phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

wycieczki grupowe Polska


Góry Świętokrzyskie - zamki i klasztory

3 dni
od 650

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Już w średniowieczu Góry Świętokrzyskie budziły zainteresowanie, ich niedostępność i tajemniczość były dobrym tematem do tworzenia legend i mitów. Obecnie region ten jest nadal odwiedzany przez turystów, którzy przybywają tutaj na Święty Krzyż,  do Kielc, na rzekę Nidę lub do Nowej Słupi.

Program ramowy wyjazdu:

1 dzień – piątek
Wyjazd w godzinach popołudniowych (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

2 dzień – sobota
Śniadanie. Przejazd do KIELC. Spacer po rezerwacie geologicznym „Kadzielnia”, gdzie zobaczymy słynny kielecki amfiteatr i wejdziemy do jaskiń (30 minutowe zwiedzanie w 7-os. grupach z przewodnikiem – obowiązkowo w kaskach i z latarkami!). Przejazd do centrum miasta i spacer głównym deptakiem ul. Żeromskiego na Rynek, pod Katedrę i Pałac Biskupów Kieleckich. Następnie dojazd do Chęcin – wejście na zamek obronny, górujący nad okolicą. Pochodzący z XIII w zamek należał do najpotężniejszych polskich twierdz. Królowie przechowywali tu skarbiec koronny, urządzili więzienie dla znaczniejszych jeńców, oddawali okoliczne dobra na uposażenie królewskich wdów, a odbywające się tu zjazdy rycerstwa wszystkich ziem dały początek sejmom. Powrót do hotelu na uroczystą obiadokolację połączoną z zabawą prowadzoną przez DJ (od godz. 19.00 do godz. 1.00), nocleg.

3 dzień – niedziela
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd "Kolejką świętokrzyską", której trasa wiedzie przez Świętokrzyski Park Narodowy. Przejażdżkę rozpoczynamy w miejscowości Huta Szklana, a kończymy na Świętym Krzyżu. Tutaj zobaczymy jeden z najsłynniejszych polskich klasztorów benedyktyńskich, w którym przechowują relikwię Krzyża Świętego do której pielgrzymowali polscy królowie a także bazylikę, krużganki, kaplicę Oleśnickich oraz grobowce z mumią ks. Jeremiego Wiśniowieckiego (znanego z „Ogniem i mieczem”). Wejście na słynne gołoborza i podziwianie widoków. Przejście do parkingu i przejazd do słynnego dębu „Bartek. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Cena brutto od 650 zł/os. (grupa 48 os.)

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar turystyczny

- zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu lub ośrodku turystycznym, pokoje 2 os. z łazienkami

- wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje (w tym jedna uroczysta z muzyką DJ)                   

- ubezpieczenie: NNW Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena wycieczki nie zawiera opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 70 zł/os. 

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Na Państwa życzenie możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Uczestnikami.