phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

wycieczki grupowe Hiszpania


Smaki i rytmy Hiszpanii - tapas, wino, flamenco...

8 dni
od 1950

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Hiszpania... kraj kontrastów, którego charakter stworzyła historia, środowisko i ludzie. Niezwykle piękna, z krajobrazami, które poruszą każdego! Kojarzy się nam ze wspaniałą pogodą, palmami i złocistymi plażami z pocztówek.., z walkami byków i tańcami flamenco, z ognistym temperamentem i romantycznym Don Kichotem, z setkami zabytków, nocnym szaleństwem i tequilą. A jaka jest naprawdę? Każdy musi się przekonać sam!!! Wybrzeże Costa Brava w Hiszpanii, to miejsce gdzie morze pracowało latami nad tutejszą linią brzegową. Groźnie wyglądające skały musiały ustąpić cierpliwym falom, tworzącym urocze zatoczki wypełnione rozległymi połaciami piasku. Wieczorami zapełniają się ulice, bary, restauracje i dyskoteki.

Program ramowy wyjazdu:

1 dzień Wyjazd w godzinach rannych (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd do hotelu na terenie Francji, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień Śniadanie. Przejazd do AVIGNON „miasta papieży”, zwiedzanie największych zabytków miasta, m.in. Katedra Notre Dame - najstarsza zachowana budowla sakralna Awinionu, piękny Park Roches Des Doms, Wieża Zegarowa, Pałac Papieski - uważany za najcenniejszy zabytek gotyckiej architektury pałacowej na świecie, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, Ratusz Miejski, wizyta na słynnym Moście w Avignon, który stał się inspiracją dla wielu wierszy oraz piosenek. Przyjazd wieczorem na Wybrzeże Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.  

3 dzień Śniadanie. Przejazd do BARCELONY. Pierwszy dzień to zapoznanie ze stolicą Katalonii. Zwiedzanie rozpoczniemy od majestatycznego Placu Katalońskiego i wychodzącej z niego promenady Rambla, z szerokim chodnikiem pośrodku, pełnym straganów, kafejek, mimów i tancerzy. Przejdziemy do kolumny Kolumba i portu, gdzie chętni zobaczą Akwarium - jedno z największych muzeów oceanograficznych świata z 80-metrowym tunelem wśród rekinów, płaszczek i wielu innych ryb. Czas na zwiedzanie Dzielnicy Gotyckiej, pełnej budowli średniowiecznych, ale i pozostałości starożytnego Barcino, jak np. starożytne, kamienne mury. Szczególną atrakcją jest katedra św. Eulalii, w krużgankach której rosną pomarańczowe drzewa. Położony w pobliżu Wielki Pałac Królewski, dawna siedziba Hrabiów Barcelony i Królów Aragonii to przykład surowej XIV-wiecznej architektury. Dla chętnych spacer po Passeig de Gracia, głównej alei XIX-wiecznej Barcelony, przy której stoją kolejne budowle Antoniego Gaudiego - Casa Mila i Casa Batllo oraz dziesiątki innych ciekawych kamienic i budynków publicznych. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień Śniadanie. Przejazd do MONTSERRAT - w programie zwiedzanie klasztoru benedyktyńskiego ze słynną Czarną Madonną. Czas na indywidualną modlitwę. Przejazd do BARCELONY. Pierwszy punkt, stadion Camp Nou (F.C. Barcelona) zachwyci nie tylko kibiców. Po nim zobaczymy Sagrada Familia - monumentalną świątynię autorstwa Gaudiego budowaną z przerwami od ponad 125 lat i do dziś nieukończoną. Następnie pojedziemy do Parku Güell, unikatowe połączenie przyrody i geniuszu tego samego architekta z fantastycznymi schodami, pawilonami, kolumnadą i tarasem, który zachęca do odpoczynku i pamiątkowych zdjęć. Powrót do hotelu, obiadokolacja, wyjście na pokaz Flamenco, nocleg.

5 dzień Śniadanie. Wyjazd do GIRONY. Zwiedzanie malowniczo położonej stolicy jednej z katalońskich prowincji. W programie katedra z najszerszą w Europie gotycką nawą oraz skarbiec katedralny. Przejazd do FIGUERES, rodzinnego miasta Salvadora Dali. Zwiedzanie muzeum poświęconego artyście z największą kolekcją dzieł malarza. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień Śniadanie. Przejazd do CARCASSONE. Zobaczymy tu największą twierdzę średniowiecznej Europy, położoną u wrót doliny łączącej Morze Śródziemne z Atlantykiem. Przejazd do hotelu na terenie Francji, zakwaterowanie, nocleg. 

7 dzień Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd z hotelu. Bezpośredni przejazd do Polski.  

8 dzień Powrót do Polski, zakończenie wycieczki.     

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie – w zależności od dokonanych rezerwacji. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Cena brutto od 1950 zł/os. (grupa 48 os.)

Świadczenia zawarte w cenie:

Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach 3*, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 6 śniadań i 4 obiadokolacje.

Transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, barkiem, DVD.

Ubezpieczenie: NNW i KL Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego.

Opieka pilota.

------------------------------------------------------------

Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, Flamenco, lokalnych przewodników ok. 100 EUR/os. 

Obowiązkowa składka na TFG - 10 PLN i na TFP – 10 PLN.

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN

Uwagi: program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. W trakcie zwiedzania przewidziane są przerwy na posiłki aranżowane przez pilota – cena posiłku ok. 10-15 EUR.

  • Na Państwa życzenie możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Uczestnikami.