phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

wycieczki grupowe Polska


TRÓJMIASTO i MALBORK

4 dni
od 790

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Rozległa aglomeracja łącząca trzy miasta leży niedaleko ujścia Wisły do Bałtyku. Pasmem długości 45 km cięgnie się wzdłuż Zatoki Gdańskiej i w sumie liczy około 780 tys. mieszkańców. Trójmiasto cechuje wyjątkowe połączenie przeszłości z teraźniejszością: tysiącletni, zawsze postępowy i kosmopolityczny, pełen wspaniałych zabytków Gdańsk, Sopot, modny ośrodek wypoczynkowy i – pomimo niewielkich w porównaniu z sąsiadami rozmiarów – ważny ośrodek kulturalny, oraz Gdynia: młode, nowoczesne, dynamiczne miasto portowe. Dopełnieniem wycieczki będzie wizyta na zamku w Malborku.

Program ramowy wyjazdu:

1 dzień
Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd do MALBORKA. Zwiedzanie z przewodnikiem największej gotyckiej twierdzy w Europie, stolicy Zakonu Krzyżackiego. Każdy kamień przypomina tu o fascynującej historii chwały i upadku Zakonu Krzyżackiego. W obrębie potężnych murów łatwo odnieść wrażenie, że tutaj czas zatrzymał się w średniowieczu. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie GDAŃSKA, m.in.: Złota Brama, Ratusz Głównego Miasta, Długi Targ, Dwór Artusa, Złota Kamienica, fontanna Neptuna, Brama Zielona, nadbrzeże Motławy i Żuraw, Spacer ulicą Mariacką do Bazyliki Mariackiej, największego ceglanego kościoła w Europie, zobaczymy kościół Solidarności p.w. św. Katarzyny, Wielki Młyn, budynek Poczty i pomnik Obrońców Poczty w roku 1939, Stocznia Gdańska i Pomnik Stoczniowców. Wizyta w Europejskim Centrum Solidarności lub w Muzeum II Wojny Światowej. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Wycieczka na Półwysep Helski. Po drodze na HEL przejedziemy przez Władysławowo, słynne Chałupy, Jastarnię i Juratę. Podczas pobytu na Helu wizyta w słynnym fokarium i spacer na cypel helski podczas którego zobaczymy bunkry i fortyfikacje obrony wybrzeża z 1939 r. oraz Nadmorski Park Krajobrazowy. Czas wolny na ul. Wiejskiej – helskim deptaku z zabytkowymi domami i wieloma uroczymi sklepami, kawiarniami i restauracyjkami. Po czasie wolnym spacer do portu i rejs statkiem Żeglugi Gdańskiej do Gdyni. Powrót na obiadokolację i nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na półwysep WESTERPLATTE - zwiedzanie dawnej placówki wojskowej z września 1939 r. Przejazd obok Energa Gdańsk, jednego z najpiękniejszych stadionów w Europie oraz przez dzielnicę Przymorze – z tzw. Falowcami, najdłuższymi budynkami w Polsce do GDYNI. Zwiedzanie miasta: Info-Box z makietą miasta, punkt widokowy na Kamiennej Górze, skwer Kościuszki, molo ze statkami "Dar Pomorza" i ORP "Błyskawica", Akwarium Gdyńskie, port jachtowy; SOPOT: słynny deptak ul. Monte Cassino, Krzywy Dom, molo, Grand Hotel. Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki w godz. wieczornych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Cena brutto od 790 zł/os. (grupa 48 os.)

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar turystyczny

- zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu lub ośrodku turystycznym, pokoje 2 os. z łazienkami

- wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje                        

- ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena wycieczki nie zawiera opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota wynosi ok. 180 zł/os. i obejmuje: Zamek Krzyżacki w Malborku z przewodnikiem, Europejskie Centrum Solidarności, wieża widokowa w Bazylice Mariackiej, muzeum II Wojny Światowej, Ratusz w Gdańsku, rejs statkiem Hel - Gdynia, Fokarium na Helu, molo w Sopocie. 

  • Istnieje możliwość zamówienia uroczystej obiadokolacji integracyjnej - dopłata zależy od ustalonego menu.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Na Państwa życzenie możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Uczestnikami.