesiadką z opiekunem grupy. 
Doba hotelowa zaczyna się o godz. 15:00, a kończy się o godz. 09:00.
Sugerowane minimalne kieszonkowe ok. 100 EUR plus na wybrane wycieczki fakultatywne. 
Uczestnicy wyjazdu powinni zabrać: paszport lub dowód osobisty, kartę kwalifikacyjną, krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, strój sportowy i kąpielowy oraz mały plecak na wycieczki.

Planowany rozkład lotów:
LH 1617 Warszawa-Monachium 06:00-07:30
LH 1906 Monachium-Katania 09:00-11:05
Zbiórka na 2,5 godziny przed wylotem na lotnisku Chopina w Warszawie, przy stanowisku Almaturu.

LH 1909 Katania-Monachium 15:50-18:00 
LH 1616 Monachium-Warszawa 20:20-21:50

W cenie przelotu - bagaż do 23 kg rejestrowany (maksymalny wymiar jednej sztuki bagażu to 158 cm – suma wysokości, szerokości i głębokość) plus bagaż podręczny do 8 kg o wymiarach 55 cm x 40 cm x 23 cm).

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
Warszawaplaceul. Żwirki i Wigury 1, Lotnisko Chopina w Warszawie0,00 zł

Trasa