wycieczki grupowe Polska
Infolinia 77 4232833 Zadzwoń
Warszawa, „najmilsze z miast”, to przede wszystkim ośrodek wielkomiejski, gdzie wciąż coś się dzieje i zmienia, a życie toczy się na wysokich obrotach. Nie brak tu zabytków, pieczołowicie odtworzonych po wojennych zniszczeniach i choć pod tym względem stolica nie może równać się z Krakowem czy Gdańskiem, turysta znajdzie tu urocze zaułki, cenne kościoły i pałace, a także ogromną liczbę muzeów, galerii, kin i teatrów. Podczas wizyty koniecznie trzeba zobaczyć kolorową Starówkę z Zamkiem Królewskim, obejrzeć „klasykę socrealizmu”: Pałac Kultury i Nauki oraz MDK, przejść spacerkiem przez Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat.
PROGRAM
1 dzień
Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd na spacer po Łazienkach. W centrum parku Łazienkowskiego wznosi się na wysepce wczesnoklasycystyczny pałacyk, zaprojektowany dla króla Stasia przez Dominika Merliniego. Ze względu na swe położenie budowla zwana jest pałacem Na Wodzie. To tu odbywały się słynne obiady czwartkowe. W 1926 r. w Łazienkach ustawiono pomnik Fryderyka Chopina, dzieło Wacława Szymanowskiego. Przejazd pod Pałac Kultury i Nauki - jeden z najwyższych i jednocześnie najbardziej rozpoznawalny budynek w Warszawie. Widać go z niemal każdego miejsca w stolicy. Wjazd windą na taras widokowy, skąd rozpościera się widok na całą Warszawę. Obiadokolacja. Przejazd na zakwaterowanie i nocleg.
2 dzień
Śniadanie. Przejazd pod Plac Zamkowy. Zwiedzanie Zamku Królewskiego. Następnie w programie Starówka – Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Katedra, Rynek Starego Miasta z pomnikiem Syrenki, Barbakan i mury obronne. Czas wolny na potrzeby grupy – np. Złote Tarasy, Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej + panorama Warszawy. Obiadokolacja. Powrót na nocleg.
3 dzień
Śniadanie. Przejazd do Wilanowa - zwiedzanie cennego kompleksu pałacowo parkowego. Pałac w Wilanowie to jeden z najcenniejszych zabytków polskiego baroku. Zbudowany dla króla Jana III w końcu XVII w. i rozbudowany (skrzydła boczne) przez kolejnych właścicieli, reprezentuje charakterystyczne wielkoprzestrzenne, osiowe założenie z rezydencją w typie „entre cour et jardin” (między dziedzińcem a ogrodem). Jego wyjątkową wartość stanowi oryginalna architektura oraz zachowana dekoracja malarsko – rzeźbiarska elewacji, która w nawiązaniu do symboliki antycznej głosi apoteozę rodu Sobieskich i gloryfikację sukcesów militarnych króla. Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki.
Świadczenia:
Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu 2-3*, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami
Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje
Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW - 15.000 PLN, BP - 1.000 PLN.
Opieka pilota, realizacja programu turystycznego.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.
NA KAŻDEGO UCZESTNIKA CZEKA ATRAKCYJNY UPOMINEK.
Informacje o cenie
Cena nie obejmuje:
- TRANSPORTU. Ostateczna cena będzie zróżnicowana w zależności od miejsca wyjazdu oraz wybranego środka transportu (autokar, mikrobus). Koszt transportu zostanie skalkulowany dla grupy z dowolnego miejsca w Polsce. Dajemy możliwość wyjazdu uczniów z małych szkół i z miejscowości oddalonych od dużych aglomeracji.
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, wizyta w teatrze itp. Orientacyjny koszt – ok. 100 PLN/os. Podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce
- dodatkowych ubezpieczeń
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie w zależności od dokonanych rezerwacji, godzin otwarcia obiektów i zasad zwiedzania.