phone 77 4232833

location_on Almatur-Opole Sp. z o.o.
Ozimska 26/2, 45-058 Opole

wycieczki grupowe Francja


Francja - Paryż i zamki nad Loarą

7 dni
od 1690

Infolinia 77 4232833 Zadzwoń


Opis

  • Orlean - miasto Joanny d"Arc
  • Malownicze zamki nad Loarą
  • Pałace i ogrody Wersalu
  • Muzea Luwru i d"Orscy
  • Rejs po Sekwanie i Wieża Eiffle"a

PROGRAM IMPREZY

1 dzień
Wyjazd z Polski (godzina i miejsce do ustalenia). Przejazd nocny do Francji.

2 dzień
W godzinach popołudniowych przyjazd do Orleanu - miasta o królewskich i republikańskich tradycjach, kojarzonego z postacią Joanny d"Arc. Zwiedzanie: Stare Miasto, XVI-wieczny hotel Groslot, gotycka katedra Saint-Croix, pomnik Joanny d"Arc. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie zamków nad Loarą: Chambord – największa rezydencja w dolinie Loary powstała z inicjatywy Franciszka I i najprawdopodobniej wg pierwotnego projektu Leonarda da Vinci, Chenonceau - ten romantyczny, służący rozrywkom zamek budowany był staraniem kobiet z arystokratycznych rodów; wysadzana platanami aleja prowadzi do wspaniałych ogrodów, Amboise - zamek o największej randze historycznej; mieszkał tu Ludwik XI, urodził się i umarł Karol VIII, a Franciszek I i Katarzyna Medycejska byli częstymi gośćmi; prawdziwym klejnotem architektury gotyckiej jest Kaplica św. Huberta - domniemane miejsce pochówku Leonarda da Vinci. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, nocleg.

4 dzień
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Paryża m.in.: Opera Garnier, Muzeum Perfum Fragonard (będzie możliwość zakupów po preferencyjnych cenach, a także zapoznania się z technologią produkcji perfum). Następnie przejedziemy na Plac Vendome, przy którym znajduje się Hotel Ritz. W Muzeum d"Orsay, które znajduje się w byłym dworcu kolejowym będzie można podziwiać unikalną kolekcję obrazów impresjonistów. Przejście do dzielnicy Montmartre przez Plac Blanche ze słynnym kabaretem Moulin Rouge. Plac Pigalle, położona w pobliżu bazylika Sacre-Coeur. Zwiedzanie Montmartre"u zakończymy na Place du Tertre, który jest historycznym miejscem powstania najbardziej znanego z nowoczesnych prądów malarskich - impresjonizmu. Czas wolny, rejs statkiem po Sekwanie. Obiadokolacja. Powrót do hotelu na nocleg.

5 dzień
Po śniadaniu przejazd do Wersalu - zwiedzanie ogrodów i pałacu, który był rezydencją francuskich Ludwików i klejnotem klasycyzmu barokowego. Znajduje się tu kilka polskich akcentów m. in.: stół, na którym podpisano akt niepodległości Polski po I Wojnie światowej i apartamenty królowej Marii Leszczyńskiej, żony Ludwika XV. Przejazd do współczesnej atrakcji Paryża do dzielnicy XXI wieku "La Défense"- największego centrum biznesu i handlu. Powrót do centrum miasta, Łuk Triumfalny, spacer po Champs Elysees - najsłynniejszej alei świata. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie: Trocadero, Hotel des Invalides z grobem Napoleona, Pola Marsowe, Wieża Eiffle"a. Obiadokolacja. Powrót do hotelu na nocleg.

6 dzień
Po śniadaniu opuszczenie pokoi, przejazd do centrum na piesze zwiedzanie miasta: Dzielnica Łacińska - pamiętająca czasy Rzymian i mówiących po łacinie studentów najstarszego uniwersytetu paryskiego - Sorbony. Na wzgórzu Świętej Genowefy znajduje się Pantheon - gdzie spoczywają zasłużeni obywatele Francji, a wśród nich Maria Curie- Skłodowska. Przejście do Ogrodów Luksemburskich, w których mieści się XVII - wieczny Pałac Luksemburski. Kolejna dzielnica - La Cité - najstarsza część i kolebka Paryża z Katedrą Notre-Dame. Sainte Chapelle - najpiękniejsze witraże Europy, Conciergerie - dawne więzienie, Pałac Sprawiedliwości. Przejazd do Centrum Pompidou - symbolu nowoczesności z zewnętrznymi rurami, rusztowaniami i windami. Niedaleko stoi Hotel de Ville - budynek merostwa Paryża. Czas wolny. Ciąg dalszy zwiedzania: Les Halles, kościół św. Eustachiusza, Luwr, Ogrody Tuileries, Place de la Concorde. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

7 dzień
Powrót do Polski, zakończenie wycieczki.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Cena od 1690 zł/os. - grupa 48 osób

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu turystycznym. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje.

Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.  

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. 

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota biura.

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE!

• Cena nie obejmuje kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni. Koszt ok. - 150 EUR.

• Cena dotyczy grup wyjeżdżających z województwa opolskiego. Dla grup spoza województwa doliczamy dopłatę za transport.

• Ostateczna cena jest uzależniona od terminu wyjazdu i ilości uczestników.

• Płatność za wycieczkę w dogodnych ratach.

• Obowiązkowa składka na TFG - 10 PLN i na TFP – 10 PLN.

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 PLN.

• Na wyjazd każdy uczestnik musi zabrać ważny dowód osobisty lub paszport.

• Na Państwa życzenie możliwy jest przyjazd przedstawiciela biura (pilota) na spotkanie organizacyjne z Uczestnikami.