phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

Wycieczki grupowe Polska


LUBELSKIE i ROZTOCZE

4 dni
od 850

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Program ramowy wyjazdu:

1 dzień Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd do KAZIMIERZA DOLNEGO, posiadającego jedyny w swoim rodzaju zespół urbanistyczno - krajobrazowy z panoramą na przełomowy dolny odcinek Wisły. Zwiedzanie: ruiny zamku z XIV wieku, kościół farny, Rynek z zabytkowymi kamieniczkami, XVII-wieczne spichlerze. Spacer na Górę Trzech Krzyży, skąd rozpościera się wspaniała panorama na miasto i Wisłę. Rejs statkiem po Wiśle (przy odpowiedniej pogodzie). Przejazd na zwiedzanie NAŁĘCZOWA - znanego uzdrowiska z wodami mineralnymi (szczawy żelaziste) i źródłami borowinowymi (leczenie chorób układu krążenia) zw. miastem - ogrodem. Zwiedzanie: XVIII-wieczny pałac Małachowskich, mieszczący Muzeum poświęcone B. Prusowi; Park Zdrojowy, Stare Łazienki; ul. Lipowa z zabytkowymi willami, m. in. dom gotycki, grecki; "Chatka" S. Żeromskiego; Palmiarnia. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień Śniadanie. Przejazd do KOZŁÓWKI położonej na terenie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego – zwiedzanie bogatych, barokowych wnętrz pałacu Zamojskich wraz z przyległym parkiem, na powierzchni którego można oglądać liczne pamiątki przeszłości. Przejazd do LUBLINA. Podczas zwiedzania zobaczymy zabytki Starego Miasta: Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Brama Grodzka, Bazylika ojców Dominikanów, Rynek z gmachem Trybunału Koronnego, Archikatedra, Brama Krakowska, Nowy Ratusz, spacer deptakiem na Plac Litewski, Muzeum Wsi Lubelskiej. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień Śniadanie Wycieczka po ROZTOCZU. W programie m.in. SZCZEBRZESZYN – centrum z ratuszem, Cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej oraz pomnik chrząszcza, odsłonięty w 2002 r., przypominający o znanym każdemu dziecku wierszu Jana Brzechwy ZWIERZYNIEC: np. Kościół św. Jana Nepomucena – malowniczo położony na wyspie oraz Browar Zwierzyniec; ZAMOŚĆ - miasto światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Trasa, podczas której poznamy najważniejsze zabytki: Rynek Wielki z arkadowymi kamienicami i ratuszem, Rynek Solny i Wodny, Akademia Zamojska, Synagoga renesansowa wraz z mykwą, Nadszaniec, Pałac i Pomnik Jana Zamoyskiego, Katedra zamojska, Kościół Franciszkanów. Czas wolny na potrzeby grupy. Powrót na obiadokolację i nocleg.

4 dzień Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SANDOMIERZA, należącego do najstarszych i najważniejszych historycznych ośrodków w Polsce. Zwiedzanie miasta: Podziemna Trasa Turystyczna, gotycka Brama Opatowska, Dom Długosza, renesansowy Ratusz z zegarem słonecznym, Katedra fundacji Kazimierza Wielkiego, brama Ucho Igielne, Zamek Kazimierzowski, kościół św. Jakuba. Spacer po wąwozie św. Jadwigi. Przejazd do BARANOWA SANDOMIERSKIEGO – perły renesansowej architektury. Zwiedzanie z przewodnikiem wnętrz zamkowych. Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki w godz. wieczornych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Cena od 850 zł/os. grupa 48 os.

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar turystyczny

- zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu lub ośrodku turystycznym, pokoje 2 os. z łazienkami

- wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje                        

- ubezpieczenie NNW w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena wycieczki nie zawiera opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Przykładowe ceny wstępów: zamek i baszta w Kazimierzu Dolnym 5 zł/os.; Góra 3 Krzyży 4 zł/os., rejs po Wiśle 20zł/os.; muzeum Żeromskiego w Nałęczowie 7 zł/os.; muzeum w Kozłówce 28 zł/os.; katedra w Lublinie (skarbiec i zakrystia akustyczna) 6 zł/os.; browar Zwierzyniec 10zł/20zł/50 zł/os.; podziemia w Sandomierzu 14 zł/os.; muzeum ojca Mateusza w Sandomierzu 15 zł/os.; katedra w Sandomierzu 2zł/os., zamek w Baranowie Sand. 15 zł/os., usługi miejscowych przewodników 30 zł/os.

  • Istnieje możliwość zamówienia uroczystej obiadokolacji integracyjnej - dopłata zależy od ustalonego menu.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.