phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

wycieczki grupowe Polska


Bieszczady – „Dziki Zachód” na Wschodzie

5 dni
od 980

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Bieszczady - grupa górska stanowiąca zachodnią część Beskidów Wschodnich, częściowo w granicach Polskich, głównie jednak na Ukrainie. Nazwę Bieszczadów notują dokumenty już w 1269 roku. Od wieku XIV napływała tu pasterska ludność wołoska, stanowiąca swoisty konglomerat narodowości wyznania prawosławnego. Lesko, Solina, Ustrzyki Górne czy Myczków to miejscowości, które należy odwiedzić podczas pobytu w tych górach. Oprócz ciekawych miejscowości warto zwrócić uwagę na piękną przyrodę Bieszczadzkiego Parku Narodowego, założonego w 1973 roku.

Program ramowy wyjazdu:

1 dzień
Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd do BRZESKA – OKOCIM. Zwiedzanie słynnego browaru, podczas którego będzie można zobaczyć z bliska na czym polega i jak przebiega proces produkcji piwa, spróbować jak smakują surowce i gotowe produkty w różnych odmianach i na różnych etapach produkcji, a przy okazji poznać tajemnice i historię jednego z najstarszych browarów w Polsce. Przejazd do HACZOWA, gdzie zwiedzimy najstarszy, największy i najlepiej zachowany gotycki kościół drewniany konstrukcji zrębowej w Europie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do RYMANOWA ZDROJU, spacer podczas którego zobaczymy znane polskie uzdrowisko. Następnie udamy się do miejscowości JAŚLISKA, której historyczna, drewniana zabudowa była pokazana m.in. w filmach „Boże Ciało”, „Wino truskawkowe” czy „Twarz”. Stąd przejedziemy malowniczymi terenami Beskidu Niskiego do KOMAŃCZY - wsi słynącej z internowania kard. S. Wyszyńskiego. Zwiedzanie klasztoru sióstr Nazaretanek, gdzie znajduje się izba pamięci Prymasa Tysiąclecia. Spacer do drewnianej zabytkowej cerkwi łemkowskiej. Powrót malowniczą trasą na obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do SANOKA, gdzie odwiedzimy największy i jeden z najpiękniejszych skansenów w naszym kraju. W urozmaiconym terenie zapoznamy się z budownictwem ludowym Pogórzan, Zamieszańców, Bojków i Łemków. Ze skansenu udamy się do sanockiego zamku, aby zwiedzić interesujące muzeum Zdzisława Beksińskiego. Następnie przejedziemy do SOLINY. Spacer po koronie największej i najwyższej zapory w Polsce. Na życzenie możliwość zwiedzania wnętrza zapory i elektrowni wodnej.  Następnie udamy się do POLAŃCZYKA , gdzie po przyjemnym spacerze odbędziemy rejs statkiem po „Bieszczadzkim Morzu” jak często nazywane jest Jezioro Solińskie. Powrót na obiadokolację i nocleg

4 dzień  
Śniadanie. Przejazd do Majdanu. Stąd malowniczą trasą przez bieszczadzką knieję pojedziemy najbardziej znaną w Polsce kolejką wąskotorową tzw. „BIESZCZADZKĄ CIUCHCIĄ” do położonej w leśnej głuszy Balnicy, gdzie będzie czas na spacer lub posiłek i zakup pamiątek. Powrót do Majdanu i przejazd do CISNEJ -  miejsca znanego z walk z oddziałami UPA oraz wizyta w karczmie „Siekierezada” – kultowym lokalu w tych górach. Następnie przejazd widokową Pętlą Bieszczadzką, podczas której zrobimy krótkie postoje na podziwianie bieszczadzkich widoków na Przeł. Wyżnej oraz w USTRZYKACH GÓRNYCH – centrum Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Jeśli czas pozwoli – wizyta w  zagrodzie żubrów w MUCZNEM. Powrót na obiadokolację i nocleg

5 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do ŁAŃCUTA. Zwiedzanie zamku Potockich. Zwiedzając rezydencję w Łańcucie i wędrując po pałacowych komnatach, podziwia się wspaniały wystrój wnętrz, zgromadzone w nich dzieła sztuki i chłonie ulotną atmosferę czasu zatrzymanego w dobie Lubomirskich i Potockich. Następnie przejście do wozowni i zobaczenie największej w Polsce kolekcji pojazdów konnych. Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki w godz. wieczornych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Cena brutto od 980 zł/os. (grupa 48 os.)

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar turystyczny

- zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu lub ośrodku turystycznym, pokoje 2 os. z łazienkami

- wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje                        

- ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena wycieczki nie zawiera opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Orientacyjna kwota wynosi ok. 170 zł/os. i obejmuje: browar Okocim z degustacją, skansen w Sanoku z przewodnikiem, muzeum Beksińskiego, elektrownia w Solinie, rejs po Zalewie Solińskim, Łańcut – zamek i wozownia z przewodnikiem, kolejka bieszczadzka.

  • Istnieje możliwość zamówienia uroczystej obiadokolacji integracyjnej - dopłata zależy od ustalonego menu.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Na Państwa życzenie możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Uczestnikami.