phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

wycieczki grupowe Czechy


Praga i jej bogactwo artystyczne

2 dni
od 450

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Praga pod względem architektury i urody ma niewiele sobie równych na całym kontynencie. Żadna inna stolica europejska nie może się poszczycić sześćsetletnią tradycją architektoniczną. Bogactwo artystyczne widoczne jest na prawie wszystkich jej ulicach i placach. Układ urbanistyczny miasta wywodzi się ze średniowiecza, a jego najpiękniejsze pałace i kościoły powstały w okresie baroku. Niezwykła zwartość miasta pozwala przejść barokowymi uliczkami z zamku na Hradczanach do średniowiecznego, kamiennego mostu, następnie dotrzeć do jednego z najpiękniejszych rynków w Europie i wreszcie znaleźć się na placu Wacława – w centrum współczesnej Pragi.

Program ramowy wyjazdu:

1 dzień
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przyjazd do centrum Pragi, spacer po zabytkowym Starym Mieście, m.in. Most Karola - jeden z najpiękniejszych średniowiecznych mostów w Europie, główny plac miasta Rynek Staromiejski z pomnikiem Jana Husa, Ratusz Staromiejski z 70 metrową wieżą ratuszową, z której można podziwiać uroki Starego Miasta z góry, Kościół św. Mikołaja, Kościół Tyński i Dom pod kamiennym Dzwonem. Rejs statkiem po Wełtawie. Przejazd na zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Po śniadaniu ponowny przejazd do Pragi – dokończenie zwiedzania stolicy Czech, m.in. Klasztor Strahowski, najstarszy klasztor norbertański w Czechach. Jego częścią jest słynna księgarnia strahowska i galeria obrazów, barokowe sanktuarium Loreta, Hradczany - olbrzymi kompleks zamkowy, dawna siedziba królów czeskich, Muzeum Miniatur, Praski Zamek: Stary Pałac Królewski, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka zabudowana szeregiem maleńkich domków, dobudowanych ok. 1597 roku do wnęk zamkowych murów obronnych. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Cena brutto od 450 zł/os. (grupa 48 os.)


Świadczenia zawarte w cenie:

Transport: autokar turystyczny.

Zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu 3*, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 1 śniadanie i 1 obiadokolacja.            

Ubezpieczenie NNW i KL Signal Iduna S.A. 

Opieka pilota biura.

Podatek VAT marża.

Rezerwacja biletów wstępu.

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy. 

 

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Bilety wstępu płatne dodatkowo. Orientacyjne ceny biletów wstępu: Hradczany: Trasa długa: Katedra św. Wita, Stary Pałac Królewski, wystawa Historia Zamku Praskiego, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka z Wieżą Daliborką, Galeria Obrazów Zamku Praskiego, Wieża Prochowa. Bilet normalny 350 CZK, bilet ulgowy 165 CZK. Trasa mała: Katedra św. Wita*, Stary Pałac Królewski, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka z Wieżą Daliborką. Bilet normalny 250 CZK, bilet ulgowy 125 CZK. Bilety ulgowe: młodzież od 6 do 16 lat, uczniowie szkół średnich i studenci studiów dziennych do 26 lat, osoby powyżej 65 lat (*) Do katedry św. Wita można wejść za darmo - fragment nawy głównej jest udostępniony nieodpłatnie. Loreta – 150 CZK normalny, 110 CZK ulgowy. Godzinny rejs po Wełtawie – 200 CZK, 450 CZK (ze szwedzkim bufetem).

  • Istnieje możliwość zamówienia dodatkowych świadczeń: kolacja integracyjna z występem folklorystycznym i nieograniczoną konsumpcją od 650 CZK/os. (2 h godzinny występ i 4-daniowe menu); obiad U Fleku od 420 CZK/os., kolacja U Fleku od 600 CZK/os.; zwiedzanie browaru z degustacją piwa od 300 CZK/os.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny dowód osobisty lub paszport.