phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

wycieczki grupowe Chorwacja


Chorwacja - plażowanie, relaks ...zwiedzanie

8 dni
od 2450

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Chorwacja – jeden z najpiękniejszych krajów Europy. Zachwyca różnorodnym krajobrazem i zróżnicowanym klimatem. Wzdłuż wybrzeża Adriatyku panuje klimat śródziemnomorski, a w głębi lądu kontynentalny. Wysokie góry nad morzem osłaniają przed zimnymi wiatrami, dzięki czemu sezon turystyczny jest tutaj wyjątkowo długi. Połączenie gór, morza, niezliczonych wysepek oraz wspaniałej śródziemnomorskiej roślinności powoduje, że pobyt w tym rejonie jest niezapomnianym przeżyciem

Program ramowy wyjazdu:

1 dzień 
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Bezpośredni przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię do Chorwacji.

2 dzień
Przyjazd na Rivierę Makarską w Chorwacji w godzinach popołudniowych. Tučepi to mała miejscowość, położona na Riwierze Makarskiej, która słynie z najdłuższej plaży (3 km), wzdłuż której znajduje się piękna promenada w cieniu sosen. Pierwsze wzmianki o niej pojawiły się w dokumencie o nazwie „Kreševskoj povelji” w 1434 r. Będąc w Tučepi możesz zwiedzić Kościół Narodzenia NMP, twierdzę Šarića lub Bušelića oraz zobaczyć liczne barokowe domki letniskowe. Entuzjaści sportu i aktywnego wypoczynku mogą grać w piłkę nożną, tenisa, siatkówkę, koszykówkę, jeździć na rowerze, żeglować, pływać skuterem wodnym lub uprawiać inne sporty wodne. Osoby szukające rozrywki i dobrej zabawy do samego rana mogą wybrać się do oddalonej zaledwie o 5 km Makarskiej.  13 czerwca każdego roku, w dniu Św. Antoniego z Padwy obchodzone są Dni Miasta Tucepi. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na relaks, spacer i poznanie okolicy, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – 6 dzień
Pobyt w hotelu w Tucepi. Korzystanie z urządzeń hotelowych, basenu, czas na plażowanie i relaks. Uczestnictwo w wybranych wycieczkach fakultatywnych. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.

7 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu do godz. 10.00 i wyjazd w drogę powrotną do Polski. Uwaga! W drodze powrotnej możliwość zwiedzania stolicy Chorwacji ZAGRZEBIA (do uzgodnienia z biurem)

8 dzień
Bezpośredni przejazd przez Słowenię, Austrię i Czechy. Zakończenie wyjazdu.

Proponowane wycieczki w trakcie pobytu (minimalna ilość osób – 40) do wyboru:

a) SPLIT - zwiedzanie trzeciego, co do wielkości, miasta Chorwacji wpisanego na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO: nadmorska promenada, pozostałości gigantycznego pałacu cesarza Dioklecjana, gdzie dawne korytarze i komnaty letniej rezydencji cesarskiej, to dziś uliczki i placyki starówki; następnie katedra św. Dujama, Porta Aurea, świątynia Jowisza, Narodni Trg, czas wolny na starówce na zakupy. (wyjazd po śniadaniu, powrót na kolację) 40 zł/osobę plus przewodnik i bilety wstępu ok. 10 EUR/os.

b) MEDJUGORJE - wyjazd do miasteczka w Bośni i Hercegowinie, miejsca objawień Matki Bożej - Królowej Pokoju, która w 1981 roku ukazała się sześciorgu dzieciom. W trakcie pobytu zwiedzanie kościoła św. Jakuba i drogi krzyżowej, czas wolny na modlitwę i zakup dewocjonaliów. Przejazd do przysiółka Bijakovici wejście na Górę Objawień Podbrdo (wyjazd po śniadaniu i powrót na kolację) 40 zł/os.

c) PARK NARODOWY RZEKI KRKA – utworzony przez najpiękniejszą krasową rzekę w Europie to prawdziwy fenomen przyrodniczy. Rzeka Krka, płynąc przez wapienne podłoże, wytworzyła nieregularne koryto - najciekawsze miejsce to niemal półkilometrowy odcinek, gdzie woda tworzy 17 kaskad, szerokich prawie na 100 m, pokonując spadek terenu o wysokości 45 metrów. Podczas wycieczki będziemy mieli okazję przespacerować się ścieżką dydaktyczną, która powstała na najpopularniejszym wodospadzie rzeki – Skradinskim Buku i przepłynąć statkiem do malowniczej miejscowości wypoczynkowej, położonej w dorzeczu rzeki Krki- Skradiny. W czasie wolnym możliwość skorzystania z kąpieli pod najbardziej malowniczym wodospadem rzeki (wyjazd po śniadaniu, powrót na kolację) 50 zł/os. plus bilety wstępu do parku narodowego ok. 35 EUR/os.

d) DUBROVNIK - zwany "Perłą Chorwacji". Stare miasto pełne zabytkowych świątyń i kamienic zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO już w 1979r. Największe wrażenie robią mury obronne, dzięki którym miasto nigdy nie zostało zdobyte. Zwiedzanie: Brama Pile, gotycki Klasztor Franciszkanów, kolumna Orlando, Katedra Wniebowzięcia NMP, Pałac Sponza z XVI w, pałac Rektorów z XV w. dawna siedziba władz Republiki Dubrownickiej, obecnie muzeum, spacer ulicą Stradun, czas wolny. Możliwy rejs dookoła miasta (wyjazd po śniadaniu, powrót na kolację) 50 zł/os. plus przewodnik i bilety wstępu ok. 10 EUR/os.

e) REJS NA 2 WYSPY – HVAR i BRAĆ - rejs statkiem, którego głównym atutem jest obcowanie z morzem oraz podziwianie wybrzeża i majestatycznych gór z zupełnie innej perspektywy. Podczas rejsu zobaczymy starą wioskę rybacką Vrboska, zwaną małą Wenecją, na wyspie Hvar. Kolejnym punktem wycieczki jest znany kurort Bol na wyspie Brač, z jedną z najpiękniejszych plaż chorwackich – Zlatni Rat (Zloty Róg). Smakowitym dopełnieniem wyprawy będzie grillowana makrela, popijana znakomitym chorwackim winem lub rakiją od 40 EUR/os.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.


Cena brutto od 2.450 zł/os. (grupa 48 osób)

Świadczenia ujęte w cenie:

Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelu 4*, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 5 śniadań i 5 obiadokolacji.

Transport: autokar turystyczny.

Ubezpieczenie: NNW i KL Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Podatek Vat marża.


WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • W obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona).
  • Cena dotyczy grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 10 PLN i na TFP – 10 PLN.

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

  • Na Państwa życzenie możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Uczestnikami.