phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

wycieczki grupowe Czechy, Polska


SUDETY - 3 dni - dorośli (GÓRY, ZAMKI i OGRODY, wizyta w czeskim browarze)

3 dni
od 550

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Ramowy program wycieczki:

1 dzień 
Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce zbiórki do ustalenia). Przejazd do WOJSŁAWIC obok Niemczy. Znajduje się tutaj wspaniale położone arboretum, którego historia sięga roku 1811. Obecnie jest oddziałem Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego i na jego przepięknie utrzymanym terenie rośnie ponad 8,5 tysiąca drzew, krzewów i bylin tworząc wspaniałe kompozycje roślinne położone na tarasowym terenie wśród założonych jeszcze przez pierwszych właścicieli stawów, potoków i oczek wodnych. Po spacerze i odpoczynku w parku przejedziemy do KŁODZKA. W czasie zwiedzania miasta zobaczymy wyspę Piasek, kanał Młynówka, gotycki most św. Jana, Ratusz, kolumnę wotywną, kamienice Pod Wilkiem i Pod Murzynem oraz gotycką kolegiatę Wniebowzięcia NMP. Następnie udamy się do Twierdzy Kłodzkiej, w której zapoznamy się z fascynującą XVIII - wieczną wojskową architekturą obronną oraz zwiedzimy niesamowite podziemia tzw. chodniki minerskie. Przejazd do miejsca zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień 
Po śniadaniu przejazd do Czech do miejscowości TEPLICE NAD METUJI i zwiedzanie Adrspasko – Teplickich Skał (atrakcja turystyczna na skalę europejską). Kompleks połączonych rezerwatów przyrody o pow. 1771 hektarów to olbrzymie Skalne Miasto tworzące  labirynt korytarzy skalnych, przejść i ścieżek łatwo dostępnych także dla małych dzieci i osób starszych. Poszczególne ostańce skalne przekraczają 60 m wysokości, w wyniku erozji otrzymały one fantastyczne kształty ludzi, zwierząt i przedmiotów.  Przejazd do klasztornego browaru w BROUMOVIE, którego historia sięga XVII wieku a od 1714 roku piwo warzy się w obecnym browarze. Podczas zwiedzania browaru w otoczeniu pachnącego słodu, wyprodukowanego przez własną słodownię i najlepszego chmielu w Czechach - żateckiego, odkryjemy tajemnice produkcji jednego z najstarszych piw klasztornych. Zobaczymy, jak rodzi się prawdziwe piwo, wytworzone z najlepszych miejscowych surowców, krystalicznie czystej wody pompowanej z własnej studni artezyjskiej o głębokości ponad 32 m oraz najlepszych drożdży piwnych. W ten sposób powstaje tradycyjne czeskie piwo OPAT odznaczające się lekko słodkawym, delikatnym i łagodnym smakiem z przyjemnym chmielowym aromatem i goryczką. Na zakończenie zwiedzania degustacja złocistego trunku i możliwość zakupów. Powrót do Polski na obiadokolację i nocleg

3 dzień 
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do WAŁBRZYCHA. Zwiedzanie zamku KSIĄŻ oraz pobliskiej Palmiarni. Trasa turystyczna, podczas której turyści poznają najstarsze pomieszczenia zamkowe przebudowane podczas II wojny światowej w ramach realizowanego w zamku tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). W dalszej części trasa prowadzi przez sale zamkowe tj.: Hol Myśliwski, Kompleks Sali Balowej, Salę Konrada z Czarnym Dziedzińcem. Dodatkowo turyści z poziomu tarasów wchodzą do tunelu z okresu II wojny światowej, na poziomie 15 m pod zamkiem. Dla zwiedzających udostępniona jest część tunelu o długości 96 m, szerokości 1,5 m oraz wysokości 2,5 m, kończącego się niedokończoną klatką schodową. W ramach tej trasy udostępnione do zwiedzania zostało również nowo otwarte III piętro Zamku Książ. Po zwiedzaniu przejazd do ŚWIDNICY, gdzie zobaczymy wpisany na listę dziedzictwa światowego UNESCO Kościół Pokoju – wspaniałą protestancką świątynię powstałą bez użycia gwoździ z nietrwałych materiałów (drewno, słoma, glina, piasek), po wojnie 30-letniej (1618-1648).  Trzy tzw. Kościoły Pokoju (do dzisiaj zachowały się dwa – w Jaworze i Świdnicy) są wspaniałym przykładem ówczesnego budownictwa i do dzisiaj zachwycają swoim pięknym wnętrzem i stanem zachowania Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych i zakończenie wycieczki

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Cena brutto od 550 zł/os. (grupa 48 os.)

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar turystyczny

- zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu lub ośrodku turystycznym, pokoje 2 os. z łazienkami

- wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje                        

- ubezpieczenie NNW i KL w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena wycieczki nie zawiera opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota na dodatkowe bilety wstępu to około 120 zł oraz 350 CZK/osobę i obejmuje: arboretum Wojsławice, twierdza kłodzka – trasa plus korytarze, zwiedzanie browaru z degustacją, wstęp do Skalnego Miasta, Zamek Książ, Kościół Pokoju.

  • Istnieje możliwość zamówienia uroczystej obiadokolacji integracyjnej - dopłata zależy od ustalonego menu.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Na Państwa życzenie możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Uczestnikami.