phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

wycieczki grupowe Polska


Magiczny Kraków i Kopalnia Soli „Wieliczka”

2 dni
od 590

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Kraków – stolica kulturalna Polski, słynąca z największego w Europie rynku, Wawelu i dzieł Matejki, Wita Stwosza, Witkacego… Każdy Polak przybywający do tego miasta powinien znaleźć coś dla siebie – czy to będzie atmosfera tłocznej i kolorowej ul. Floriańskiej, czy też powaga i dostojeństwo dzieł w Muzeum Narodowym. Dopełnieniem wyjazdu będzie wizyta w Wieliczce.

Ramowy program wyjazdu:

1 dzień
Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd do Wieliczki. Zwiedzanie Kopalni Soli z przewodnikiem. W programie spacer przez korytarze jednej z najstarszych polskich kopalni soli, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce stanowi jedyny obiekt górniczy na świecie, czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej. Jej oryginalne wyrobiska (chodniki, pochylnie, komory eksploatacyjne, jeziora, szyby, szybiki) o łącznej długości około 300 km usytuowano na 9 poziomach, sięgających do głębokości 327 m ilustrują wszystkie etapy rozwoju techniki górniczej w poszczególnych epokach historycznych. Przejazd do Krakowa. Obiad. Czas wolny w centrum miasta. Spacer z przewodnikiem po Rynku Starego Miasta. W programie m.in.: szlak turystyczny po podziemiach Rynku Głównego, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza. Każdego dnia w południe cała Polska słyszy transmitowany na żywo hejnał z 81-metrowej wieży Hejnalicy kościoła Mariackiego. Nad Krakowem dźwięki trąbki rozlegają się co godzinę. Przejazd na zakwaterowanie w hotelu, uroczysta kolacja z muzyką DJ, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Katedry z Grobami Królewskimi i Dzwonem Zygmunta, Krypty Wieszczów i Muzeum Katedralnego. Wawel to wapienne wzgórze w centrum Krakowa, nad Wisłą, z zespołem monumentalnych zabytków o wyjątkowych walorach historycznych i artystycznych. To niezwykłe sanktuarium określa tożsamość Polaków, jest ich symbolem narodowym i kulturowym. Wawel był siedzibą polskich władców, ich nekropolią i miejscem gdzie kształtowała się historia Polski. Spacer po Kazimierzu - jednej z najlepiej zachowanych dzielnic żydowskich w tej części Europy. Przejście ulicą Szeroką, gdzie zbudowana została najważniejsza niegdyś w Kazimierzu Synagoga Stara, zachowana w oryginalnym kształcie i po wojnie zmieniona w muzeum. Nieopodal znajduje się Synagoga Remuh, nazwana tak na cześć najsłynniejszego krakowskiego rabina - Mojżesza Isserlesa, pochowanego na sąsiadującym z bożnicą Starym Cmentarzu. W dalszej części spaceru pilot pokaże niezwykle urokliwe uliczki dzielnicy żydowskiej - Ciemną, Izaaka i Józefa, którymi przejdziemy do Placu Nowego, stamtąd zaś do Synagogi Tempel i Kupa. Obiad. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Cena brutto od 590 zł/os. (grupa 48 os.)

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar turystyczny

- zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu lub ośrodku turystycznym, pokoje 2 os. z łazienkami

- wyżywienie: 1 śniadanie, 2 obiady i 1 uroczysta obiadokolacja z muzyką DJ

- ubezpieczenie: NNW Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena wycieczki nie zawiera opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu oraz usługi przewodników to około 150 zł/os. 

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Na Państwa życzenie możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Uczestnikami.