phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Egzotyka Stany Zjednoczone

Sześć Parków Narodowych USA 2025

Kod: KEEY


Miejsce wyjazdu:
Lotnisko: Warszawa
14 399 zł
+ 950 USD
Promocja Przedsprzedaż 2025 - egzotyka
Cena katalogowa: 19 999 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 14 999 zł.


Trasa:
Salt Lake City, Mammoth Hot Springs, Yellowstone National Park, Cody, Devils Tower, Cheyenne, Denver, Grand Junction, Canyonlands Np Visitor Center, Moab

*Opłata zgodnie z cennikiem Twojego operatora.
Infolinia czynna w dniach: pn.-pt. godz. 9:00-18:00, sob. 10:00-14:00


Terminy i ceny

III ratę 950 USD: walutową cześć ceny, uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana na pokrycie części świadczeń (m.in. koszty programowe, transport lokalny, niektóre noclegi i posiłki). Część walutową ceny uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę.

Cena wraz z częścią walutową nie obejmują:
- pozostałych posiłków nie ujętych w programie, aranżowanych przez pilota (orientacyjny koszt ok. 15-30 USD/posiłek); możliwość tańszego wyżywienia
- w tanich barach lub zakupy w sklepach spożywczych,
- wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności,
- dodatkowych ubezpieczeń.


Data Czas trwania Status Cena za osobę
USA - Sześć Parków Narodowych USA 2025
08.06 - 21.06.202514 dniod 14 399 zł + 950 USDRezerwuj
07.09 - 20.09.202514 dniod 14 399 zł + 950 USDRezerwuj

Program

Zakwaterowanie:
12 noclegów w hotelach, motele o standardzie ok. ***, pokoje 2-osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
Śniadania w hotelach, kafeteriach lub pakiety śniadaniowe, 2 kolacje, pozostałe posiłki we własnym zakresie.
Transport:
Przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, przejazdy vanami,
Ubezpieczenie:
Signal Iduna TU S.A.: KL (w tym choroby przewlekłe) - 60.000 EUR, NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł.
Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne.
Opieka polskiego pilota na całej trasie.

- Salt Lake City - Wielkie Jezioro Słone - Park Narodowy Yellowstone - Park Narodowy Grand Teton - gigantyczne rzeźby skalne - Mount Rushmore - Park Narodowy Gór Skalistych - Park Narodowy Czarnego Kanionu Gunnison - Park Narodowy Canyonlands - Park Narodowy Łuków Skalnych

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Spotkanie z pilotem. Wylot z przesiadką do Salt Lake City, największego miasta w stanie Utah. Przejazd do hotelu. Wieczorem spacer po mieście znanym między innymi z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2002 r. Nocleg w hotelu.
2 dzień:
Po śniadaniu wyjedziemy nieco poza miasto. Naszym celem będzie Wielkie Jezioro Słone. To miejsce przyciąga turystów swoją malowniczością i stanowi ważny obszar dla ptaków migrujących oraz miłośników przyrody. Po powrocie do miasta przyjrzymy się z bliska kulturze mormońskiej, W Salt Lake City skupia się życie religijne tej wspólnoty, a świątynia mormońska Salt Lake Temple jest jednym z symboli miasta. Powrót do hotelu.
3 dzień:
W tym dniu czeka nas dłuższy przejazd, ale za to cel naszej podróży jest wyjątkowy. Dotrzemy do słynnego Parku Narodowego Yellowstone. Niemniej po drodze przejedziemy przez inny, równie urokliwy i sąsiadujący z Yellowstone park narodowy - Grand Teton. Park ten obejmuje majestatyczny łańcuch górski Teton Range, w tym najwyższy szczyt - Grand Teton, który wznosi się na ponad 4199 m n.p.m. Wspaniałe szczyty, głębokie wąwozy, krystalicznie czyste jeziora i rwące rzeki stanowią charakterystyczne elementy tego obszaru. Nie zabraknie postojów na pięknych punktach widokowych. Nocleg w hotelu w okolicy parku.
4 dzień:
Przed nami niezwykły, niezapomniany i wyjątkowy dzień w najstarszym parku narodowym na świecie – Yellowstone. Słynie on z ogromnej różnorodności ekosystemów: od majestatycznych górskich szczytów, przez bujne doliny z rzekami, gejzerami, gorącymi źródłami, po malownicze jeziora. Park jest domem dla wielu dzikich zwierząt, takich jak niedźwiedzie grizzly, wilki, łosie, bizony, a także różnorodne gatunki ptaków. Zobaczymy najważniejsze miejsca w parku, czyli Old Faitful - słynny gejzer wyrzucający regularnie wodę na wysokość nawet 50 metrów; Grand Prismatic Spring – niesamowite jezioro otoczone paletą barw przypominającą pryzmat; Mammoth Hot Springs - kompleks geotermalnych teras wapiennych, które tworzą unikalne formacje skalne i baseny gorących źródeł. Wieczorem powrót do hotelu w okolicy parku.
5 dzień:
Kontynuujemy nasze zwiedzanie Yellowstone. Przed nami jeszcze Wielki Kanion Rzeki Yellowstone – spektakularny kanion, od którego nazwę wziął cały park, który będziemy obserwować z punktów widokowych. Późnym popołudniem opuszczamy słynny park jadąc wzdłuż rzeki Shoshone kierując się do Cody. Miasteczko zostało nazwane na cześć Williama Cody’ego, czyli westernowego Buffalo Billa. Nocleg w motelu.
6 dzień
Kontynuujemy podróż przed zmieniające się krajobrazy stanu Wyoming. Góry, wyżyny, równinne rancha i prerie nie będą nam obce. Po południu docieramy do arcyciekawego miejsca – Wieży Diabła (Devils Tower). Jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Ameryce Północnej, a zarazem jedno z najświętszych miejsc dla wielu rdzennych plemion Indian Amerykańskich. Skała wznosi się na wysokość około 386 metrów nad otaczającym równinnym terenem, tworząc imponujący widok. Wieczorem docieramy do stanu Dakota Południowa, gdzie udamy się na nocleg w lokalnym motelu.
7 dzień:
W tym dniu odwiedzimy jeden z najbardziej ikonicznych symboli amerykańskiej historii i kultury – Mount Rushmore. Znajdujący się na terenie Czarnych Wzgórz pomnik został ukończony w 1941 roku i przedstawia gigantyczne rzeźby głów czterech prezydentów Stanów Zjednoczonych: George’a Washingtona, Thomasa Jeffersona, Abrahama Lincolna i Theodore’a Roosevelta. W niewielkiej odległości od Mount Rushmore znajduje się będący wciąż w budowie niezwykle ciekawy pomnik - Pomnik Szalonego Konia. To gigantyczna rzeźba w skale, przedstawiająca indiańskiego wodza Oglala Lakota, Szalonego Konia. Pomysłodawcą tego projektu był rzeźbiarz polskiego pochodzenia, Korczak Ziolkowski. Po południu odwiedzimy przepełnione historią westernowe miasteczko Deadwood. Powstało one w czasach gorączki złota, które ogarnęło okolicę po odnalezieniu cennych samorodków w rejonie Czarnych Wzgórz. Do dzisiaj przetrwały domy i bary pamiętające czasy gorączki złota, obecnie wyglądają niczym przeniesione z filmowego, westernowego planu. Wieczorem powrót do hotelu.
8 dzień:
Opuszczamy malownicze tereny Czarnych Wzgórz i kierujemy się na południe. Nasza trasa prowadzi przez Wielkie Równiny, widzimy typowe amerykańskie rancza, jak również wielkie obszary prerii, gdzie dostrzec można stada bizonów. Po drodze zatrzymamy się klimatycznym miasteczku Cheyenne, które pełni rolę stolicy stanu Wyoming. Zobaczymy miejscowy kapitol i historyczne centrum. Następnie wjeżdżamy do stanu Kolorado i kontynuujemy naszą podróż na południe. Ponownie naszym oczom ukażą się potężne szczyty Gór Skalistych, u których podnóża leży Denver – stolica stanu Kolorado i cel naszej podróży. Nocleg w hotelu.
9 dzień:
W niewielkiej odległości od Denver znajduję się kolejny interesujący obszar - Park Narodowy Gór Skalistych. Będzie on celem naszej dzisiejszej wycieczki, park obejmuje obszar ponad 1 000 km², w którym znajdują się nie tylko majestatyczne góry, ale także różnorodne ekosystemy, od alpejskich łąk po gęste lasy i malownicze jeziora. W miarę możliwości przejedziemy najwyżej położoną asfaltową drogą w USA - Trail Ridge Road, sięgającą wysokości nawet ponad 3700 m n.p.m. Roztaczają się z niej piękne widoki, ale ze względu na zalegający śnieg bywa zamykana nawet latem. Wieczorem wrócimy do Denver by poczuć klimat amerykańskiej metropolii. odwiedzimy historyczne LoDo (Lower Downtown), gdzie znajdują się liczne restauracje, kawiarnie i sklepy. Kolejny nocleg w hotelu w Denver.
10 dzień:
Ponownie wjeżdżamy w Góry Skaliste. Przed nami leżący nieco na uboczu Park Narodowy Black Canyon of the Gunnison. Ściany kanionu są tak strome i wąskie, że często słońce nie dociera do jego dna, co nadaje mu mroczny wygląd i inspiruje nazwę „Czarnego Kanionu”. Dalsza droga prowadzi do miasteczka Grand Juction, gdzie zatrzymamy się na nocleg.
11 dzień:
Krótka podróż dzieli nas od znanego nam już stanu Utah. W tym dniu wybierzemy się do Parku Narodowego Canyonlands, który składa się z trzech niezależnych części. My odwiedzimy Island in the Sky, czyli Wyspę na Niebie, która oferuje widoki na spektakularne kaniony, takie jak Grand View Point i Mesa Arch. Na nocleg udamy się do nieodległego Moab, miasteczka mormonów leżącego nad rzeką Kolorado.
12 dzień:
Przed nami ostatni park na naszej trasie - Park Narodowy Łuków Skalnych. To prawdziwa perełka i znakomite zwieńczenie naszego wyjazdu. Park Narodowy Arches to miejsce, gdzie natura osiąga wyjątkową ekspresję swojej piękności. Park słynie z różnorodnych naturalnych łuków skalnych, których jest tu ponad 2000, zostały utworzone przez erozję i działanie wiatru. Najbardziej znanym łukiem jest Delicate Arch, który stał się symbolem stanu Utah. Zobaczymy też uważany za najdłuższy, naturalny most na świecie Landscape Arch. Po emocjonującym dniu wracamy na ostatni nocleg do Moab.
13 dzień:
Zamykamy amerykańską pętlę – wracamy do Salt Lake City, skąd czeka nas wylot z przesiadką do Warszawy.
14 dzień:
Przylot do Warszawy.

Informacje dodatkowe

O wyprawie:
Podczas tej wyprawy będziemy odkrywać niezwykłe parki narodowe Ameryki Północnej. Parki Narodowe USA to wyjątkowe obszary chronione, które cechuje niezwykła różnorodność krajobrazów, dzikiej przyrody i unikalnych atrakcji. Nasza wyprawa skierowana jest do osób, które cenią aktywne zwiedzanie i chcą przezwyciężać wyzwania długich podróży oraz są otwarte na poznanie różnych kultur. Odkryjemy zarówno popularne i atrakcyjne
miejsca, jak i te poza głównym szlakiem turystycznym. Podczas wyprawy będziemy często zmieniać miejsca i korzystać z różnych środków transportu. Noclegi zostaną zarezerwowane w hotelach i motelach o standardzie ***, z naciskiem na dogodne lokalizacje. Zachęcamy do udziału w wyprawie osoby pozytywnie nastawione do nowych doświadczeń i do innych uczestników. Choć wyprawa nie jest szczególnie trudna, to jednak wymaga dobrej kondycji fizycznej ze względu na jej intensywny charakter. USA to kraj o rozwiniętej infrastrukturze turystycznej, co gwarantuje sprawną organizację wyjazdu. Prosimy mieć na względzie fakt, iż czasem konieczne jest przenoszenie bagażu na krótkie dystanse - pomoc bagażowych zwykle nie jest możliwa. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot.

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących imprezy - zadaj pytanie e-mailem egzotyka@almatur.pl lub na facebook.com/almaturwycieczki

Informacje praktyczne:
Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, aktualnych rozkładów lotów itd. zostaną przesłane pocztą elektroniczną w liście do uczestników najpóźniej na ok. 3 tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy. Wyżywienie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot.

Informacje wizowo-paszportowe:
Dane paszportowe wymagane do realizacji imprezy należy wpisać do elektronicznego formularza danych dodatkowych. Link do formularza – dla wszystkich rezerwacji stałych – będzie wysłany automatycznie na adres e-mail klienta wpisany w rezerwacji. Brak wymaganych danych paszportowych i osobowych lub ich niezgodność z paszportem zabieranym na wyprawę, może spowodować dodatkowe koszty związane z realizacją imprezy turystycznej lub w ostateczności uniemożliwić uczestnictwo w zarezerwowanej imprezie. Podróżujący do USA ze wszystkich krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP), w tym Polski mają obowiązek samodzielnej rejestracji w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation). ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. Podróżni powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia przyznania pozwolenia na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA). Rejestracja nie gwarantuje wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych - ostateczna decyzja należy do amerykańskiego urzędnika imigracyjnego Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego (DHS). Osoby, które mają ważną wizę do Stanów Zjednoczonych w paszporcie nie muszą wypełniać wniosku ESTA. Zalecamy też o wcześniejsze sprawdzenie czy po 1 marca 2011 nie odwiedzili Państwo kraju uznanego przez USA za „problematyczny” np. Irak, Iran, Korea Północna czy Jemen lub inne wg aktualnych przepisów (https://www.cbp.gov/travel/international-visitors/visa-waiver-program). Jeśli tak jest, wówczas należy starać się o wizę amerykańską, gdyż nie otrzymają Państwo autoryzacji ESTA. Wszystkie aktualne informacje dotyczące formalności przy wyjazdach do USA znajdą Państwo na stronie ambasady amerykańskiej w Polsce - https:// pl.usembassy.gov/pl/. Ryzyko związane z nieotrzymaniem zgody na wjazd i koniecznością pokrycia poniesionych przez biuro kosztów spoczywa na uczestniku. Biuro nie zwraca kosztów uzyskania zezwoleń w przypadku anulacji wyprawy z powodu zbyt małej liczby zadeklarowanych uczestników. Wymagane min. 2 wolne strony w paszporcie, ważne min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

Informacje zdrowotne:
Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ - Polak za granicą: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/stany-zjednoczone-ameryki. Odwiedzany kraj należy do bezpiecznych. Należy uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.

Minimalna liczba uczestników w grupie: 8, maksymalna: 18.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Miejsca wsiadania

Miasto Mapa Adres Godzina wyjazdu Godzina Powrotu Dopłata
WarszawaLotnisko Chopina0,00 zł
WarszawaLotnisko Chopina0,00 zł

Trasa