phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

wycieczki grupowe Austria, Czechy


Morawski Kras - Brno – Wiedeń – Lednice – Ołomuniec

4 dni
od 790

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Program ramowy wyjazdu:

1 dzień
Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd do Morawskiego Krasu. Zwiedzanie przepaści Macocha oraz niesamowitej jaskini Punkiewnej, gdzie część zwiedzania obejmuje rejs łodziami podziemną rzeką Punkvą. Przejazd do Brna - stolicy Moraw. Podczas spaceru po centrum miasta zobaczymy m. in.: Rynek  z kamienicami mieszczańskimi, stary Ratusz z brneńskim ”smokiem”, Zelny Targ i fontannę Parnas.  Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do Wiednia. Na początku przejedziemy autokarem przez słynny wiedeński Ring z reprezentacyjnymi budowlami. Później piesze zwiedzanie Starego Miasta: Katedra św. Szczepana, plac Graben z kolumną św. Trójcy, najdroższe ulice miasta: Kohlmarkt oraz Karntnerstrasse. Następnie  Opera, plac Marii Teresy i spacer dziedzińcami Hofburga. Potem zwiedzimy muzeum cesarzowej Sissi, które pokazuje życie jednej z najpiękniejszych kobiet XIX w. Czas wolny na wiedeńską kawę z tortem Sachera lub austriackie piwo (płatne indywidualnie). Przejazd pod dom Hundertwassera. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do Wiednia do letniej rezydencji Habsburgów- pałacu Schonbrunn. Zwiedzanie cesarskich wnętrz pałacowych i wspaniałych ogrodów (m.in. Glorietta, fontanna Neptuna, powozownia). Przejazd pod Belweder – spacer po ogrodach letniej rezydencji księcia Eugeniusza Sabaudzkiego. Przejazd  pod dom Hundertwassera a następnie na wzgórze Kahlenberg, z którego w 1683r. nastąpiła odsiecz Wiednia pod dowództwem króla Jana III Sobieskiego. Wizyta w kościele św. Józefa, taras widokowy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

4 dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na zwiedzanie neogotyckiego zamku Lednice, rodowej posiadłości książąt Liechtenstein, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie jednej z tras turystycznych np. Sale Reprezentacyjne lub  Apartamenty Książęce. Przejazd do Ołomuńca. historycznej stolicy Moraw. Miasto posiada dwa rynki: Górny i Dolny, gdzie zobaczymy XIX- wieczny ratusz z zegarem słonecznym, Pałac Hauenschilda, 35-metrową kolumnę Trójcy Przenajświętszej (wpisaną na listę UNESCO) oraz słynne ołomunieckie fontanny, stojące w różnych częściach starówki. Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki w godz. wieczornych.

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Cena brutto od 790 zł/os. (grupa 48 os.)

Świadczenia zawarte w cenie:

- transport: autokar turystyczny

- zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu lub ośrodku turystycznym, pokoje 2 os. z łazienkami

- wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje                        

- ubezpieczenie NNW i KL w firmie Signal Iduna S.A. 

opieka pilota biura

- podatek VAT marża

- rezerwacja biletów wstępu


WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo (ok. 1000 CZK/os. oraz ok. 60 EUR/os.)

  • Istnieje możliwość zamówienia uroczystej obiadokolacji integracyjnej - dopłata zależy od ustalonego menu.

  • Ceny dotyczą grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 2 PLN i na TFP – 2 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.

  • Na Państwa życzenie możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Uczestnikami.