phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

wycieczki grupowe Węgry


Budapeszt „Polak - Węgier dwa bratanki”

2 dni
od 690

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Zapraszamy do stolicy Węgier – Budapesztu, zwanego „Paryżem Wschodu” - ważnego ośrodka życia umysłowego i kulturalnego. Majestatyczna architektura godna jest drugiego co do rangi miasta dawnego cesarstwa austro - węgierskiego. Gdy patrzeć na miasto z brzegu Dunaju, przedstawia się ono jako zbiorowisko wspaniałych budowli, archaicznych strzelistych dachów i ogromnych pomników stłoczonych na niedostępnych masywach górskich. To urokliwy krajobraz. Miasto rzeczywiście spełnia swą obietnicę. Warto sprawdzić... 

Program ramowy wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd na Węgry. Przyjazd do Budapesztu w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie stolicy Węgier:  Plac Bohaterów - najpiękniejszy, reprezentacyjny plac stolicy, Park Miejski, Zamek Vajdahunyad - bajkowa budowla malowniczo położona wśród drzew nad brzegiem jeziora, dzielnica ambasad, przejazd autokarem aleją Andrassiego – najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta - Opera, Instytut Goethego, Pałac Dreschlera, Plac Oktogon. Przejazd pod Parlament, spacer do placu Vörösmarty, Bazylika św. Stefana - największa świątynia Budapesztu, której zarys odpowiada formie greckiego krzyża. Przejazd do hotelu na zakwaterowanie i przygotowanie do kolacji. Uroczysta obiadokolacja w restauracji regionalnej. Powrót do hotelu, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Dalsze zwiedzanie miasta: Wzgórze Zamkowe, Kościół Koronacyjny króla Macieja pw. NMP, Baszta Rybacka, która zachwyca wspaniałym widokiem z jej tarasu na zabytki Budapesztu. Stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski - trzykrotnie niszczony i odbudowywany. Przejazd na Wzgórze Gellerta, z którego roztacza się przepiękny widok - Cytadela, mosty na Dunaju. Rejs po Dunaju. Wyjazd w kierunku kraju. Postój na obiad. Powrót do Polski w godzinach nocnych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.


Cena brutto od 690 zł/os. (grupa 48 os.)


Świadczenia zawarte w cenie:

Zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu 2-3*, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiad i 1 uroczysta obiadokolacja (all inclusive z muzyką i winem).

Transport: autokar turystyczny.

Ubezpieczenie: NNW i KL Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego.

Opieka pilota.

 

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Podana cena wycieczki nie zawiera opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 20.000HUF/os. (około 60 EUR) i obejmuje: wejście do bazyliki św. Stefana oraz kościoła Macieja, rejs po Dunaju, przewodnika po Budapeszcie, zwiedzanie bazyliki w Esztergom. Dodatkowo płatne wejście na baseny termalne - kwota uzależniona od czasu pobytu i rodzaju świadczeń.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 10 PLN i na TFP – 10 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

  • Na Państwa życzenie możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Uczestnikami.