phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

BON TURYSTYCZNY - INSTRUKCJA

Drodzy Rodzice / Opiekunowie!

Informacje w sprawie bonów turystycznych w Almaturze

Bonem Turystycznym można opłacić również krajowe wycieczki szkolne. 

W naszym biurze honorujemy płatności bonami turystycznymi. Mogą one być wykorzystane na realizowane w Polsce imprezy turystyczne, dla dzieci do 18 roku życia. Obsługa bonów wygląda w ten sposób, że Klient podaje sprzedawcy oferty dane otrzymane od ZUS w momencie rejestracji bonu:  swój numer bonu oraz kod obsługi płatności, a następnie kod, którym potwierdzi płatność (Klient otrzyma go SMS od ZUS w momencie dokonywania transakcji). Bonem nie można płacić bezpośrednio w internecie. W przypadku zawierania „umów na odległość”,  aby zrealizować bon, w praktyce trzeba będzie to zrobić podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem naszego biura. Bonem turystycznym można zapłacić  zaliczkę za imprezę lub dopłacić do wcześniej zrobionej rezerwacji. 

Odpowiedzi na podstawowe pytania znajdziecie pod linkiem:

https://www.pot.gov.pl/pl/nowosci/polecane/bon-turystyczny-odpowiedzi-na-najczesciej-zadawane-pytania

INSTRUKCJA DOTYCZĄCA POLSKIEGO BONU TURYSTYCZNEGO
I. W pierwszej kolejności należy założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

1. Proszę wejść na www.zus.pl i w nagłówku strony kliknij „Zarejestruj w PUE”.
2. Proszę wybrać sposób rejestracji – do wyboru: „Dla Ciebie”, „Dla przedsiębiorców” oraz „Dla firm”. Wybieramy: „Dla Ciebie”.
3. Następnie proszę wskazać metodę rejestracji.
System pozwala na łatwą rejestrację m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej.
Tak wiec możesz zarejestrować się na portalu PUE bez wychodzenia z domu, jeśli masz:
• konto w banku, który świadczy taką usługę wspólnie z nami, wybierz „Twoja bankowość elektroniczna”. Jest to najłatwiejsza opcja, dla każdego kto korzysta z bankowości internetowej.
• profil zaufany bądź inną metodę identyfikacji, która jest dostępna na login.gov.pl – wybierz „Profil zaufany/login.gov.pl”,
• kwalifikowany podpis elektroniczny - wybierz „Twój kwalifikowany podpis elektroniczny”,
Jeśli nie masz żadnej z wyżej wymienionych metod, którymi mógłbyś online potwierdzić swoją tożsamość – proszę wybrać „Do rejestracji”. Uzupełnij samodzielnie swoje dane w formularzu rejestracyjnym. W taki sposób założysz profil niezaufany i w ciągu 7 dni będziesz musiał zgłosić się osobiście do placówki ZUS i potwierdzić swoją tożsamość.

4. Podaj swój adres email. Możesz uzupełnić także numer telefonu komórkowego.
5. Ustal hasło, którym będziesz logował się do swojego profilu. Hasło musi zawierać minimum 8 znaków, w tym małe i duże litery, znaki specjalne i cyfry. Twoje hasło nie może składać się z imienia, nazwiska oraz daty urodzenia.
6. Zaznacz pole „Nie jestem robotem” i zapoznaj się z regulaminem, a następnie go zaakceptuj (dwa pierwsze checkboxy są wymagane).
7. Kliknij „Zarejestruj profil”.
8. Login do portalu PUE ZUS otrzymasz na e-mail podany podczas rejestracji.

II Aktywacja bonu turystycznego:

1. Po zalogowaniu do PUE ZUS bon można aktywować w zakładce „Ogólny”, w menu bocznym jest zakładka „Polski Bon Turystyczny”> [Mój Bon]. Aby aktywować bon, należy podać swój aktualny adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Przy realizacji bonu na ten numer telefonu przyjdzie kod PIN potwierdzający płatność bonem.
Bon można aktywować w dowolnym momencie np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami.
Szczegółowa instrukcja na stronie: https://www.zus.pl/documents/10182/3512928/Instrukcja+aktywacji+i+przegl%C4%85dania+informacji+o+bonie_08_08.docx/8ca970e4-9367-2ea9-636b-204d04015e9d

2. Aby skorzystać z dodatkowego świadczenia w formie bonu (które przysługuje na dziecko niepełnosprawne) należy na PUE ZUS złożyć „Oświadczenie osoby uprawnionej w celu ustalenia prawa do dodatkowego świadczenia w formie Polskiego Bonu Turystycznego” (DBT).
Szczegółowa instrukcja na stronie:
https://www.zus.pl/documents/10182/3512928/Instrukcja+wype%C5%82niania+o%C5%9Bwiadczenie+DBT_08_08.doc/5b977599-8c08-0490-9ac1-61983f7f32de

Za jakie usługi można zapłacić bonem
1. Polskim Bonem Turystycznym można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT). Aktualna lista podmiotów, w których można skorzystać z bonu, jest na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel.


Biuro Podróży Almatur, jako uprawniony podmiot przyjmuje płatności polskim bonem turystycznym, za organizowane w Polsce kolonie dla dzieci, obozy młodzieżowe oraz za półkolonie. Bonem można również płacić za krajowe wycieczki szkolne.

2. Bon można wykorzystać do 31 marca 2023 r. ale usługa może zostać zrealizowana po tym terminie. Bony niewykorzystane do tego terminu przepadają.

3. Bonu nie można wymienić na gotówkę, inne środki płatnicze albo inne środki wymiany.
4. Na bonie na profilu na PUE ZUS będzie kwota świadczenia, którą można wykorzystać. Za pomocą bonu można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania kwoty świadczenia.
5. Jeśli przedsiębiorca turystyczny lub organizacja pożytku publicznego nie zrealizuje usługi hotelarskiej, lub imprezy turystycznej, albo gdy przedsiębiorca turystyczny jest niewypłacalny, nastąpi zwrot środków na rachunek bankowy Polskiej Organizacji Turystycznej (POT), a bon będzie mógł zostać wykorzystany ponownie.

Jak zapłacić bonem za imprezę biura Almaturu.
1. Po założeniu rezerwacji na wybraną imprezę turystyczną należy na adres mailowy wskazany przez sprzedawcę wysłać maila zawierającego:
• numer rezerwacji
• numer bonu turystycznego (16 cyfrowy nr bonu)
• kod obsługi płatności
• numer telefonu (wskazany we wniosku o wydanie bonu),
• imię i nazwisko osoby do kontaktu

2. Potwierdzenie płatności bonem wymaga kontaktu telefonicznego, podczas rozmowy z konsultantem Almatur należy podać kod weryfikacji płatności (PIN) wysyłany przez ZUS na numer telefonu wskazany we wniosku o wydanie bonu.

3. Płatność Polskim Bonem Turystycznym jest możliwa zarówno bezpośrednio w biurach sprzedaży jak i przy dokonywaniu rezerwacji za pośrednictwem internetu i poczty elektronicznej.

4. Płatność Bonem powinna zostać skutecznie dokonana w terminie wskazanym w umowie do wpłaty zaliczki.

5. Płatność Polskim Bonem Turystycznym możliwa jest tylko na imprezy realizowane w Polsce.

6. Na jedno dziecko można wykorzystać maksymalnie bon na kwotę 500,00 PLN. W szczególnych przypadkach wskazanych przez ZUS na jedno dziecko można wykorzystać bon na kwotę 1000,00 PLN, lecz w takich przypadkach rabat nie ulega zmianie.

7. Po potwierdzeniu płatności bonem na adres mailowy wskazany w umowie zostanie wysłany komplet dokumentów z umową z zaksięgowaną kwotą bonu.


8. Pozostałą płatność za usługę należy zrealizować przelewem, nr konta i data wpłaty zostały wskazane w umowie.
Dodatkowe informacje pod nr tel. 77 42 32 833 lub opole@almatur.pl

My alt text

Źródła:

www.zus.pl

www.almatur.pl