phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

wycieczki grupowe Polska


POZNAŃ – BISKUPIN – WENECJA - GNIEZNO

3 dni
od 590

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Poznań - stolica Wielkopolski, regionu, w którym powstawały zalążki Państwa Polskiego, a zarazem centrum silnego obszaru gospodarczego. Ponadto wycieczka po regionie Wielkopolski nie powinna ominąć Biskupina, słynnego z osady sprzed 2700 lat oraz Gniezna - pierwszej historycznej stolicy Polski.

Program ramowy wycieczki:

1 dzień
Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd do POZNANIA i zwiedzanie stolicy Wielkopolski: Rogalowe Muzeum Poznania, ulica Św. Marcin, Uniwersytet A. Mickiewicza, Pomnik Poznańskiego Czerwca, tzw. Zamek, Biblioteka Raczyńskich, hotel Bazar, Makieta Dawnego Poznania (miniaturowy Poznań w skali 1:150 na 50 m² powierzchni wzbogacony pokazem światła, dźwięku, efektów specjalnych i komentarzem historycznym tworzy niezapomniane 27 minutowe widowisko), następnie Zamek Królewski, Stary Rynek, Ratusz i słynne Koziołki. Spacer na Ostrów Tumski – Katedra i podziemia oraz Palatium Mieszka I. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie BISKUPINA - najbardziej znanego w Europie Środkowej rezerwatu archeologicznego. Badania wykopaliskowe rozpoczęły się w 1934 roku. Imponujący był rozmach prowadzonych prac wykopaliskowych, w których stosowano nowoczesne metody badań. W ich wyniku odkryte zostały konstrukcje drewniane osiedla sprzed ponad 2700 lat (zachowane w znakomitym stanie). Przejazd do WENECJI, zwiedzanie Muzeum Kolejki Wąskotorowej, przejazd kolejką wąskotorową (trasa do ustalenia). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie GNIEZNA. Herbem Gniezna jest biały orzeł na czerwonym tle. O związku orła z dziejami miasta wspomniano już w XIII w., w Kronice Wielkopolskiej. Podanie mówi o trzech braciach: Lechu, Czechu i Rusie, którzy podczas wędrówki dotarli do doliny nad jeziorami. Na najwyższym wzgórzu stał stary dąb z gniazdem srebrzystobiałego orła. Lech, oczarowany urodą miejsca, postanowił zostać tu ze swoim ludem i założyć osadę. W programie Katedra, która była w odległej przeszłości świadkiem najważniejszych wydarzeń z historii państwa polskiego. Tu pochowano św. Wojciecha, tu także otrzymał koronę pierwszy król Polski, a po nim jeszcze czterech władców. Wyjazd w drogę powrotną i zakończenie wycieczki.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Cena brutto od 590 zł/os. (grupa 48 os.)

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar turystyczny

- zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu lub ośrodku turystycznym, pokoje 2 os. z łazienkami

- wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje
                     
- ubezpieczenie: NNW Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu


WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena wycieczki nie zawiera opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 100 zł  i obejmuje: makieta dawnego Poznania, Rogalowe Muzeum Poznania, katedra, Biskupin - rezerwat archeologiczny, Wenecja: Muzeum Kolejki Wąskotorowe, przejazd kolejką wąskotorową, Gniezno (drzwi, podziemia, taras i Muzeum Archidiecezjalne, słuchawki).

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Na Państwa życzenie możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Uczestnikami.