phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

wycieczki grupowe Rumunia


Tajemnicza Rumunia zaprasza...

5 dni
od 950

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

Rumunia to kraj wyjątkowy, kojarzona głównie z zamkami i wędrówkami śladami wampirów, może zachwycić. Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę w trakcie wycieczki po Rumunii? Jakie skarby można ujrzeć w tym kraju? Odpowiedź na te i inne pytania otrzymają Państwo podczas naszej wyprawy. Serdecznie zapraszamy!

PROGRAM IMPREZY

1 dzień
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd nocny przez Czechy, Słowację, Węgry do Rumunii.

2 dzień
Przyjazd do Hunedoary, gdzie zwiedzimy imponujący zamek księcia Siedmiogrodu Jana Hunyadego,  jeden z  najpiękniejszych w Rumunii. Udostępnione wnętrza tej potężnej warowni skrywają wiele ciekawostek związanych z historią kraju a z wielu miejsc ujrzymy niesamowite widoki. Następnie przejazd do Alby Julii – dawnej stolicy Dacji i  jednej ze stolic Siedmiogrodu. Zobaczymy tutaj potężną Cytadelę, katolicką katedrę św. Michała z grobami Jana Hunyadego, królowej Węgier Izabeli Jagiellonki (córki Zygmunta Starego i Bony Sforzy) i jej syna Jana Zygmunta Zapolyi, Sobór Koronacyjny, Pałac Książęcy, Salę Zjednoczenia, pomnik Michała Walecznego, Principia – dawną siedzibę rzymskiego Legionu XIII. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Po śniadaniu przejazd do Sighishoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, gdzie urodził się książę Wlad Palownik - legendarny Drakula. W mieście doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa, przede wszystkim warto zobaczyć Wieżę Zegarową, Kościół na Wzgórzu, zadaszone Szkolne Schody oraz dom, w którym w 1431 przyszedł na świat Wlad Palownik czyli słynny Drakula. Następnie przejazd widokową trasą przez wzgórza Transsylwanii z możliwością zwiedzenia jednego ze słynnych saskich kościołów warownych np. Saschiz, Homorod lub Prejmer. Przejazd do Brasova - najchętniej odwiedzanego średniowiecznego miasta Rumunii. Spacer po historycznym centrum, podczas którego zobaczymy mury miejskie z Bastionem Tkaczy, Bramę Katarzyny, najwęższą uliczkę w Rumunii ul. Sznurową, Czarny Kościół, Cerkiew prawosławną, ratusz oraz rynek z barokowymi fasadami uznawany za najpiękniejszy w całym kraju. Czas na odpoczynek i zakupy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu przejazd kopalni soli w Turdzie. Jest to jedna z największych i najstarszych kopalni w Europie - prawdziwe muzeum górnictwa solnego w Transylwanii. Sól wydobywano tu już w czasach rzymskich ! Kopalnię zamknięto w 1932 r., w czasie II wojny światowej, zostaje otwarta dla mieszkańców  jako schron przeciwlotniczy. Po 1950 do 1992 r., było dostępne do zwiedzanie pierwsze 526 m, natomiast pozostała część była wykorzystywana jako magazyn sera. SalinaTurda jest dziś prawdziwym muzeum historii górnictwa solnego. Znakomity stan zachowania wyrobisk i maszyn górniczych stosowanych do transportu soli, stał się wspaniałą atrakcją turystyczną. Następnie przejazd do Cluj Napocy - miasta położnego w samym centrum Siedmiogrodu. W programie zwiedzania: Cytadela, mury obronne, kościół św. Michała, pomnik sławnego króla węgierskiego Macieja Korwina, kościół Franciszkanów. Czas wolny na zakupy miejscowych pamiątek. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez miejscowość Huedin z niezwykłymi domami cygańskimi. Przejazd nocny do kraju.

5 dzień
Powrót do Polski, zakończenie wyjazdu.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Cena od 950 zł/os. - grupa 48 os.

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu o standardzie **/***. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje.

Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.                
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. 

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota biura.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

  • Cena nie obejmuje kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni. Koszt ok. - 60 EUR.
  • Cena dotyczy grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

  • Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

  • Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

  • Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny dowód osobisty lub paszport.
  • Obowiązkowa składka na TFG - 10 PLN i na TFP – 10 PLN.

    Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

  • Na Państwa życzenie możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Uczestnikami.