Karkonosze są najruchliwszym rejonem turystycznym Sudetów. Turystykę letnią i zimową ułatwiają schroniska i wyciągi krzesełkowe z Karpacza i ze Szklarskiej Poręby. Szlaki piesze na Śnieżkę i inne szczyty tych gór cieszą się niewiele mniejszym zainteresowaniem od tatrzańskich. Stolicą tego regionu jest Karpacz – jedna z największych stacji klimatycznych położona u podnóża Śnieżki, słynąca z pięknego kościółka Wang zbudowanego w XII wieku w Norwegii. Ponadto warto wybrać się w Karpaczu na spacer na krucze Skały, skąd rozpościera się piękny widok na Karkonosze, które od roku 1959 tworzą teren Karkonoskiego Parku Narodowego.
Program ramowy wyjazdu:
1 dzień
Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd na zwiedzanie Jeleniej Góry, spacer po jednym z najładniejszych rynków Śląska. Następnie zwiedzanie Muzeum Karkonoskiego, w którym zgromadzono największą w kraju kolekcję szkła artystycznego. Przejazd do Sobieszowa - wejście na Zamek Chojnik. Według legendy, w zamku mieszkała Kunegunda, która kandydatów do swojej ręki wystawiała na tak ciężkie próby, że przeważnie kończyli tragicznie, pod urwiskiem. Wejście na zamek (najlepiej czerwonym szlakiem) zajmuje około 1 godzinę. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie ruin. Z dolnego zamku można się dostać na górny zamek, w którym mieściła się zbrojownia, kaplica oraz pomieszczenia pałacowe. Największą atrakcją zamku jest jednak wieża obronna, na którą można się dostać po schodach. Dopiero z tego miejsca widać rozległe ruiny i łatwiej jest wyobrazić sobie jak zamek wyglądał przed wiekami. Widoki z wieży rozciągają się na całą, malowniczą okolicę. Przejazd w okolice Karpacza. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Karpacza: ewangelicko augsburski kościółek Wang, wzniesiony w XIIIw. w południowej Norwegii. Następnie wjazd wyciągiem krzesełkowym na Kopę i wejście z przewodnikiem na Śnieżkę (1602 m n.p.m.). Średnia roczna temperatura na Śnieżce nieznacznie przekracza 0°C, w najcieplejszym miesiącu wynosi 10.6°C, a najwyższa temperatura, jaką zanotowano na Śnieżce to 24.5°C. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Szklarskiej Poręby. Wjazd wyciągiem krzesełkowym na Szrenicę (1362 m n.p.m.). Ze szczytu można podziwiać widok na Góry Izerskie i część Karkonoszy z pogórzem. Następnie zejście do Szklarskiej czerwonym szlakiem koło Wodospadu Kamieńczyka. Na dno kanionu schodzimy po metalowych schodach. Dalej poruszamy się po chodniku przytwierdzonym do skalnej ściany, którym docieramy do podnóża wodospadu. Woda spada tu z wysokości 27 metrów tworząc malowniczą kaskadę, na którą składają się trzy nierównej wysokości progi. Dopiero z tego miejsca widać piękno Wodospadu Kamieńczyka. Duże wrażenie robi także Kanion Kamieńczyka o długości 100 metrów i pionowych ścianach o wysokości do 25 metrów. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną. Na trasie w programie Kowary - park miniatur, zwiedzający są oprowadzani przez obsługę parku, gdzie przy poszczególnych modelach są opowiadane ciekawostki związane z przeszłością i stanem aktualnym obiektów. Podczas oprowadzania pokazuje się również pracownie w której powstają nowe modele, gdzie zaznajamia się zwiedzających z metodami tworzenia poszczególnych elementów. Podczas zwiedzania można fotografować obiekty w parku. Fotografowanie jest nieodpłatne. W części salonowej znajduje się kawiarenka, gdzie prezentuje się zwiedzającym filmy związane z parkiem i jego obiektami. Następnie zwiedzanie zamku Książ. Wielokrotnie przebudowywany stanowi dziś konglomerat różnych stylów, wśród których dominuje barok. Dodatkową atrakcją jest wejście na zamkową wieżę, skąd roztacza się piękna panorama na Sudety i okolicę. Przy dobrej przejrzystości powietrza widok sięga nawet do 100 km w linii prostej. Wieża stanowi najlepszy punkt widokowy w okolicy. Kontynuacja jazdy powrotnej. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.
Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.
Cena brutto od 750 zł/os. (grupa 48 os.)
Świadczenia zawarte w cenie:
- transport: autokar turystyczny
- zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu lub ośrodku turystycznym, pokoje 2 os. z łazienkami
- wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje
- ubezpieczenie: NNW Signal Iduna S.A.
- opieka pilota biura
- podatek VAT marża
- rezerwacja biletów wstępu
WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!
Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.