phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

wycieczki grupowe Polska


Warszawa "najmilsze z miast" (wycieczka grupowa dla dorosłych)

3 dni
od 590

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Warszawa, „najmilsze z miast”, to przede wszystkim ośrodek wielkomiejski, gdzie wciąż coś się dzieje i zmienia, a życie toczy się na wysokich obrotach. Nie brak tu zabytków, pieczołowicie odtworzonych po wojennych zniszczeniach i choć pod tym względem stolica nie może równać się z Krakowem czy Gdańskiem, turysta znajdzie tu urocze zaułki, cenne kościoły i pałace, a także ogromną liczbę muzeów, galerii, kin i teatrów. Podczas wizyty koniecznie trzeba zobaczyć kolorową Starówkę z Zamkiem Królewskim, obejrzeć „klasykę socrealizmu”: Pałac Kultury i Nauki oraz MDK, przejść spacerkiem przez Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat.

Program ramowy wyjazdu:

1 dzień
Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd na spacer po Łazienkach. W centrum parku Łazienkowskiego wznosi się na wysepce wczesnoklasycystyczny pałacyk, zaprojektowany dla króla Stasia przez Dominika Merliniego. Ze względu na swe położenie budowla zwana jest pałacem Na Wodzie. To tu odbywały się słynne obiady czwartkowe. W 1926 r. w Łazienkach ustawiono pomnik Fryderyka Chopina, dzieło Wacława Szymanowskiego. Przejazd pod Pałac Kultury i Nauki - najwyższy budynek w Polsce (234,5 m), połączenie funkcjonalnego wieżowca amerykańskiego ze wzorami polskiej architektury i najbardziej znane dzieło socrealizmu. Wjazd windą na taras widokowy, skąd rozpościera się widok na całą Warszawę. Obiadokolacja. Przejazd na zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd pod Plac Zamkowy. Zwiedzanie Zamku Królewskiego. Następnie w programie Starówka – Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Katedra, Rynek Starego Miasta z pomnikiem Syrenki, Barbakan i mury obronne. Czas wolny na potrzeby grupy – np. Złote Tarasy, Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej + panorama Warszawy. Obiadokolacja. Powrót na nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Wilanowa - zwiedzanie cennego kompleksu pałacowo parkowego. Pałac w Wilanowie to jeden z najcenniejszych zabytków polskiego baroku. Zbudowany dla króla Jana III w końcu XVII w. i rozbudowany (skrzydła boczne) przez kolejnych właścicieli, reprezentuje charakterystyczne wielkoprzestrzenne, osiowe założenie z rezydencją w typie „entre cour et jardin” (między dziedzińcem a ogrodem). Jego wyjątkową wartość stanowi oryginalna architektura oraz zachowana dekoracja malarsko – rzeźbiarska elewacji, która w nawiązaniu do symboliki antycznej głosi apoteozę rodu Sobieskich i gloryfikację sukcesów militarnych króla.  Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki.  

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Cena brutto od 590 zł/os. (grupa 48 os.)

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar turystyczny

- zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu lub ośrodku turystycznym, pokoje 2 os. z łazienkami

- wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje
                     
- ubezpieczenie: NNW Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu


WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena wycieczki nie zawiera opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 130 zł/os.

  • Istnieje możliwość zamówienia uroczystej obiadokolacji integracyjnej - dopłata zależy od ustalonego menu.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Na Państwa życzenie możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Uczestnikami.